Velikonoční tvoření s malými dětmi: velikonoční vajíčka

Tip na velikonoční tvoření s malými dětmi. Hledáte návod jak s dětmi vesele ozdobit velikonoční vajíčka? Děti mají většinou velmi rády tvoření z krepového papíru. Proto jsme se rozhodli pro zdobení velikonočních vajíček touto technikou.

Velikonoční tvoření s malými dětmi - velikonoční tvoření pro děti, velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi, inspirace na velikonoční tvoření s malými dětmi, výrobky z krepového papíru návody, velikonoční tvoření s dětmi, tvoření s malými dětmi, co dělat s dětmi na velikonoce, zdobení velikonočních vajíček, co dělat s dětmi na velikonoce, velikonoční dekorace domácí výroba, nápady na velikonoční dekorace, výroba velikonoční dekorace
Velikonoční tvoření s malými dětmi

Děti si vytvoří krásná žlutá velikonoční kuřátka. Při zdobení velikonočních vajíček se skvěle zabaví a budou mít radost z vlastnoručně vyrobených dekorací.

Krepový papír je ideální pro tvoření s malými dětmi. Je krásně barevný, měkký a dobře se tvaruje. Tvoření z krepového papíru děti zabaví a navíc si vytvoří krásnou velikonoční dekoraci.

Materiál

  • vyfouknutá vajíčka
  • krepový papír
  • nůžky
  • lepidlo na papír + štětec
  • rolička od toaletního papíru

Video návod

Návod

Připravíme si postupně materiál na zdobení vajíčka.

Stočíme si z papíru jednotlivá peříčka. Vezmeme si čtvereček papíru a v prstech jej stočíme do oválného tvaru. Krepový papír se dobře tvaruje. Připravíme si dostatek peříček, aby nám vystačila na celé vajíčko.

Vystřihneme si čtvereček a vytvoříme křidélko tak, že stočíme jednu stranu do vějířku.

Pokračujeme tím, že celé křidélko vytvarujeme.

Inspirace na velikonoční tvoření s malými dětmi, výrobky z krepového papíru návody, výrobky z krepového papíru, tvoření z krepového papíru, velikonoční tvoření, kreativní tvoření, tvoření s dětmi, velikonoční tvoření s dětmi, velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi, nápady na velikonoční tvoření, velikonoční tvoření pro děti, tvoření s malými dětmi, co dělat s dětmi na velikonoce, zdobení velikonočních vajíček, velikonoční vajíčka zdobení, zdobení velikonočních kraslic, tvoření s malými dětmi, co dělat s dětmi na velikonoce, velikonoční dekorace domácí výroba, nápady na velikonoční dekorace, výroba velikonoční dekorace, velikonoční výzdoba
Inspirace na velikonoční tvoření s malými dětmi – velikonoční kuřátko

Vyfouknuté vajíčko si postavíme na roličku od toaletního papíru, aby se nám lépe pracovalo. Vajíčko postupně natíráme lepidlem a začneme tvořit kuřátko. Nalepíme si křidélka a zobáček. Dál lepíme jednotlivá peříčka a na závěr nalepíme kuřátku oči.

Vajíčka zdobená krepovým papírem využijeme na různé velikonoční dekorace, třeba jako zápichy na velikonoční osení.

Líbí se vám velikonoční tvoření s dětmi a hledáte ještě další inspiraci a návody? Můžete zde najít další nápady na originální zdobení velikonočních vajíček a inspirovat se návodem na velikonoční vajíčka zdobená barevnými spirálkami a vlnkami z krepového papíru, nebo barevné kytičky. Najdete zde návody a šablony na velikonoční dekorace z papíru jako je velikonoční věneček, girlanda, slepička, vajíčka, zajíček na stůl, a další…

Pro děti si také můžete zdarma stáhnout omalovánky k vytisknutí. Ty je možné využít na výrobu přání na Velikonoce, které mohou děti darovat.

Najdete zde nápady a inspiraci nejen na velikonoční tvoření s malými dětmi.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru