Velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi: velikonoční vajíčka

Velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi. Jak netradičně s dětmi ozdobit velikonoční vajíčka? Výrobky z krepového papíru bývají u dětí velmi oblíbené a děti je rády vytváří. Proto jsme se rozhodli pro tato netradičně zdobená vajíčka. Děti se mohou při zdobení velikonočních vajíček opravdu „vyřádit“. Tvoření z krepového papíru jim dává mnoho možností, na pestrobarevné zdobení vajíček.

Velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi,. Inspirace na velikonoční tvoření s malými dětmi. Výrobky z krepového papíru návody. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření pro děti. Tvoření s malými dětmi. Co dělat s dětmi na velikonoce. Zdobení velikonočních vajíček. Co dělat s dětmi na velikonoce. Velikonoční dekorace domácí výroba,. Nápady na velikonoční dekorace,. Výroba velikonoční dekorace.
Zdobení velikonočních vajíček

Materiál:

  • vyfouknutá vajíčka
  • krepový papír
  • nůžky
  • lepidlo na papír + štětec
  • roličku od toaletního papíru
Velikonoční tvoření. Výrobky z krepového papíru návody. Výrobky z krepového papíru. Tvoření z krepového papíru. Velikonoční tvoření. Tvoření s dětmi.
Inspirace pro tvoření s dětmi – výrobky z krepového papíru

Vybereme si barvy krepáku, které se nám líbí a můžeme začít. Vajíčka můžeme ozdobit jednou, dvěma i třemi barvami najednou. Vypadají velmi pěkně a vesele. Krásně nám rozsvítí každou velikonoční dekoraci.

Video návod

Návod na barevná velikonoční vajíčka

Nastříháme si krepový papír na proužky cca 2 cm. Z těchto proužků papíru stočíme papírové „provázky.“ Vytváříme je tak, že proužky krepáku stáčíme mezi prsty stále v jednom směru. Tak nám v ruce vzniká tenký papírový provázek. Vytvořit jej netrvá dlouho, chce to jen chvilku trpělivosti.

Zdobení velikonočních vajíček. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba. Výrobky z krepového papíru návody. Tvoření z krepového papíru. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi. Nápady na velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření pro děti.
Velikonoční inspirace pro tvoření s dětmi – zdobení velikonočních vajíček

Připravenými papírovými provázky zdobíme vyfouknuté vajíčko. Vezmeme si roličku od toaletního papíru a vajíčko do ní posadíme. Horní část vajíčka natřeme lepidlem. Ze tří papírových provázků si stočíme základní spirálku a přilepíme ji na špičku vajíčka. Necháme chvilku zaschnout. Po chvilce pokračujeme v lepení. Postupně potíráme obvod vajíčka tekutým lepidlem a pečlivě jej obtáčíme papírovými provázky. V polovině práce vajíčko otočíme a pokračujeme v lepení druhé půlky. Na závěr provázky zastřihneme do šikma zatočíme do spirálky, dolepíme a máme hotovo.

Hotová velikonoční vajíčka můžeme napíchnout na špejli a udělat z nich zápich do květináče, navléknout je na stužku a zavěsit nebo je položit na ošatku.

Děti mohou podobná velikonoční vajíčka vytvořit v mnoha barevných variantách. Malé děti si mohou z vajíček vytvořit třeba krásná žlutá kuřátka. Větší děti zvládnou vajíčka zdobit i jinými, složitějšími dekory.

Tvoření s dětmi je zábavné. Zdobená vajíčka můžeme použít třeba jako zápichy na tvoření velikonoční dekorace v osení.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru