Velikonoční tvoření pro děti: sedmikrásky z papíru

Hledáte návod na velikonoční tvoření pro děti? Vyrobte si sedmikrásky z krepáku. Je to krásná a levná velikonoční dekorace z papíru, která se bude dětem určitě líbit. Výrobky z krepového papíru bývají u dětí velmi oblíbené. Proto jsme se rozhodli pro tato netradičně zdobená vajíčka. Děti si vyrobí krásné jarní kytičky, kterými si hrdě vyzdobí svůj pokojíček. Tvoření z krepového papíru děti skvěle zabaví.

Velikonoční dekorace Velikonoční dekorace vajíčka. Velikonoční aranžmá. Velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření pro děti. Levná velikonoční dekorace. Náměty na velikonoční tvoření. Pinterest velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření návody. Jarní dekorace. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace tvoříme s dětmi. Jarní dekorace tvoření s dětmi.
Návod na velikonoční tvoření s dětmi

Návod, jak s dětmi vyrobit netradiční velikonoční dekoraci. Podobné kytičky z krepového papíru a skořápek s drobnou pomocí zvládnou vyrobit i menší děti. Připravíme si potřebný materiál a můžeme začít s tvořením.

Materiál

 • krepový papír
 • obal od vajíček
 • skořápky
 • tempery nebo akrylové barvy
 • lepidlo na papír
 • nůžky
 • štětec
 • špejle
 • plechovka / květináč
 • drátek
 • kleště
 • aranžovací hmota
 • stužka
 • umělá tráva
Nápady na velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace pro děti. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace tvoření. Velikonoční dekorace nápady. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na Velikonoce. Výroba velikonočních dekorací.
Materiál na tvoření

Návod na velikonoční tvoření

Při tvoření této dekorace postupujeme stejným způsobem, jako při tvoření jednotlivých kytiček. Na výrobu dekorace použijeme dobře omyté a odmaštěné skořápky z rozkleplých vajíček. Skořápky nabarvíme nažluto.

Velikonoční dekorace. Levná velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření pro děti. Náměty na velikonoční tvoření. Pinterest velikonoční tvoření. Velikonoční tvoření návody. Jarní dekorace tvoříme s dětmi. Jarní dekorace tvoření s dětmi.
Květ sedmikrásky

Z papírových mističek si vytvoříme kalichy pro naše sedmikrásky. Nabarvíme je zelenou barvou a necháme zaschnout. Zespoda v nich propíchneme dírky pro stonky.

Velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Domácí výroba dekorace. Velikonoční tvoření. Návody a nápady na tvoření. Velikonoční tvoření pro děti. Velikonoční tvoření s dětmi.
V kalichu uděláme dírku na stonek

Při výrobě sedmikrásky postupujeme stejným způsobem jako při výrobě barevných kytiček.

Máme-li hotový květ sedmikrásky, pokračujeme výrobou stonku.

Ustřihneme si proužek zeleného krepáku cca 2 cm široký a 30 cm dlouhý. Vezmeme špejli, potřeme je lepidlem a proužkem krepáku ji omotáme.

Konec špejle potřeme lepidlem a opatrně jej zapíchneme do papírového kalichu sedmikrásky.

Vystřihne a vytvarujeme si také listy, které ke stonku přilepíme a omotáme drátkem. Jsou to obdélníky cca 12 x 17 cm, které jsme na užší straně zakulatily do tvaru listu.

Velikonoční dekorace z papíru. Velikonoce a velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční aranžmá. Levná velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace domácí výroba. Nápady na velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace.
Přidáme listy

Výroba květináčku

Vezmeme menší plechovku a vytvoříme si z ní květináček na sedmikrásku.

Ustřihneme pruh krepového papíru, který je asi třikrát širší než je výška plechovky a alespoň dvakrát delší než její obvod.

Pruh krepáku přeložíme napůl. Uprostřed jej lehce roztáhneme, aby vytvořil hezký okraj.

Přiložíme jej k plechovce tak, aby část přesahovala přes spodní hranu.

Spodní okraj podle toho upravíme. Zahneme jej dovnitř.

Plechovku potřeme lepidlem a připravený pruh krepáku hezky dokola poskládáme a přilepíme.

Nakonec obal dozdobíme barevnou stužkou.

Vložíme do ní aranžovací hmotu do které zapíchneme sedmikrásku a přidáme kousek umělé trávy.

Velikonoční tvoření. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření návody. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření pro děti. Náměty na velikonoční tvoření. Dekorace na Velikonoce. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní dekorace tvoříme s dětmi. Jarní dekorace tvoření s dětmi. Levná velikonoční dekorace.
Velikonoční dekorace

Sedmikráskami ozdobíme dětský pokoj, použijeme je jako dekoraci na stůl nebo na okenní parapet.

Další originální návody a nápady na velikonoční dekorace a velikonoční tvoření. DIY návody na tvoření pro děti i dospělé. Inspirujte se jimi a vytvořte si krásné a originální velikonoční dekorace.

Vyzkoušejte skvělé domácí recepty na velikonoční pečení.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru