Vánoční dekorace ze šišek

Vánoční dekorace ze šišek jsou krásné, levné a stylové. Šišky jsou tradičním a velmi oblíbeným přírodním materiálem pro výrobu mnoha vánočních dekorací. Dekorace ze šišek mohou vyrábět děti i dospělí. Tvoření vánočních dekorací je skvělý způsob, jak strávit předvánoční čas společně se svými dětmi nebo vnoučaty. Zde najdete inspiraci a rychlé jednoduché návody na vánoční tvoření ze šišek.

Vánoční výzdoba. DIY. Dekorace ze šišek. Vánoční dekorace ze šišek. Inspirace a návody na tvoření ze šišek. Borové šišky. Vánoční ozdoba. Vánoční dekorace. Vyrobit dekorace ze šišek. Výrobky ze šišek. Podzimní dekorace ze šišek. Vánoční stromek. Vánoční stromeček.Výrobky z borových šišek. Šišky. Tvoření. Vánoční tvoření. Stromeček ze šišek.
Inspirace a návody na vánoční tvoření ze šišek

Šišky jsou velmi dekorativní, trvanlivý a snadno dostupný výtvarný materiál. Můžeme si je snadno nasbírat pod borovicemi na zahradě, při procházce v parku nebo v lese. Bývá jich na zemi spousta. Na tvoření vánočních dekorací používáme vždy suché otevřené šišky. Borové jsou při výrobě dekorací asi ty nejoblíbenější, ale můžeme použít i šišky jiných stromů nebo zkombinovat různé druhy a velikosti. Fantazii se meze nakladou, spíš záleží na tom, jaké se nám podaří sehnat.

Vánoční ozdoby ze šišek

Velké borové šišky jsme ozdobili perličkovým řetízkem. Využili jsme zde zajímavého kontrastu přírodního materiálu a lesklého řetízku. Hotové ozdoby můžeme zavěsit na stromeček i na větev. Barvu řetízku si zvolíme podle svého vkusu a barevného ladění stromečku. Tyto vánoční ozdoby ze šišek jsou velmi efektní, na výrobu jednoduché a levné. Budeme je mít vmžiku hotové.

Použitý materiál

 • borové šišky
 • tavná pistole + náplň
 • perličkový řetěz
 • (látková stuha)

Návod

Z řetězu si vytvoříme očko na zavěšení ozdoby.. Poslední kuličku zacvakneme do mezery tam, kde chceme mít konec očka. Tím jej spojíme a zajistíme. Rozehřejeme si tavnou pistoli a ozdobné řetízky na zavěšení k šiškám jednoduše přilepíme. Ozdoby jsou jednoduché a pěkné jen se samotným řetízkem.

Pokud jim budeme chtít dodat tradičnější ráz, přidáme ozdobnou mašličku, kousek zelené větvičky nebo jmelí.

Vánoční stromeček ze šišek

Stromeček je vyrobený z drobných borových šišek. Můžeme jej ponechat zcela přírodní nebo jej nastříkat nebo natupovat barvou. Tato vánoční dekorace ze šišek je krásná a trvanlivá.

Líbí se vám? Podle našeho návodu si můžete podobný vánoční stromeček sami vyrobit.

Mini stromečky z velkých šišek

Vánoční stromečky vyrobené z velkých borových šišek.

Dekorace ze šišek. Vánoční dekorace ze šišek. DIY. Inspirace a návody na tvoření ze šišek. Borové šišky. Vánoční ozdoba. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Vyrobit dekorace ze šišek. Výrobky ze šišek. Podzimní dekorace ze šišek. Vánoční stromek. Vánoční stromeček.Výrobky z borových šišek. Šišky. Tvoření. Vánoční tvoření.
Vánoční mini stromečky

Použitý materiál

 • borovicové šišky
 • tavná pistole
 • formičky na košíčky
 • badyán

Návod

Vybereme si velké rozevřené borové šišky. Nahřejeme si tavnou pistoli. Kovové formičky na košíčky použijeme jako stojánky stromečků. Obrátíme je dnem vzhůru a velké šišky k nim tavnou pistolí přilepíme. Na špičku každého ze stromečků na ozdobu přilepíme hvězdičku badyánu. Vánoční dekoraci máme hotovou za pár minut.

Světelná vánoční dekorace ze šišek

Originální světelná dekorace. Pro výrobu této vánoční dekorace byla použita velká skleněná nádoba a drobnější šišky více velikostí.

Výrobky z borových šišek. Šišky. Tvoření. Vánoční tvoření. Dekorace ze šišek. Vánoční dekorace ze šišek. DIY. Inspirace a návody na tvoření ze šišek. Borové šišky. Vánoční ozdoba. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Vyrobit dekorace ze šišek. Výrobky ze šišek. Podzimní dekorace ze šišek. Světelná dekorace. Svícen.
Světelná dekorace ze šišek

Použitý materiál

 • větší skleněná nádoba
 • drobnější borové šišky
 • kratší světelný LED řetěz na baterky

Návod

Do čisté skleněné nádoby naaranžujeme šišky a světelný LED řetěz. Na dno nádoby dáme několik šišek a na ně položíme konec řetězu. Snažíme se pravidelně prokládat, střídat šišky a řetěz.

Inspirace a návody na tvoření ze šišek. Borové šišky. Vánoční ozdoba. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Vyrobit dekorace ze šišek. Výrobky ze šišek. Podzimní dekorace ze šišek. Dekorace ze šišek. Vánoční dekorace ze šišek. DIY. Výrobky z borových šišek. Šišky. Tvoření. Vánoční tvoření.
Vytvoříme prostor pro krabičku napájení

Několik centimetrů pod vrcholem nádoby vytvoříme mezi šiškami prostor pro krabičku napájení a zapínání světelného řetězu. Tu pak několika šiškami zakryjeme. Krabičku uložíme tak, abychom mohli kdykoli světlo snadno zapnout nebo vypnout. Dekoraci budeme mít hotovou během chvilky.

Inspirujte se našimi návody a vyrobte si krásné adventní věnce a vánoční dekorace a ozdoby. Najdete zde návody a inspiraci na tvoření vánočních ozdob z voskuslaného těstastudeného porcelánuvýrobu svíček a mnoho dalších DIY návodů a nápadů. 

Pečete? Inspirujte se našimi vyzkoušenými recepty na vánoční cukroví  lineckými stromečky a vánoční perníčky.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru