Dekorace do kuchyně

Praktická dekorace do kuchyně, kterou si můžete snadno sami vyrobit. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Dekorace do kuchyně. Dekorace do bytu. Doplňky do kuchyně. Organizéry do kuchyně. Chytré vychytávky do kuchyně. Nejlepší vychytávky do kuchyně. Vychytávky do kuchyně. Držák do kuchyně. DIY. Návod. Návody. Nápady. Inspirace. DIY návod. Praktická dekorace. Macramé. Dřevěné korálky. Věšák. Závěsný držák na papírové utěrky. Závěsný držák. Papírové utěrky. Upcyklace. Recyklace. Upcycling. Závěsný držák do kuchyně. Věšák do kuchyně. Toaletní papír. Závěsný věšák do kuchyně. Inspirace a nápady na tvoření. Vychytávka. Vychytávky.
Praktický držák utěrek

Upcyklace

Upcyklace je přeměňování starých nepotřebných věcí. Je spousta věcí kolem nás, které při troše fantazie nemusíme vyhazovat. Můžeme je využít pro kreativní tvoření, dát jim novou funkci a možnost opětovného použití. Na tvoření této dekorace do kuchyně jsme upcyklovali starý nepoužívaný korálkový potah do auta. Výroba závěsného držáku proto nestála vůbec nic. Jen kousek provázku a chvilku práce.

Návod

Jednoduchý držák na utěrky vyrobíte snadno a rychle. Vypadá moderně a papírové utěrky se na korálkové šňůře dobře odvíjejí.

Materiál a pomůcky

  • provázek
  • dřevěné korálky
  • nůžky

Video návod

Příprava

Nejprve rozebereme starý potah. Korálky jsou navlečené na vlasci, který snadno odstřihneme a rozebereme.

Navlékání korálků

Navlékneme korálky v potřebné délce. Poslední korálek provlékneme dvakrát a na konci provázku uvážeme očko na zavěšení. Šňůru tak zajistíme, aby se korálky nemohly vyvléknout. Odstřihneme provázek a stejným způsobem postupujeme při ukončení i na opačném konci. Podrobný postup si můžete prohlédnout v přiloženém video návodu.

Zavěšení

Navlékneme roličku a máme hotovo. Držák na utěrky už jen zavěsíme na vybrané místo. Oba konce dáme k sobě a zavěsíme na jeden háček. Na korálcích se utěrky dobře odvíjejí, takže není problém si je postupně odebírat.

Využití

Stejným způsobem můžeme zavěsit kuchyňské utěrky i toaletní papír. Jen je třeba úměrně upravit délku korálkové šňůry.

Doplňky do kuchyně. Dekorace do kuchyně. Dekorace do bytu. Organizéry do kuchyně. Chytré vychytávky do kuchyně. Nejlepší vychytávky do kuchyně. Vychytávky do kuchyně. Držák do kuchyně. DIY. Návod. Návody. Nápady. Inspirace. DIY návod. Praktická dekorace. Macramé. Dřevěné korálky. Věšák. Závěsný držák na papírové utěrky. Závěsný držák. Papírové utěrky. Upcyklace. Recyklace. Upcycling. Závěsný držák do kuchyně. Věšák do kuchyně. Toaletní papír. Závěsný věšák do kuchyně. Inspirace a nápady na tvoření. Vychytávka. Vychytávky.
Závěsný držák na papírové utěrky

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám tato dekorace do kuchyně a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru