Velikonoční vajíčka z papíru: výroba dekorace

Hledáte návod, jak si doma vyrobit originální velikonoční vajíčka z papíru? Vajíčko, jako symbol Velikonoc je základem každé velikonoční výzdoby. Velikonoce se kvapem blíží, proto jsme s dětmi začali s přípravami dekorací již nyní. Každoročně tvoříme s dětmi barevné velikonoční dekorace z papíru. Tentokrát jsme si vyrobili originální krásně barevná velikonoční vajíčka. Najdete zde návod a šablonu na výrobu této dekorace. Hotová velikonoční vajíčka z papíru můžeme buď zavěsit na větev, girlandu nebo do okna. Můžeme jimi ozdobit dětský pokoj nebo interiér domu či bytu. 

Velikonoční vajíčka z papíru, Výroba dekorace. Velikonoční tvoření s dětmi. Dekorace z větví. Tvoření velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Pdf šablona..
Velikonoční vajíčka z papíru použitá na tvoření velikonoční dekorace z větví

Výroba této velikonoční dekorace je opravdu jednoduchá a podle návodu ji zvládnou vytvořit i malé děti. Velikonočními vajíčky z papíru si mohou vyzdobit dětský pokoj nebo obdarovat a potěšit své babičky nebo kamarády.

Použitý materiál:

  • čtvrtky
  • nůžky
  • tempery
  • stužka
  • pdf šablona vajíčka
  • pdf šablona dekor

šablona vajíčka Pdf

dekor na vajíčka I. šablona Pdf

dekor na vajíčka II. šablona Pdf

Návod:

Jak vyrobit originální velikonoční vajíčka z papíru?

Dáme dětem čtvrtku a tempery, aby si namalovaly základní barevný motiv. Každý si zvolí své oblíbené barvy a vytvoří tak originální dekor. Na čtvrtku si malujeme různé barevné vzory – proužky, vlnky, kolečka apod. Pokud chcete stejný motiv, jaký je v našem návodu, můžete použít přiloženou přiloženou Pdf šablonu a dekor si vytisknout. Takto vlastnoručně namalovaný papír necháme uschnout.

Potom z papíru vystřihujeme jednotlivá velikonoční vajíčka. Nastřiháme si barevné stužky cca 14 cm dlouhé. Papírová vajíčka lepíme rubovou stranou k sobě. Stužky přilepíme k rubové straně jednoho vajíčka a dalším vajíčkem přilepíme. Vznikne nám tak oboustranná velikonoční dekorace, kterou můžeme zavěsit na jarní větvičky, do okna, nebo použít jako součást jiné dekorace.

Velikonoční vajíčka z papíru, Velikonoční výzdoba. Výroba dekorace. Velikonoční tvoření s dětmi. Dekorace z větví. Tvoření velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Pdf šablona..
Vystřihneme jednotlivá velikonoční vajíčka
Velikonoční vajíčka z papíru, DIY. Výroba dekorace. Velikonoční tvoření s dětmi. Dekorace z větví. Tvoření velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Pdf šablona..
Z barevné stužky si nastříháme cca 14 cm dlouhé proužky.
Velikonoční vajíčka, Malovaná velikonoční vajíčka z papíru, Výroba dekorace. Velikonoční tvoření s dětmi. Dekorace z větví. Tvoření velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace z papíru. Pdf šablona..
Velikonoční vajíčka z papíru

Hledáte inspirace na velikonoční dekorace a tvoření? Recepty na tradiční velikonoční pokrmy?

TIP!

Hotová papírová vajíčka můžeme použít jako velikonoční ozdoby na zelenou jarní větev a další velikonoční dekorace

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru