Vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky a linecké cukroví patří mezi tradiční a také nejlepší vánoční cukroví. Snad by to ani nebyly ty pravé Vánoce, kdyby na svátečním stole domácí vanilkové rohlíčky chyběly. Chcete si upéct výborné domácí cukroví? Hledáte nejlepší recept?  Zde je náš vyzkoušený recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky. 

Nejlepší vanilkové rohlíčky. Vanilkové rohlíčky recept. Vanilkový lusk. Křehké vanilkové rohlíčky. Recept na vanilkové rohlíčky. Vanilkové rohlíčky bez ořechů. Ořechové rohlíčky. Rohlíčky. Mandlové rohlíčky. Jádrové rohlíčky. Vánoční cukroví. Vánoční cukroví recepty. Nejlepší vánoční cukroví. Recepty na vánoční cukroví. Cukroví. Ořechové cukroví. Recepty vánoční cukroví. Mandlové cukroví. Vánoční pečení. Vánoční pečení recepty. Pečení vánočního cukroví.
Vanilkové rohlíčky

Chcete si upéct opravdu výborné domácí cukroví? Rozhodně nešetřete na kvalitních surovinách. Nikdy nenahrazujte kvalitní máslo jiným tukem!

Suroviny

  • 240 g hladké mouky
  • 160 g másla
  • 50 g cukru
  • 100 g oříšků / mandlí
  • 1 žloutek
  • moučkový cukr + vanilka na obalení

Video recept

Recept na vanilkové rohlíčky

Nastrouháme nebo umeleme oříšky. Připravíme těsto. Do mouky dáme rozsekané máslo, přidáme cukr a jemně umleté oříšky. Žloutkem zaděláme těsto a rychle je propracujeme. Z těsta uděláme váleček a necháme je chvíli odležet. Z těsta postupně válíme malé válečky o průměru cca 1.5 cm. Nakrájíme je na kousky o délce cca 5-6 cm stlačíme konce a váleček ohneme do tvaru rohlíčku. Konce neděláme příliš špičaté, aby se nepřipalovaly.

Na rohlíčky můžeme použít také formičku, do které těsto vtlačíme a potom hotový rohlíček vyklepneme, ale tradiční jsou ty ručně tvarované. Hotové vanilkové rohlíčky pokládáme na plech vyložený pečícím papírem.

Vanilkové rohlíčky. Nejlepší vanilkové rohlíčky. Křehké vanilkové rohlíčky. Recept na cukroví. Vanilkové rohlíčky recept. Vanilkové rohlíčky bez ořechů. Ořechové rohlíčky. Rohlíčky. Mandlové rohlíčky. Jádrové rohlíčky. Vánoční cukroví. Vánoční cukroví recepty. Nejlepší vánoční cukroví. Recepty na vánoční cukroví. Cukroví. Ořechové cukroví. Recepty vánoční cukroví. Mandlové cukroví. Vánoční pečení. Vánoční pečení recepty. Pečení vánočního cukroví.
Recept na vanilkové rohlíčky

My pečeme dva typy vanilkových rohlíčků. Z poloviny těsta vyválíme a vytvarujeme tradiční vanilkové rohlíčky z válečků. Z druhé části těsta vyválíme placku cca 3 mm silnou a tvořítkem ve tvaru půlměsíčku z ní vykrojíme ploché vanilkové rohlíčky.

Vanilkové rohlíčky. Křehké vanilkové rohlíčky. Nejlepší vanilkové rohlíčky. Vanilkové rohlíčky recept. Vanilkový lusk. Vánoční cukroví. Vánoční cukroví recepty. Nejlepší vánoční cukroví. Recepty na vánoční cukroví. Křehké vanilkové rohlíčky. Recept na vanilkové rohlíčky. Vanilkové rohlíčky bez ořechů. Ořechové rohlíčky. Rohlíčky. Mandlové rohlíčky. Jádrové rohlíčky. Cukroví. Ořechové cukroví. Recepty vánoční cukroví. Mandlové cukroví. Vánoční pečení. Vánoční pečení recepty. Pečení vánočního cukroví.
Vykrajované vanilkové rohlíčky

Pečeme je samostatně stejným způsobem, jako ty tvarované. Tyto vanilkové rohlíčky jsou velmi křehké a přímo se rozplývají na jazyku.

Pečeme je pomalu v troubě vyhřáté na 160 až 170 °C. Pečeme je cca 10 min do světle žluté barvy. Ke konci pečení často kontrolujeme a hlídáme, aby se nepřipálily. Každá trouba peče jinak, proto je třeba si je ohlídat. Upečené rohlíčky necháme malou chvilku cca 1-2 minuty odležet a obalujeme je ještě horké ve vanilkovém cukru. Necháme je zchladnout. Vychladlé obalené rohlíčky naskládáme do krabičky.

Křehké vanilkové rohlíčky. Vanilkové rohlíčky. Nejlepší vanilkové rohlíčky. Vanilkové rohlíčky recept. Vanilkový lusk. Recept na vanilkové rohlíčky. Vánoční cukroví. Vánoční cukroví recepty. Nejlepší vánoční cukroví. Recepty na vánoční cukroví. Cukroví. Ořechové cukroví. Recepty vánoční cukroví. Mandlové cukroví. Vánoční pečení. Vánoční pečení recepty. Pečení vánočního cukroví. Vanilkové rohlíčky bez ořechů. Ořechové rohlíčky. Rohlíčky. Mandlové rohlíčky. Jádrové rohlíčky.
Nejlepší vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky uložíme stejně jako všechno vánoční cukroví do chladu, aby se do vánoc pěkně proležely.

Vyzkoušené recepty na pečení vánočního cukrovívánoční perníčky.

Nejlepší domácí vánočka recept.

Baví vás vánoční tvoření a hledáte inspiraci? Zde jsou netradiční nápady a návody na originální vánoční ozdoby, adventní věnce, vánoční dekorace a ozdoby. Návody na vánoční ozdoby z voskuze slaného těstastudeného porcelánuvýrobu svíček a mnoho dalších DIY návodů a nápadů. 

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru