Vánoční dekorace na stůl: Jednoduchá a efektní

Vánoční dekorace na stůl, kterou zvládnete snadno sami vytvořit. Slavnostní přírodní dekorace na sváteční stůl je aranžovaná ve skleněné dekorativní nádobě. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Vánoční svícen

Svícny vytváří v bytě příjemnou sváteční atmosféru. Vánoční svícen se skvěle hodí na stůl i komodu. Můžeme je aranžovat do různých dekorativních nádob. Krásné jsou svícny vytvořené z přírodních materiálů.

Návod

Jak si vyrobit vánoční svícen? Přírodní vánoční dekoraci zvládnou vytvořit i úplní začátečníci, není to nijak složité. Stačí si jen připravit vhodný materiál a za chvíli máme dekoraci hotovou.

Materiál

  • dekorativní nádoba
  • kenzan
  • aranžovací hmota
  • stříbrný smrk
  • túje
  • jalovec
  • jmelí
  • drobné ozdoby
  • držák na svíčku
  • svíčka

Příprava

Začneme přípravou zelené aranžovací hmoty. Zelenou volíme proto, že je určena pro aranžování čerstvých květin. Odřízneme hmotu potřebného tvaru a velikosti a necháme ji důkladně nasáknout vodou. Připravíme si také větvičky, které budeme aranžovat. Upravíme je na potřebnou velikost. Jejich konce šikmo zastříhneme. Na konci sestříhneme i jehličí, aby se nám větvičky do hmoty snadno zapichovaly.

Kenzan

Floristický „ježek“ nebo-li kenzan je kovová pomůcka pro aranžování květin. Je poměrně těžký, proto jej používáme pro upevnění dekorace. Kenzan položíme na dno nádoby (do jejího středu) a na něj napíchneme aranžovací hmotu. Dekorace bude díky tomu stabilní. Čerstvé větvičky mají svojí váhu. Aranžovací ježek je těžký a celou dekoraci udrží. Subtilnější dekoraci můžeme vypichovat přímo do ježka, ale na větší aranžmá a svíčku by nestačil. Proto přidáváme aranžovací hmotu. Dekoraci v misce vyvýší a bez problému do ní můžeme naaranžovat větší množství větviček i svíčku.

Aranžování

Do aranžovací hmoty postupně vpichujeme jednotlivé větvičky. Kopírujeme tvar nádoby s mírným přesahem. Základní větvičky umisťujeme do kříže naproti sobě a postupně doplňujeme další tak, abychom získali požadovaný tvar. Větvičky vypichujeme v několika vrstvách. V každé vrstvě používáme jiný materiál, aby vánoční svícen vypadal zajímavě barevně i tvarově. Do středu dekorace zapíchneme kovový držák pro svíčku. Celou dekoraci dozdobíme jmelím, drobnými ozdobami a svíčkou. Dekorace je aranžovaná do mokré aranžovací hmoty. Větvičky by takto neměly seschnout. Do misky doléváme vodu, aby aranžovací hmota nevyschla.

Hořící svíčky nenechávejte nikdy bez dozoru!

Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen na stůl. Inspirace. Vánoční svícny na stůl. Vánoční výzdoba na stůl. Vánoční svícny. Svícen vánoční. Svícny na stůl. Výroba svícnů. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace na stůl se svíčkami. Dekorace na stůl vánoční. Výroba vánoční dekorace na stůl. Dekorace na vánoční stůl. Vánoční dekorace inspirace. Dekorace stolu. Vánoční výzdoba. Video návod. Inspirace. Nápady na vánoční dekorace.
Vánoční svícen na stůl.

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám vánoční dekorace na stůl? Můžete se inspirovat i dalšími našimi návody na sváteční vánoční výzdobu. Najdete zde i další zajímavé návody a inspirace na adventní věnce, svícny, svíčky, vánoční dekorace. Můžete vyzkoušet domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky… Prohlédněte si také další originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru