Jahodová bublanina: Výborný rychlý recept

Luxusní jahodová bublanina, která je vláčná a nadýchaná zároveň. Přemýšlíte co dobrého upéct? Vsaďte na sezónní ovoce. V následujícím video receptu najdete postup, jak ji připravit.

Jahody

Jahody řadíme mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Všichni milují jejich lahodnou chuť a aroma. Jahody jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek a lehce stravitelné vlákniny. Můžeme je zpracovávat v teplé i studené kuchyni. Skvěle se hodí na přípravu ovocných knedlíků, moučníků i nepečených dezertů. Velmi chutná je domácí jahodová marmeláda. Bez problému je můžeme také zamrazit. Pokud nemáme jahody na své zahradě, můžeme navštívit nejbližší jahodovou plantáž.

Recept na bublaninu

Výborný recept na jahodovou bublaninu. Nadýchaný moučník, který můžeme péct v různých obměnách, pokaždé s jiným ovocem (i kompotovaným či mraženým) dle sezóny.

Suroviny

Těsto

  • 2 vejce
  • 100 g cukru
  • 100 ml slunečnicového oleje
  • 100 ml mléka
  • 200 g mouky
  • 5 g prášku do pečiva

Náplň

  • 200 g zakysané smetany
  • 20 g cukru
  • 1 vejce
  • jahody + lžíce hrubé mouky

Forma

Forma na bublaninu má průměr 24 cm. Vyložíme ji pečícím papírem nebo ji vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou.

Příprava těsta

Celá vejce vyšleháme s cukrem do pěny. Postupně po troškách přidáváme olej, mléko a stále šleháme. Mouku promícháme s práškem do pečiva, prosijeme ji a vmícháme do těsta. Hotové těsto vlijeme do připravené formy.

Příprava náplně

Vyšleháme zakysanou smetanu, vejce a cukr. Připravenou směs lžící nepravidelně naneseme na připravené těsto.

Jahody

Jahody poprášíme hrubou moukou a lehce je promícháme, nepropadnou se pak hluboko do těsta. Poskládáme je na připravené těsto. Bublaninu můžeme péct nejen s čerstvými jahodami, ale i s jiným sezónním ovocem, které máme zrovna k dispozici. Můžeme ji upéct i kdykoliv během roku s kompotovaným či mraženým ovocem.

Pečení

Jahodovou bublaninu pečeme dozlatova v troubě vyhřáté na 180 °C cca 40 – 45 min. Hotový koláč vyzkoušíme špejlí.

Bublanina. Jahodová bublanina. Bublanina s jahodami. Bublanina recept. Luxusní bublanina. Ovocná bublanina. Výborná. Piškotová. Nejlepší bublanina s jahodami. Nejchutnější. Výborná piškotová bublanina. Luxusní jahodová bublanina. Jemná. Piškotová bublanina s jahodami. Babiččina. Vláčná. Nadýchaná. Recept na jahodovou bublaninu. Jahodová bublanina piškotová. Nejlepší jahodová bublanina. Bublanina z jahod. Bublanina s ovocem. Domácí recept. Jahodový koláč. Jahody. Koláč s jahodami.
Luxusní jahodová bublanina

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnala vám jahodová bublanina a zajímají vás další recepty a návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru