Vánoční věnec ze sušených pomerančů

Vánoční věnec z koleček sušených pomerančů. Dekorativní vánoční věnec v nádherných zářivých barvách. Zde se dozvíte jak pomeranče správně sušit i jak si podobný vánoční věneček sami vyrobit. Sušené pomeranče jsou velmi dekorativní a při sušení nám provoní celý dům.

Vánoční věnec na dveře. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace. Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Adventní věnec z pomerančů.Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Jak sušit pomeranč na topení. Jak sušit pomeranče v sušičce. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční věnec z pomerančů. Vánoční dekorace z pomerančové kůry. Vánoční ozdoby z pomerančů. Vánoční stromek pomeranč. Vánoční ozdoby z pomeranče.
Vánoční věnec

Tento věneček nemá žádný korpus, aby nic nerušilo jeho krásné barvy obzvlášť pokud jej zavěsíme do okna. Svítí tam, jako sluníčko. Výrobu věnce zvládnou i úplní začátečníci.

Použitý materiál

  • 3 – 4 pomeranče
  • tavná pistole + tyčinky
  • provázek
Vánoční dekorace na okno. Vánoční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na stůl. Vánoční adventní věnec. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Vánoční dekorace z pomerančů. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Adventní věnec z pomerančů. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů.
Materiál a pomůcky na výrobu věnce

Sušení pomerančů

Připravíme si plechy na pečení vyložené pečícím papírem a předehřejeme si troubu na 50 °C. Pokud máme horkovzdušnou troubu, tak tím líp. Pomeranče pečlivě nakrájíme na tenké plátky cca 3 – 4 mm silné. Snažíme se je krájet rovně, křivé sesychají nerovnoměrně a mohou se při sušení zkroutit. Nakrájené plátky osušíme několika papírovými utěrkami, které nasáknou přebytečnou šťávu.

Jak sušit pomeranč na topení. Jak sušit pomeranče v sušičce. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů.  Vánoční věnec z pomerančů. Vánoční dekorace z pomerančové kůry. Vánoční ozdoby z pomerančů. Vánoční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na stůl. Vánoční adventní věnec. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Adventní věnec z pomerančů.
Jak usušit pomeranče

Osušené plátky pomerančů poskládáme na pečící papír (v jedné vrstvě) a vložíme je do vyhřáté trouby. Sušíme je v troubě cca 8 – 10 hodin. Do trouby dáme více plechů najednou. Během sušení plátky pomerančů několikrát otočíme. Teplotu nezvyšujeme, aby se pomeranče nespálili. Ztratily by svojí krásnou zářivou barvu. Pomeranče můžeme sušit také v sušičce nebo na radiátoru.

Ozdoby z pomerančové kůry. Sušená pomerančová kůra. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Jak sušit pomeranč na topení. Jak sušit pomeranče v sušičce. DIY. Vánoční věnec z pomerančů. Vánoční dekorace z pomerančové kůry. Vánoční ozdoby z pomerančů. Vánoční stromek pomeranč. Vánoční ozdoby z pomeranče. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Adventní věnec z pomerančů. Vánoční věnec.Dekorace z přírodnin. Pomeranče.
Ozdoby z pomerančové kůry

Stejným způsobem můžeme sušit také ozdoby vykrojené z pomerančové kůry. Opatrně oloupeme pomeranč, aby se nám kůra co nejméně porušila. Pomocí formiček z ní vykrájíme ozdoby a sušíme je stejným způsobem, jako plátky pomerančů.

Sušit můžeme všechny typy citrusů. Použijeme je na výrobu vánočních dekorací, jako ozdoby na stromeček, na dárky, dekorace na věnec apod…

Návod na výrobu

Vybereme si přibližně stejně velká kolečka sušených pomerančů. Na tento vánoční věnec potřebujeme 16 kusů. Poskládáme do kruhu osm koleček pomerančů, ty vytvoří základní první vrstvu.

Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční věnec z pomerančů. Vánoční dekorace z pomerančové kůry. Vánoční ozdoby z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Jak sušit pomeranč na topení. Vánoční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na stůl. Vánoční adventní věnec. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření.
Rozložíme si sušené pomeranče

Začneme tvořit druhou vrstvu tak, že vždy dvě kolečka první vrstvy uprostřed překryjeme jedním kolečkem vrstvy druhé a přilepíme jej důkladně tavnou pistolí. Stejným způsobem pokračujeme po celém obvodu věnce. Necháme lepidlo zchladnout. Potom věneček opatrně otočíme. Slepíme důkladně také první vrstvu a mezery mezi pomeranči. Celý věneček necháme zcela zchladnout.

Věneček nemá žádný korpus, proto je potřeba jej pečlivě slepit tavnou pistolí a nechat úplně zchladnout. Jakmile lepidlo zchladne a ztuhne, je již věneček pevný.

Vánoční výzdoba z pomerančů. Vánoční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na stůl. Vánoční adventní věnec Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční věnec z pomerančů.
Vánoční věnec lepíme tavnou pistolí

Připevníme provázek nebo stužku na zavěšení a můžeme jej zavěsit na místo.

Zbývající menší kousky sušených pomerančů použijeme na výrobu netradičních vánočních ozdob nebo originální závěs.

Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Jak sušit pomeranč na topení. Jak sušit pomeranče v sušičce. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční věnec z pomerančů. Vánoční dekorace z pomerančové kůry. Vánoční ozdoby z pomerančů. Vánoční stromek pomeranč. Vánoční ozdoby z pomeranče. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Adventní věnec z pomerančů. Vánoční věnec.
Vánoční věnec z pomerančů.

Vánoční věnec ze suchých pomerančů je krásný zavěšený na okně. Nádherně září svými jasnými barvami v pošmourných zimních dnech. Zavěšený na okně nebo skleněných dveřích vypadá, jako přírodní vitráž. Můžeme jej použít také, jako věnec na dveře nebo dekoraci na stěnu. Svými barvami rozzáří každé místo, na které jej umístíme.

Líbí se vám přírodní vánoční dekorace z pomerančů? Zkuste si vyrobit i závěsnou dekoraci nebo ozdoby na stromeček.

Inspirace na originální adventní a vánoční věncevánoční dekorace.

Vyzkoušené recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru