Adventní věnec 6x jinak

Inspirace na adventní věnec. První adventní neděle se nezadržitelně blíží a je čas na výrobu adventního věnce. Zkuste letos věnec nekupovat. Můžete si jej sami vyrobit. Není to nijak obtížné a navíc budete mít radost z vlastnoručně vyrobené adventní dekorace.

Adventní věnec. Adventní věnce. Adventní věnec na stůl. Adventní věnce na stůl. Adventní věnce. Adventní věnce na dveře. Adventní svícen. Adventní svíčky. Adventní věnce inspirace. Adventní věnec na dveře. Netradiční adventní věnce. Adventní věnce inspirace. Adventní věnec na dveře. Netradiční adventní věnce. Adventní svícny. Vánoce. Vánoční dekorace. Vánoční věnce. Vánoční věnec. Vánoční věnec na stůl. Přírodní věnec. Přírodní adventní věnec. Návod. Video návod. Inspirace. Tvoření. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Dekorace na adventní věnec .Nápady na adventní věnce. Přírodní adventní věnec. Domácí výroba věnce. Jaké větve na adventní věnec. Advent.
Adventní věnec na stůl

Adventní věnec je vyrobený z čerstvých jedlových větviček.

Návod

Zvolili jsme jednoduchý přírodní věnec s tradičními červenými svíčkami a mašlemi. Na dozdobení jsme použili drobný bílý závojíček. Na věnci vytváří dojem jemného sněhového poprašku.

Materiál

Korpus

 • polystyrenový základ na věnec
 • juta
 • tavná pistole 
 • nůžky
 • špejle
 • jedlové větvičky
 • floristický drát

Věnce

 • 4 stejné svíčky
 • bodce na svíčky
 • stuhy
 • závojíček
 • přízdoby

Video návod

Korpus na věnec

Zvolili jsme polystyrenový základ na věnec. Má pravidelný tvar a dobře se do něj zapichují a pevně drží bodce na adventní svíčky. Základ obalíme jutovou stuhou, aby na věnci nikde neprosvítala bílá barva.

Vázání věnce

Nastříháme větvičky v několika velikostech. Do středu věnce vkládáme kratší a směrem k okraji delší větvičky. Pevně je ovazujeme floristickým drátem. Pečlivě a rovnoměrně je skládáme po jednotlivých vrstvách. Jedlové větvičky navážeme po celém obvodu věnce.

Zdobení věnce

Na adventní věnec rozmístíme bodce na svíčky. Uvážeme mašličky, připevníme je na drátek a zapíchneme na věnec. Adventní svíčky nasadíme na bodce a věnec dozdobíme závojíčkem. Ve video návodu si můžete prohlédnout různé varianty zdobení a rozmístění svíček.

Adventní svíčky

Adventní svíčky je možné na věnec umístit více způsoby. Ukázku, která vám usnadní rozhodování si můžete prohlédnout ve video návodu. Najdete tam šest variant tohoto věnce a tipy, jaké svíčky můžete zvolit a jak je na věnec rozmístit. Uvidíte, jak volba svíček ovlivní výsledný vzhled věnce. Můžete si vybrat, jaký typ svíček a jejich rozmístění na adventním věnci se vám nejvíce líbí.

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám inspirace a návod na adventní věnec? Hledáte návody a inspiraci na zajímavé dekorace a věnce? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Blíží se čas tvoření adventních a vánočních dekorací. Najdete zde zajímavé návody a inspirace na adventní věncevánoční dekorace, domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru