Velikonoční tvoření s dětmi: velikonoční zajíc

Velikonoční tvoření s dětmi, návod na výrobu velikonočního zajíce na sváteční stůl pro děti. Velikonočního zajíce, jako kapsičku na příbor snadno vyrobíme z barevného papíru dle přiloženého návodu. Tuto papírovou dekoraci můžeme využít na výzdobu stolu na sváteční oběd nebo třeba odpolední svačinu, na kterou si děti pozvou své kamarády.  

Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční zajíc. Dekorace na Velikonoce – DIY. Velikonoční dekorace, Velikonoční zajíček. Dekorace na stůl. Kreativní tvoření.
Velikonoční dekorace pro děti – DIY tvoření

Velikonoční tvoření s dětmi může přinést spoustu zábavy pro celou rodinu.

Děti budou mít jistě radost z těchto barevných velikonočních zajíců, obzvlášť pokud se budou moci samy zapojit do jejich tvoření. Výroba této velikonoční dekorace z papíru není nijak složitá. Tvoření podle návodu bez problému zvládnou větší děti, které již umí samostatně pracovat s nůžkami. Barvu čtvrtky a stužky si každý vybere dle svého vkusu.

V příloze najdete návod a Pdf šablonu zajíce k vytisknutí.

Použitý materiál

  • barevné čtvrtky vyšší gramáže
  • velikonoční zajíc šablona pdf
  • nůžky na papír
  • měkká tužka
  • ozdobná stužka

Šablona ke stažení

Návod na velikonoční tvoření s dětmi

Vytvoříme s dětmi velikonoční dekoraci z papíru na sváteční stůl. Děti se tak mohou zúčastnit výzdoby svátečního stolu. Vyrobíme jednoduchou kapsičku na příbor ve tvaru Velikonočního zajíčka.

Nejprve si vyrobíme šablonu zajíce, podle připravené Pdf přílohy. Šablonu zajíčka si vytiskneme a přesně vystřihneme.

Měkkou tužkou zajíčka pečlivě obkreslíme na připravené barevné čtvrtky.

Z barevných čtvrtek si pečlivě vystřihneme jednotlivé zajíčky. Opatrně vystřihneme také jednotlivé štěrbiny na těle zajíčka určené na vkládání příboru. Štěrbiny jsou vyznačeny na šabloně. Zkontrolujeme, jak přesně máme zajíčka vystřiženého. Pokud někde vidíme zbytek tužky, tak jej lehce vygumujeme.

Připravíme si jednotlivé ozdobné stužky. Stačí nám cca 60 cm stužky na jednoho zajíčka. Ozdobnou stužku lehce  několikrát ovážeme kolem těla zajíčka. Stužku zezadu přilepíme, aby nám neklouzala. Na stužky můžeme navléknout jmenovky hostů, které vyrobíme z odstřižků papíru, které nám zbudou.

Papírové velikonoční zajíce položíme na připravené talíře, do štěrbin vložíme příbory a můžeme servírovat.

Dekorace na velikonoční stůl je hotová! Výroba tohoto velikonočního zajíce je velmi snadná a dětem se bude jistě líbit. Zvláště, když se mohou samy tvoření zúčastnit. Velikonoční tvoření s dětmi je velmi zábavné a může to být pro nás skvělá relaxace.

Velikonoční tvoření s dětmi. Dekorace na Velikonoce. Výzdoba na Velikonoce. Velikonoční dekorace, Velikonoční zajíček. Dekorace na stůl. Kreativní tvoření.
Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční zajíc, dekorace pro děti na sváteční stůl.

S oslavou Velikonoc se pojí mnoho velikonočních tradic a lidových obyčejů.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru