Vánoční tvoření s dětmi: návod na originální dekorace

Hledáte inspiraci a návody na vánoční tvoření s dětmi? Opět se blíží advent a přichází čas na vánoční tvoření, výrobu dekorací a pečení. S dětmi si vyrobíme netradiční vánoční ozdoby. Děti potřebují zabavit a užít si předvánoční čas. Tvoření s dětmi na vánoce je i výbornou relaxací a zábavou pro maminky. Můžeme tak spolu strávit více času, užít si vánoční tvoření a společně si vyrobit hezké vánoční dekorace.  Odreagujeme se od předvánočního shonu a děti se budou mít o vánocích co ukazovat návštěvám. Dnes si vytvoříme ozdoby z plátů včelího vosku. Tyto ozdoby zvládnou vyrobit i malé děti.

Tvoření s dětmi na vánoce. Výroba vánočních ozdob. Vánoční ozdoby na stromeček. Výroba vánočních ozdob s dětmi. Ruční výroba vánočních ozdob. Vánoční výzdoba.
Vánoční tvoření: s dětmi – vytvoříme ozdoby ze včelího vosku

Materiál:

  • voskové pláty
  • papír na pečení
  • vánoční vykrajovátka
  • ozdobná stužka nebo provázek
  • nůžky

Návod:

Připravíme si ozdobné stužky nebo provázky na zavěšení vánočních ozdob. Stužku nastříháme na kousky cca 4 – 5 cm dlouhé (úměrně k velikosti ozdob). Voskové pláty položíme na pečící papír a necháme je chvíli prohřát v mírně vyhřáté troubě nebo na topení (pod 40°C). Jednotlivé vánoční ozdoby tvoříme pomocí vykrajovátek z lehce předehřátých plátů včelího vosku.

Připravené stužky přehneme na polovinu, vytvoříme tak očko pro zavěšení vánoční ozdoby. Připravíme si oba dva díly ozdoby. Na spodní díl ozdoby položíme stužku, přiložíme horní díl a jemným přitlačováním spojíme. Prohřátý plát je lehce lepivý a oba dílky se nám tak dobře spojí. K výrobě můžeme použít pláty v barvě přírodního vosku, nebo barevné. Pro vánoční tvoření s dětmi použijeme spíš pláty barevné. Děti mohou barvy různě kombinovat. jednotlivé části ozdob mohou vykrojit z jiné barvy. Pomocí vykrajovátek se dají vytvořit různé ornamenty.

Vánoční ozdoby ze včelího vosku můžeme použít, jako dekoraci do dětského pokoje, na vánoční stromeček, větve, adventní věnce, svícny, na dekoraci vánočních dárků nebo dekoraci na stůl … Naší fantazii se při tvoření na vánoce meze nekladou. Vánoční tvoření ozdob a dekorací z přírodního včelího vosku nám krásně provoní celý byt.

Inspirace a návody na vánoční tvoření, výrobu vánočních ozdob a dekorací.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru