Adventní svícen na stůl

Adventní svícen nebo klasický věnec, čemu dáváte přednost? Máme pro vás tip na originální adventní dekoraci. Tento svícen je efektní a velmi jednoduchý, zvládnete jej připravit na poslední chvíli. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Adventní svícen nebo věnec

Aranžujete raději jednoduchý adventní svícen nebo preferujete klasický přírodní věnec? Pokud patříte do první skupiny, tak pro vás máme tip na jednoduchou elegantní dekoraci. Adventní svícen na stůl, který zvládnete bez problému vytvořit za pár minut. Skvěle se hodí do moderního i tradičního interiéru.

Návod

Stačí nachystat potřebný materiál a dekorace na stůl bude vmžiku hotová.

Materiál a pomůcky

  • kovový tác
  • světelný řetěz
  • 4 skleněné svícny
  • adventní svíčky
  • jmelí
  • dekorativní zlaté kuličky

Stačí doma najít zajímavý tác nebo talíř a adventní svícen do něj naaranžovat. Pokud zrovna nemáte k dispozici skleněné svícny, můžete využít třeba nízké skleničky. Fantazii se meze nekladou.

Aranžování

Na tác naaranžujeme malý světelný řetěz. Snažíme se jej přitlačit co nejvíc k podložce, aby nikde netrčel. Do středu na něj rozložíme čtyři skleněné svícny. Okolo nich naaranžujeme větvičky jmelí. Do připravených svícnů vložíme adventní svíčky a kolem nasypeme drobné zlaté kuličky. Pokud světelný řetěz rozsvítíme, jemně celou dekoraci podsvítí. Svícen tak působí velmi příjemně a dekorativně.

Adventní svíčky

Pro tento svícen jsme vybrali bílé svíčky střední velikosti. Umístili jsme je do středu svícnu. Můžete si samozřejmě zvolit svíčky i jiné barvy či velikosti dle svého vkusu. Svíčky je možné na adventní svícen, stejně jako na věnec rozmístit více způsoby. Ukázku si můžete prohlédnout v následujícím video návodu. Najdete v něm šest variant svíček a jejich rozmístění. Uvidíte, jak volba svíček ovlivní výsledný vzhled věnce či svícnu. Můžete si tak snadno vybrat, jaký typ svíček a jejich rozmístění se vám nejvíce líbí.

Hořící svíčky nenechávejte nikdy bez dozoru!

Adventní svícen na stůl. Adventní svícny na stůl. Adventní svícny. Adventní svícen. Výroba adventních svícnů. Adventní svícen podlouhlý. Vánoční dekorace. Adventní věnce. Adventní věnec na stůl. Adventní věnec bez chvojí. Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Jak si vyrobit adventní věnec. Jak udělat adventní věnec. Vánoční dekorace tvoření. Adventní věnce na stůl. Adventní věnec. Adventní věnec inspirace. Netradiční adventní věnce. Adventní věnce inspirace. Návod. Video návod. Inspirace. Tvoření. Kreativní tvoření. Návody. Nápady na adventní věnce.
Adventní svícen

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám inspirace a návod na adventní svícen? Blíží se čas tvoření adventních a vánočních dekorací. Najdete zde i další zajímavé návody a inspirace na adventní věnce, svícny, svíčky, vánoční dekorace. Můžete vyzkoušet domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky… Prohlédněte si také další originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru