Adventní věnec

Inspirace na adventní věnec. První adventní neděle se nezadržitelně blíží a nastává čas na přípravu věnce. Zkuste tentokrát adventní věnec nekupovat. Můžete si jej sami vytvořit. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Návod na adventní věnec

Jak vyrobit adventní věnec na stůl? Vázání věnce není nijak obtížné a navíc budete mít radost z vlastnoručně vyrobené adventní dekorace. Přírodní adventní věnec je vyroben z více druhů chvojí, které je doplněno drobnými zlatými větvičkami a vysokými svíčkami.

Materiál a pomůcky

 • základní korpus
 • juta
 • floristický drát
 • větvičky tújí
 • větvičky cypřiše
 • větvičky stříbrného smrku
 • zlaté větvičky
 • kleště
 • zahradnické nůžky
 • bodce
 • svíčky

Korpus na věnec

Na adventní věnec jsme vybrali běžný polystyrenový základ. Má pravidelný tvar a dobře se do něj zapichují a pevně drží bodce na adventní svíčky. Základ obalíme jutovou stuhou, aby se jím při vázání neprořezával floristický drát a na věnci nikde neprosvítala bílá barva. Stejným způsobem můžeme bez problému použít i korpus slaměný.

Vázání věnce

Věnec vážeme tak, aby větvičky směřovaly po směru hodinových ručiček. Větvičky nastříháme v několika velikostech. Do středu věnce vkládáme kratší a směrem k okraji delší větvičky. Na korpus upevníme vázací drát, zajistíme jej několika pevnými otočkami a můžeme začít. Podrobný návod „jak na to“, najdete v přiloženém video návodu. Celý korpus větvičkami pokrýváme tak hustě, aby nikde nebyl vidět. Jednotlivé větvičky umísťujeme od vnitřní strany směrem k okraji a pevně je ovazujeme floristickým drátem. Střídáme jednotlivé druhy chvojí a pravidelně je doplňujeme drobnými zlatými větvičkami. Pečlivě a rovnoměrně je skládáme po jednotlivých vrstvách. Větvičky vážeme stále stejným způsobem, pravidelně po celém obvodu věnce.

Adventní svíčky

Na věnec rozmístíme bodce na svíčky. Adventní svíčky můžeme vybrat v různých tvarech, velikostech i barvách. Tomu je nutné přizpůsobit i jejich upevnění. Podle svíčky vybereme vhodný typ a velikost kovových držáků s bodcem, kterými svíčky na věnec připevníme. Svíčky je možné na adventní věnec rozmístit více způsoby. Ukázku, která vám usnadní rozhodování si můžete prohlédnout v následujícím video návodu. Najdete v něm šest variant svíček a jejich rozmístění na věnec. Uvidíte, jak volba svíček ovlivní výsledný vzhled věnce. Můžete si tak snadno vybrat, jaký typ svíček a jejich rozmístění na adventním věnci se vám nejvíce líbí.

Hořící svíčky nenechávejte nikdy bez dozoru!

Adventní věnec. Adventní věnce na dveře. Adventní věnce na stůl. Adventní věnce. Adventní svícen. Adventní svíčky. Adventní věnce inspirace. Adventní věnec na dveře. Netradiční adventní věnce. Adventní věnce inspirace. Netradiční adventní věnce. Adventní svícny. Vánoce. Vánoční dekorace. Vánoční věnce. Vánoční věnec. Vánoční věnec na stůl. Přírodní věnec. Přírodní adventní věnec. Návod. Video návod. Inspirace. Tvoření. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Dekorace na adventní věnec. Nápady na adventní věnce. Domácí výroba věnce. Jaké větve na adventní věnec. Advent.
Adventní věnec na stůl

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám tento adventní věnec? Blíží se čas tvoření adventních a vánočních dekorací. Najdete zde i další zajímavé návody a inspirace na adventní věnce, svícny, vánoční dekorace a domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky… Prohlédněte si také další originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru