Vánoční ozdoby z papíru

Vánoční ozdoby z papíru. Hledáte návod, jak si je snadno a rychle sami vyrobit? Můžete se inspirovat našimi návody na vánoční ozdoby z papíru a papírové andělíčky. Tyto skládané a vystřihované papírové vánoční dekorace působí velmi křehce. Jsou nádherné jako ozdoby na vánoční stromeček i jako ozdoby na větev, na okno… Zde najdete jednoduché návody, jak si tyto vánoční ozdoby z papíru vyrobit.

Papírové vánoční ozdoby. Vánoční andělíčci. Andělíčci z papíru. Výroba andělíčka. Papírový andělíček šablona. Andílek. Andílci. Vánoční tvoření andílci. Vánoční andílci. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby. Ozdoby z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Vánoční hvězda z papíru. Vánoční hvězdy z papíru. Výroba papírové hvězdy. Hvězda z papíru návod. Papírová vánoční hvězda návod. Výroba vánoční papírová hvězda. Vánoční papírové hvězdy návod.
Vánoční ozdoby z papíru

Inspirace a návod na recyklaci a tvoření vánoční dekorace ze staré knihy. K výrobě ozdob byly použity vyřazené knihy zakoupené v městské knihovně.

Vánoční andělíček z papíru i skládané hvězdičky z papíru vyrobíme snadno a rychle z listů staré knihy nebo archu papíru. Bez problému si je vyrobí i děti, které zvládají práci s nůžkami a tavnou pistolí.

Video návod

Vánoční andělíček z papíru

Papírový andělíček vyrobený z jednoho listu papíru.

Materiál

  • Listy ze staré knihy
  • malá vánoční ozdoba
  • zlatá nitka
  • nůžky
  • tavná pistole

Vezmeme list staré knihy. Přeložíme jej napůl. Překládáme jej stále napůl, dokud nám nevznikne úzký proužek. Označíme si střed listu a roztáhneme jej. V naznačených hranách celý list pečlivě přeskládáme na „harmoniku“. Zastřihneme okraj s a vystřihneme ozdobný vzor. Najdeme si označený střed a nastřihneme jej nůžkami do jedné třetiny. V tomto místě harmoniku rozevřeme a ohneme obě její části tak, aby z nich vznikla křídla anděla. Tavnou pistolí je přilepíme k sukýnce. Slepíme střed (krk), stlačíme k sobě a v tomto místě přilepíme malou vánoční ozdobu, jako hlavičku. Přivážeme nitku na zavěšení.

Anděl. Andělé. Dekorace anděl. Vánoční anděl. Anděl z papíru. Anděl dekorace. Andělíček. Andělíčci. Andělíček pro štěstí. Andělíček z papíru. Vánoční andělíček. Výroba andělíčků. Papírový andělíček. Andělíčci pro štěstí. Vánoční andělíčci. Andělíčci z papíru. Výroba andělíčka. Papírový andělíček šablona. Andílek. Andílci. Vánoční tvoření andílci. Vánoční andílci. Andílek pro štěstí. Jak vyrobit andílka. Dekorace andílci. Výroba vánočních andílků. Andílci z papíru. Výroba andílků. Andílek z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Papírové ozdoby. Ozdoby z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky.
Vánoční andělíček z papíru

Papírová vánoční hvězda

Papírová vánoční ozdoba vyrobená ze tří proužků.

Materiál

  • listy ze staré knihy
  • dvě kuličky z vánočního řetězu
  • zlatá nitka
  • nůžky
  • tavná pistole

Vánoční ozdobu vyrobíme ze tří částí. Vyrobíme tři malé „harmoniky“, stejným způsobem, jako při tvoření andělíčka. Vezmeme list staré knihy. Přeložíme jej napůl. Překládáme jej stále napůl, dokud nám nevznikne úzký proužek. V naznačených hranách celý list pečlivě přeskládáme na „harmoniku“. Naše ozdoba má šířku harmoniky 6 cm.

Zastřihneme ozdobný okraj, vystřihneme vzor. Na vystřihávání vzoru použijeme šablonku, aby byly všechny tři části stejné.

Postupně tyto tři harmoniky slepíme. Uvážeme nitku na zavěšení. Vezmeme první harmoniku, kápneme kousek lepidla blízko okraje, který bude středem ozdoby a přilepíme do něj nitku. Necháme chvíli zchladnout, natáhneme nitku směrem k druhému (venkovnímu) okraji, naneseme lepidlo po celé délce a slepíme s druhou částí. Nakonec přilepíme třetí část a pak ji spojíme s první.

Necháme chvíli ztuhnout a rozevřeme ozdobu do kruhového tvaru. Kápneme trochu lepidla do středu ozdoby a stlačíme jej, abychom ji tak spojili. Tento spoj ozdobíme korálkem. Ten si můžeme odstřihnout z kuličkového vánočního řetězu.

Vánoční ozdoby z papíru. DIY návody. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Vánoční hvězda z papíru. Papírová vánoční hvězda. Papírová hvězda. Papírové hvězdy. Výroba papírové vánoční hvězdy. Vánoční hvězda z papíru návod. Hvězda z papíru. Vánoční hvězdy z papíru. Výroba papírové hvězdy. Hvězda z papíru návod. Papírová vánoční hvězda návod. Výroba vánoční papírová hvězda. Vánoční papírové hvězdy návod. Papírové hvězdičky. Vánoční hvězdičky z papíru. Hvězdičky z papíru. Hvězdička z papíru. Výroba papírových hvězdiček.
Papírové vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby z papíru můžeme darovat, jako drobný dárek nebo použít na přízdobu k dárkům.

Inspirace a návody na originální vánoční ozdoby, adventní věnce, vánoční dekorace a ozdoby. Návody na vánoční ozdoby z voskuze slaného těstastudeného porcelánuvýrobu svíček a mnoho dalších DIY návodů a nápadů. 

Recepty na vánoční cukroví, linecké stromečky a vánoční perníčky.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru