Velikonoční slepička: tvoření s dětmi

Velikonoční slepičku z papíru si můžeme vytvořit spolu s našimi dětmi nebo vnoučaty. Blíží se čas velikonočních svátků a my si doma můžeme udělat čas na výrobu velikonočních dekorací. Tato slepička může posloužit jako inspirace pro velikonoční tvoření s dětmi. Hotovou dekoraci můžeme použít jako ozdobný zápich do květináče nebo truhlíku. 

Velikonoční slepička. Tvoření s dětmi. Návod na tvoření. Velikonoční slepička z papíru. Velikonoční dekorace. Inspirace na tvoření. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční slepice.
Slepice se naaranžujeme do květináče a velikonoční dekorace je hotová

Použitý materiál:

  • Karton (můžeme použít z krabice)
  • ozdobná nádoba
  • špejle
  • stužka
  • tempery nebo acrylové barvy
  • aranžovací hmota
  • nůžky
  • lýko
  • zelená větvička (např. buxus)
velikonoční slepička návod na tvoření, velikonoční tvoření s dětmi Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba, Nápady na velikonoční tvoření. Návody na tvoření z kartonu, tvoření z papíru. Velikonoční slepice.
Použitý materiál

Návod na tvoření:

Podle přiložené Pdf přílohy si vytvoříme papírovou šablonu

Na připravený karton si obkreslíme podle šablony tvar slepičky a vystřihneme jí.

velikonoční slepička návod na tvoření z papíru. Pdf šablona. Velikonoční tvoření s dětmi Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba, Nápady na velikonoční tvoření. Návody na tvoření z kartonu. Velikonoční slepice. DIY.
Z kartonu vystřihneme slepičku

Z obou stran ji namalujeme temperami bílou barvou. Namalujeme z jedné strany, necháme zavadnout, otočíme a namalujeme z druhé strany. Malujeme lehce, příliš nenamáčíme, aby se nám karton nekroutil. Pokud se trochu prohne, můžeme na chvíli zatížit, aby se vyrovnal.

Když nám základní barva uschne, celou slepičku domalujeme barvami. Podle šablony namalujeme oko, zobák, hřebínek, lalůček, peříčka na krku, křidélko a ocásek. Zcela hotovou domalovanou slepičku přilepíme na špejli.

velikonoční slepička. Návod na velikonoční tvoření s dětmi. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba, Nápady na velikonoční tvoření. Návody na tvoření z kartonu, tvoření z papíru. Velikonoční slepice.
Slepičku namalujeme temperami

Uvážeme ozdobnou stužku a také ji přilepíme. Hotovou velikonoční dekoraci můžeme naaranžovat do ozdobné nádoby. Vnitřek nádoby vyplníme aranžovací hmotou, pokud ji nemáme, postačí nám zmačkané noviny. Nádobu dozdobíme lýkem a jarní zelenou větvičkou.

Velikonoční slepička. Návod na tvoření. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční slepice. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba, Nápady na velikonoční tvoření. Návody na tvoření z kartonu, tvoření z papíru.
K dekoraci přilepíme špejli
Velikonoční slepička. Tvoření s dětmi. Návod na tvoření. Velikonoční slepička z papíru. Velikonoční dekorace. Inspirace na tvoření. Výroba velikonoční dekorace.
Velikonoční slepička

Zde najdete více Velikonočních dekorací, DIY projektů, nápadů, návodů nebo i obíbené tradiční Velikonoční recepty.

TIP!

Pokud nemáme podobnou nádobu, můžeme k výrobě dekorace použít
květináč, obal na květináč nebo truhlík.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru