Velikonoční dekorace: veselé velikonoční tvoření

Hledáte inspirace a nápady na velikonoční dekorace? Zde je návod na výrobu velikonoční dekorace z papíru. Vytvořili jsme pestrobarevné jarní kytičky z papíru a vaječných skořápek. Svými zářivými barvami rozsvítí každé místo na které je umístíme a přinesou nám do bytu příjemnou jarní náladu. Je to levná velikonoční dekorace vhodná pro tvoření s dětmi. Veselé kytičky svými pestrými barvami krásně ozdobí dětský pokoj, stůl i okenní parapet.

Velikonoční dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace tvoření. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace na stůl.
Jarní kytičky z krepáku

Výrobu podobné velikonoční dekorace zvládnou vyrobit i malé děti. Připravíme si potřebný materiál a můžeme začít s tvořením.

Materiál

  • barevný krepový papír
  • obal od vajíček
  • skořápky
  • tempery nebo akrylové barvy
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • štětec
Velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Výroba jarní dekorace.
Materiál na výrobu dekorace

Výroba velikonoční dekorace

Na výrobu této velikonoční dekorace využijeme skořápky z rozkleplých vajíček. Dobře je omyjeme, odmastíme a necháme oschnout.

Nabarvíme je hustou žlutou barvou a necháme zaschnout. Pokud nejsme s výsledkem napoprvé spokojeni, můžeme je nabarvit ještě jednou.

Velikonoční dekorace z papíru. Velikonoční dekorace Velikonoční dekorace vajíčka. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace tvoření. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonočních dekorací.
Nabarvíme skořápky

Vezmeme papírové plato od vajíček a opatrně z něj vytrhneme nebo vystřihneme jednotlivé mističky do kterých se běžně vkládají vajíčka.

Velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Výroba jarní dekorace.
Připravíme si kalichy pro kytičky

Vytvoříme si z nich kalichy pro naše kytičky. Nabarvíme je zelenou barvou a necháme zaschnout.

Výroba velikonoční dekorace. Výroba jarní dekorace. Velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace.
kalichy nabarvíme

Z různých barev krepového papíru si nastříháme pruhy 13 x 60 cm. Po celé délce je napůl přehneme.

Výroba velikonoční dekorace. Výroba jarní dekorace. Velikonoční dekorace na stůl. Velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace.
Pruh krepáku přehneme napůl

Přehnutý okraj nastříháme na proužky 2 – 3 cm široké do hloubky cca 3 cm.

Výroba velikonoční dekorace. Výroba jarní dekorace. Velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace.
Přehnutý okraj nastříháme na proužky

Začneme s výrobou jednotlivých kytiček. Připravený papírový kalich potřeme na vnitřní straně lepidlem.

Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace.  Velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace na stůl.
Papírový kalich potřeme lepidlem

Proužky krepáku skládáme a postupně je vlepíme do připraveného kalichu. Papír k sobě pečlivě přitlačujeme. Krepák nalepíme dvakrát dokola, aby kytička byla hezky nařasená. Necháme zaschnout.

Velikonoční dekorace. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace na stůl.
Proužky skládáme a vlepíme do kalichu

Potřeme lepidlem střed kytičky i okraj skořápky.

Velikonoční dekorace. Levná velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace na stůl. Velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření pro děti.
Střed kytičky potřeme lepidlem

Skořápku vložíme do středu kytičky, lehce ji přitlačíme a necháme zaschnout.

Po zaschnutí kytičku dotvarujeme.

Velikonoční dekorace. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční dekorace na stůl. Velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření pro děti.
Velikonoční tvoření z papíru

Stejným způsobem postupně vyrábíme kytičky různých barev.

Hotové kytičky využijeme na ozdobu dětského pokoje, dekoraci na stůl nebo na okenní parapet.

Velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Výroba velikonočních dekorací. Velikonoční dekorace na stůl.
Velikonoční dekorace z papíru

Zde najdete další originální návody a nápady na velikonoční dekorace a velikonoční tvoření. DIY návody vhodné pro děti i dospělé. Inspirujte se jimi a vytvořte si doma krásné a originální dekorace.

Doporučujeme vám k vyzkoušení také skvělé domácí recepty na velikonoční pečení.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru