Vánoční stromeček ze šišek

Vánoční stromeček ze šišek, naše dnešní volba. Rozhodovali jsme se jakou vánoční dekoraci si dnes vyrobíme a volba padla na vánoční stromeček ze šišek. Šišky jsou velmi dekorativní, trvanlivý a snadno dostupný výtvarný materiál, který nikdy nezklame. Stromeček je vyrobený z drobných borových šišek. Můžeme si je snadno nasbírat pod borovicemi na zahradě, v parku nebo v lese. Na tvoření vánočních dekorací používáme vždy suché otevřené šišky. Vánoční stromeček ze šišek je velmi pěkný a dekorativní.

Stromeček ze šišek. Vánoční dekorace. DIY. Vánoční dekorace tvoření.  Dekorace ze šišek. Pinterest vánoční tvoření. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční výzdoba inspirace. Vánoční stromky. Vánoční stromeček. Pinterest vánoce. Pinterest nápady na vánoce. Vánoční dekorace diy. Tipy na vánoční dekorace. Vánoční diy dekorace. Vánoční tvoření. Vánoční výzdoba. Vánoční tvoření dekorace. Vánoční tvoření návody. Vánoční tvoření nápady.
Vánoční stromeček ze šišek

Líbí se vám? Podle našeho návodu si jednoduše můžete podobný vánoční stromeček ze šišek vyrobit i vy, stačí jen ovládat práci s tavnou pistolí. Jeho výroba je poměrně snadná a nezabere nám mnoho času.

Použitý materiál

  • polystyrenový kužel (výška 26 cm) 
  • suché otevřené borové šišky (menší a středně velké) 
  • zlatá akrylová barva + štětec
  • tavná pistole + tyčinky 
  • zlatá barva ve spreji
  • (skleněný stojánek)
Vánoční stromeček ze šišek. Stromeček ze šišek. Vánoční dekorace. DIY: Vánoční dekorace tvoření. Pinterest vánoční tvoření. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční výzdoba inspirace. Vánoční stromky. Vánoční stromeček. Pinterest vánoce. Pinterest nápady na vánoce. Vánoční dekorace diy. Tipy na vánoční dekorace. Vánoční diy dekorace. Vánoční tvoření. Vánoční výzdoba. Vánoční tvoření dekorace. Vánoční tvoření návody. Vánoční tvoření nápady.
Použitý materiál

Návod

Jako základ pro náš vánoční stromeček ze šišek je použitý korpus z polystyrenu. Nejdříve jej natřeme zlatou akrylovou barvou, aby pod šiškami neprosvítala bílá barva polystyrenu.

Barvu necháme zaschnout a zatím si připravíme šišky. Očistíme je a zhruba si je rozdělíme podle velikosti. Vyzkoušíme si, kolik jich budeme potřebovat na jednotlivé řady.

Jednotlivé šišky začneme lepit odspoda na připravený korpus pomocí tavné pistole. Šišky nalepujeme blízko k sobě. V každé další řadě se je snažíme lepit co nejtěsněji. Lepíme je šachovnicově, vždy nad mezeru z předcházející řady. Tak do sebe šišky pěkně zapadnou. Snažíme se, aby nám mezi nimi zůstávaly co nejmenší mezery.

Vánoční stromeček ze šišek. Stromeček ze šišek. Vánoční dekorace. DIY. Vánoční dekorace tvoření. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční výzdoba inspirace. Vánoční stromky. Vánoční stromeček.Vánoční dekorace diy. Tipy na vánoční dekorace. Vánoční diy dekorace. Vánoční tvoření. Vánoční výzdoba. Vánoční tvoření dekorace. Vánoční tvoření návody. Vánoční tvoření nápady. Co vyrobit na vánoční jarmark.
Stromeček ze šišek můžeme přilepit na skleněný stojánek

Tímto způsobem lepíme jednotlivé šišky po celém obvodu korpusu od spoda nahoru. 

Do spodních řad lepíme větší šišky a směrem nahoru ty menší. 

Na závěr nalepíme jednu hezky tvarovanou šišku na vrchol kužele a vánoční stromeček ze šišek je hotový.

Stromeček můžeme ponechat v přírodní barvě. Pokud máme raději výraznější dekorace můžeme jej lehce přestříkat sprejem, bílým, zlatým, stříbrným nebo také umělým sněhem.

Pak už jen stačí najít místo, kam si hotový vánoční stromeček postavíme.

TIP!

Stromeček ze šišek postavíme na vybrané místo tak, jak je, nebo jej můžeme přilepit na skleněný dekorativní  stojánek. Dekorace tak získá úplně jiný zajímavý vzhled.

Chcete si prohlédnout naše další návody a nápady na vánoční dekorace?

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru