Podzimní věnec na dveře z vřesu a trav

Podzimní věnec na dveře vyrobený z vřesu a okrasných trav je krásný a velmi dekorativní. Skvěle se hodí do moderního interiéru v boho stylu. Můžeme si zvolit klasický fialový vřes nebo jinou barvu, která se nám líbí. V široké nabídce obchodů si jistě vybereme některý z mnoha barevných kultivarů. 

Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provance. Korpus na věnec. Věneček z vřesu. Dekorace na stůl. Věnec na stůl. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady. Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Vřes. Venkovní dekorace. Inspirace a návody na podzimní věnec. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec na vchodové dveře. Podzimní dekorace věnec. Podzimní výzdoba na vchodové dveře. Elegantní věnec na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře.
Věnec z trav a vřesu

Trávy

Dekorativní trávy na výrobu věnce najdeme při procházce v přírodě, nebo mezi kvetoucími okrasnými trávami na zahradě. Dekorace ze suchých trav jsou velmi působivé a dodávají interiéru nezaměnitelný styl. Boho doplňky ze suchých trav jsou krásné a nevyžadují téměř žádnou péči.

Boho styl

Věnec z okrasných trav je velmi oblíbený. Skvěle podtrhuje boho styl dekorace v moderním interiéru. Umístit jej můžeme na dveře i na stěnu.

Návod na podzimní věnec

Materiál a pomůcky

  • klasy trav
  • vřes
  • jednoduchý proutěný základ
  • floristický drát
  • kleště
  • nůžky

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Příprava

Roztřídíme si trávy a větvičky vřesu. Očistíme je od přebytečných listů a nečistot. Vyřadíme trávy s ulomeným nebo jinak poškozeným koncem. Vřesy i stébla trav sestřihneme na délku cca 15 až 20 cm. Připravíme si jednoduchý základní korpus.

Oko na zavěšení

Na připravený korpus navážeme drátek. Uvážeme několik pevných otoček, Přes prsty uděláme jednu volnou a dál uvážeme několik pevných. Volnou otočku několikrát zakroutíme a vytvoříme tak oko na zavěšení věnce.

Vázání věnce

Začneme s vázáním věnce. Vezmeme si do ruky vždy několik stébel najednou. Vždy je pečlivě rozložíme od vnitřní strany korpusu směrem k venkovní, aby byl celý zakrytý. Jednou nebo je dvakrát drátem pevně obtočíme. Tím je dostatečně upevníme ke korpusu. Přidáme vřes, opět ovážeme a připevníme, přidáme další stébla trávy, ovážeme… Tímto způsobem postupujeme po celém obvodu věnce, dokud jej nemáme stébly trav a vřesem celý pokrytý.

Umístění věnce

Věnec ze sušených trav a vřesu se hodí především do interiéru. Hotový věnec je vhodné celý přestříkat lakem na vlasy. Tím jej zafixujeme, aby z něj neopadávaly drobné kousky.

Pokud se rozhodneme pro umístění věnce na venkovní vchodové dveře, je třeba je mít chráněné před deštěm a silným větrem.

Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provance. Korpus na věnec. Věneček z vřesu. Dekorace na stůl. Věnec na stůl. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady. Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Vřes. Venkovní dekorace. Inspirace a návody na podzimní věnec. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec na vchodové dveře. Podzimní dekorace věnec. Podzimní výzdoba na vchodové dveře. Elegantní věnec na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře.
Věnec na dveře

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám podzimní věnec na dveře z trav a vřesu? Hledáte inspiraci pro své tvoření? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření. Najdete zde inspiraci na věnce a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru