Zimní dekorace: ledové lampy

Ledové lampy, nádherná zimní dekorace. Pokud venku mrzne, stojí určitě za to si je vytvořit. Zejména večer jsou ledové lampy neuvěřitelně krásné. Na terase, u vchodových dveří či na zahradě velmi pěkně doplní naše zimní aranžmá. Je to výborná možnost pro začátečníky, jak si vyrobit krásné, originální a stylové zimní dekorace. Skvělé jsou také pro zimní tvoření s dětmi. Děti na nich krásně uvidí, co mráz vytvoří z vody za několik hodin. Mohou si prohlížet krásné ledové tvary a krystaly.

Zimní dekorace.Kreativní tvoření s dětmi. Tvoření s dětmi. Návody na tvoření s dětmi. Zimní dekorace do truhlíků. Zimní venkovní dekorace. Výroba zimní dekorace. Zimní tvoření s dětmi. Zimní tvoření. Lampa led. Lampy led. Vánoční svícen. Vánoční svícny. Svícen. Svícny. Dekorace lucerna. Nápady na tvoření. DIY dekorace do zahrady. Zahradní dekorace DIY. Dekorace výroba. Jak si vyrobit dekorace do zahrady. Domácí výroba dekorací. Výroba dekorace do zahrady. Domácí výroba dekorací. Co mám vyrobit. Vyrábění návody. Vyrábění DIY. Návody na vyrábění. Ledové dekorace. Návody a nápady na tvoření. Dekorace levně. Zahradní dekorace inspirace. Dekorace návody. Návody na dekorace. Tipy na dekorace DIY vyrábění. DIY dekorace.
Ledové lampy

K výrobě ledové lucerny nepotřebujeme žádný dlouhý čas. Stačí nám pár minut na přípravu a pak už jen počkat do rána na výsledek. Je to vždy překvapení, protože každá lampa je jiná. Mráz vytvoří na každé z nich jiný dekor.

Použitý materiál

  • nafukovací balonek
  • voda
  • hrnec nebo jiná nádoba na přepravu

Návod

Ledovou lampu vyrobíme velmi jednoduše. Potřebujeme pouze nafukovací balónek, vodu a hrnec, ve kterém ji odneseme ven.

Doma balonek napustíme vodou a přes noc vše necháme venku zmrznout.

Balonek naplníme vodou

Vezmeme balonek a navlékneme jej na okraj vodovodního kohoutku a pod něj dáme hrnec. Balonek na okraji přidržujeme a opatrně jej naplníme vodou. Do balonku napustíme množství vody odpovídající jeho velikosti, aby nám nepraskl.

Sevřeme otvor balonku, lehce jej natáhneme a uděláme na něm uzel. Hrnec s naplněným balonkem odneseme ven. Balonek opatrně vyndáme. Částečně jej zahrabeme do sněhu a necháme pracovat mráz.

DIY. .Zima. Tvoření s dětmi zima. Zimní dekorace. Zimní dekorace do truhlíků. Zimní venkovní dekorace. Výroba zimní dekorace. Zimní tvoření s dětmi. Zimní tvoření. Lampa led. Lampy led. Vánoční svícen. Vánoční svícny. Svícen. Svícny. Dekorace lucerna. Nápady na tvoření. DIY dekorace do zahrady. Zahradní dekorace DIY. Dekorace výroba. Jak si vyrobit dekorace do zahrady. Domácí výroba dekorací. Výroba dekorace do zahrady. Domácí výroba dekorací. Co mám vyrobit. Vyrábění návody. Vyrábění DIY. Návody na vyrábění. Jak vytvořit dekoraci. Ruční práce. Ruční práce návody. Dekorace svatba. Svatební dekorace. Vlastnoruční dekorace. Dekorace svíčky. Dekorace světýlka.
Naplněný balonek necháme zmrznout

Ledová skořepina

Ráno balónek ze sněhu vyhrabeme. Opatrně jej praskneme. Vylijeme přebytečnou vodu. Zůstane nám krásná ledová skořápka ve tvaru misky a my můžeme začít obdivovat dílo přírody.

Využít ji můžeme dle fantazie. My si udělali skořepin víc. Vložili jsme do nich čajové svíčky a vytvořili z nich ledové lampy a jako drobnou dekoraci přidali, srdíčko vymodelované ze sněhu.

Pokud nenecháme balonek celý odkrytý a nepřihrneme k němu sníh, promrzne větší část balonku. Vznikne nám tak větší ledová skořápka, která má uzavřenější kulovitý tvar. Pokud máme elektrické světýlko na baterky můžeme skořepinu otočit i dnem vzhůru a vytvořit si tak kulatou ledovou lampu.

Můžeme tvořit lampy různých tvarů a velikostí. Sníh pracuje, jako izolace a ta část, která je jím přikrytá nepromrzne tak rychle, jako ta odkrytá.

Musíme počítat s tím, že lampa je z ledu a svíčka nám ji postupně rozehřívá. Je to jen krátkodobá dekorace, přesto stojí za to si jí vytvořit. Použijeme-li elektrické světýlko na baterky, vydrží nám podstatně delší dobu.

I přes to, že tato dekorace není napořád, má své kouzlo. Můžeme na ní obdivovat krásné ledové tvary a krystaly, které v ledu vytvořil mráz.

Ledová lampa nám vydrží pouze tak dlouho, dokud bude trvat mrazivé počasí. Je lepší dát tyto lampy na místo, které není během dne osvíceno slunečními paprsky, aby nám vydržely co nejdéle. Stejně tak, jako sněhulák nás opustí s první oblevou.

Nápady na tvoření. Zima. Tvoření s dětmi zima. Zimní dekorace. Zimní dekorace do truhlíků. Zimní venkovní dekorace. Výroba zimní dekorace. Zimní tvoření s dětmi. Zimní tvoření. Lampa led. Lampy led. Vánoční svícen. Vánoční svícny. Svícen. Svícny. Co si vyrobit do zahrady. Jak vytvořit dekoraci. Dekorace z ledu. Ledové dekorace. Návody a nápady na tvoření. Dekorace levně. Zahradní dekorace inspirace. Dekorace návody. Návody na dekorace. Tipy na dekorace DIY vyrábění. DIY dekorace. Jak vytvořit dekoraci. Ruční práce. Ruční práce návody. Dekorace svatba. Svatební dekorace. Vlastnoruční dekorace.
Ledová lampa

Ledové lampy jsou krásné, jako zimní dekorace ke vchodovým dveřím, na zahradu, terasu, balkon i okenní parapet ze které se můžeme těšit v mrazivých zimních dnech. V zahradě můžeme lampami lemovat cesty, schody nebo je umístit do záhonů.

Návod na výrobu formovaného ledového svícnu s větvičkami. DIY návody a nápady na kreativní tvoření po celý rok.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru