Adventní věnec z větviček

Adventní věnec z větviček inspirovaný zahradou. Vybíráte v jakém stylu a z jakého materiálu letošní věnec vyrobit? Pokud hledáte neobvyklý adventní věnec na sváteční stůl a máte rádi přírodní doplňky, zkuste ten náš. Je vyrobený z třešňových větviček. Je neobvyklý, působí velmi příjemně a křehce.

Adventní věnec. Netradiční adventní věnec. Adventní věnec inspirace. Adventní věnec na dveře Adventní věnec na stůl. Adventní svíčky věnec. Adventní věnec jinak. Jak vyrobit adventní věnec. Diy. Adventní věnec z klacíků. Adventní věnec výroba. Dekorace na adventní věnec. Adventní věnec z proutí. Vánoční adventní věnec. Adventní věnec postup. Větvičky na věnec. Vánoční věnec. Vánoční věnce. Vánoční dekorace.
Adventní věnec z větviček

Inspirace pro výrobu tohoto adventního věnce přišla ve chvíli, kdy jsme na zahradě prořezávali naši starou třešeň. Každoročně oželíme pár třešní a několik jejích větviček si ustřihneme na tradiční barborky.

Tentokrát jsme však prořezávali větší staré větve a bylo nám líto je jen tak zničit a nezpracovat je na výrobu adventních a vánočních dekorací. Třešňové větvičky s pupeny jsou velmi dekorativní a proto jsme se rozhodli vyrobit si tento netradiční adventní věnec

Strom je opravdu starý a jeho větvičky nejsou příliš pružné, ale i tak se dal adventní věnec z větviček celkem snadno vyrobit a vypadá moc hezky.

Pokud si podobný adventní věnec z větviček chcete vyrobit a nemáte vlastní třešeň, nebo ji nechcete stříhat, stačí se porozhlédnout na procházce v přírodě. Třešňové stromy bývají často k vidění podél cest.

Použitý materiál

Vánoční adventní věnec. Netradiční adventní věnec Adventní věnec. Adventní věnec z větviček. Adventní věnec inspirace. Adventní věnec na dveře Adventní věnec na stůl. Adventní svíčky věnec. Adventní věnec jinak. Jak vyrobit adventní věnec. Adventní věnec z klacíků.Adventní věnec postup. Větvičky na věnec. Vánoční věnec. Adventní věnce nápady. Adventní výzdoba. Vánoční výzdoba. Ruční výrobky. Vánoční věnec výroba. Vánoční věnec na stůl. Boho styl. Skandinávský styl. Hygge. DIY. Tvoření.
Větvičky a korpus na výrobu věnce

Jak vyrobit adventní věnec?

Vzhledem k tomu, že třešňové větvičky jsou silnější a poměrně křehké, tak je lepší nastříhat je na kratší kousky (cca 15 až 30 cm) podle velikosti věnce a příliš je nekroutit.

Jak vyrobit adventní věnec. Adventní věnec z klacíků. Adventní věnec výroba. Dekorace na adventní věnec. Adventní věnec z proutí. Netradiční adventní věnec Adventní věnec. Adventní věnec z větviček. Adventní věnec inspirace. Adventní věnec na dveře Adventní věnec na stůl. Adventní svíčky věnec. Adventní věnec jinak Vánoční adventní věnec. Adventní věnec postup. Větvičky na věnec. Vánoční věnec. Adventní věnce nápady. Adventní výzdoba. Vánoční výzdoba.  Ruční výrobky. Vánoční věnec výroba. Vánoční věnec na stůl. Boho styl. Skandinávský styl. Hygge. Vánoční věnce. Vánoční dekorace.
Adventní věnec na stůl

Na výrobu věnce můžeme použít koupený nebo vlastnoručně vyrobený korpus. Jednotlivé větvičky na něj postupně pokládáme a pevně je ovazujeme floristickým drátem. Nejprve přidrátujeme po celém obvodě delší, mohutnější větvičky a potom doplníme menší. Celý věnec ještě jednou drátem pevně ovážeme. Pokud by nám nějaká větvička špatně držela, přilepíme ji pomocí tavné pistole. Na spodní straně věnce odstřihneme přesahující silnější konce větviček.

Na hotový věnec umístíme svíčky s kovovými podložkami. Pomocí tavné pistole přilepíme drobné bílé hvězdičky. Tato dekorace na adventní věnec je vyrobená ze studeného porcelánu.

Vánoční věnec výroba. Vánoční věnec na stůl. Netradiční adventní věnec Adventní věnec. Adventní věnec z větviček. Adventní věnec inspirace. Adventní věnec na dveře Adventní věnec na stůl. Adventní svíčky věnec. Adventní věnec jinak. Jak vyrobit adventní věnec. Adventní věnec z klacíků. Adventní věnec výroba. Dekorace na adventní věnec Adventní věnec z proutí. Boho styl. Skandinávský styl. Hygge. Vánoční věnce. Vánoční ozdoby. Vánoční dekorace.
Dekorace na adventní věnec

Svíčky můžeme na adventní věnec umístit klasicky do jednotlivých kvadrantů nebo k jedné straně, jak je vidět v návodu. Záleží na tom, kterému ze způsobu dáváme přednost, který se nám víc líbí.

Tento netradiční adventní věnec z větviček můžeme ozdobený svíčkami umístit na sváteční stůl nebo jej zavěsit na dveře či na stěnu. Krásně vynikne doma i na chalupě.

Adventní věnec z větviček. Adventní věnec inspirace. Adventní věnce na dveře Adventní věnec na stůl. Advent. Adventní věnec jinak. Jak vyrobit adventní věnec. Adventní věnec z klacíků. Adventní věnec výroba. Dekorace na adventní věnec Adventní věnec z proutí. DIY. Netradiční adventní věnec Adventní věnec. Vánoční dekorace. Vánoční věnec. Vánoční věnce. Vánoční adventní věnec. Adventní věnec postup. Větvičky na věnec. Vánoční věnec. Adventní věnce nápady. Adventní výzdoba. Vánoční výzdoba.  Ruční výrobky. Vánoční věnec výroba.
Adventní věnec na dveře

Zajímavé návody a inspirace na originální adventní věnce, vánoční dekorace, recepty na vánoční cukroví, vánočku, vánoční perníčky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru