Letní dezert z listového těsta

Výborný letní dezert z listového těsta s domácím krémem a jahodami. V následujícím video receptu najdete postup, jak si jej připravit.

Jahody

Jahody patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Mají lahodnou chuť a aroma. Jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek a lehce stravitelné vlákniny. Můžeme je zpracovávat v teplé i studené kuchyni. Skvěle se hodí na přípravu ovocných knedlíků, moučníků i nepečených dezertů. Velmi chutná je domácí jahodová marmeláda. Kvalitní čerstvé jahody můžeme bez problému také zamrazit. Pokud nemáme jahody na své zahradě, můžeme navštívit nejbližší jahodovou plantáž.

Recept

Recept na výborný letní dezert z listového těsta s domácím pudinkovým krémem a jahodami.

Suroviny

  • listové těsto (1 balení)
  • 500 ml mléka
  • 2 žloutky
  • 70 gramů cukru
  • 30 g kukuřičného škrobu
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 1 vanilkový cukr
  • lžíce rumu
  • jahody

Listové těsto

Listové těsto je třeba vyndat z lednice cca 10 minut před jeho zpracováním. Plát těsta rozřežeme na obdélníky a pečeme cca 15 min v troubě vyhřáté na 200°C. Necháme zchladnout, rozřízneme, naplníme krémem, jahodami, lehce pocukrujeme a máme hotovo.

Příprava náplně

Připravíme domácí pudinkový krém. Cca 2/3 mléka přivedeme k varu. Žloutky, cukr a kukuřičný škrob vyšleháme se zbytkem mléka. Teplé mléko sundáme z plotny, směs do něj nalijeme, promícháme a vrátíme na plotnu. Za stálého míchání vaříme za mírné teploty do zhoustnutí. Na ochucení přidáme cca lžíci rumu. Hotový pudink nalijeme do misky, přikryjeme folií a necháme zchladnout. Vyšleháme smetanu s vanilkovým cukrem, postupně přidáme a zašleháme pudink.

Zdobení

Rozřízneme upečené obdélníky z listového těsta. Pomocí zdobícího sáčku naneseme vychlazený krém na spodní díly. Ozdobíme je nakrájenými jahodami, přiklopíme je horními díly a dáme vychladit. Lehce pocukrujeme a můžeme podávat. Tento výborný letní dezert z listového těsta chutná dětem i dospělým.

Recepty z listového těsta. Recept z listového těsta. Listové těsto s jahodami a krémem. Listové těsto recepty sladké. Recepty z listového těsta na sladko. Listové těsto recept. Listové těsto. Listové těsto recepty. Listové těsto pečení. Recept. Rychlé recepty z listového těsta. Listové těsto recept dezert. Šátečky z listového těsta. Tyčinky z listového těsta. Řezy z listového těsta. Rychlý recept. Jednoduchý recept. Co vše se dá udělat z listového těsta. Jak se peče listové těsto. Jahody. S jahodami. Moučník. Recept. Kremeš. Kremeše. Kremeše-dezert z listového těsta. Kremeše recept. Kremeše s pudinkem. Krémeš z listového těsta. Domácí pudink. Puding.
Letní dezert z listového těsta

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Chutnal vám letní dezert z listového těsta s jahodami a zajímají vás další recepty či návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru