Vánoční svícen se skořicí a badyánem

Vánoční svícen zdobený vonným kořením. Vánoční svícen se skořicí a badyánem zvládneme vyrobit na poslední chvíli. Jsou to krásné a jednoduché vánoční svícny zdobené tradičním vánočním kořením, které provoní celý byt. Tyto netradiční svícny zútulní náš domov a pomohou nám navodit příjemnou vánoční atmosféru.

Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací.
Vánoční svícny na stůl

Výroba těchto vánočních svícnů je velmi jednoduchá a rychlá. Pomocí tavné pistole je zvládne vyrobit i úplný začátečník. Připravíme si materiál a pomůcky potřebné pro výrobu a můžeme začít. Zde je návod, jak si můžeme podobný vánoční svícen sami vyrobit. 

Vánoční svícen zdobený skořicí

Vánoční svícny. Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací. DIY.
Vánoční svícen se skořicí

Materiál a pomůcky

 • sklenička na svíčku
 • celá skořice 
 • svíčka 
 • tavná pistole + bezbarvá náplň 
 • pracovní podložka
 • drátek, provázek, stužka nebo krajka na ozdobení 
Jak vyrobit vánoční svícen. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací. Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku.
Jak vyrobit svícen

Jak vyrobit vánoční svícen?

Samotné lepení kousků skořice je velmi snadné a budeme je mít za chvíli hotové. Jediné, co nám zabere trochu času, je roztřídění a přibližné rozdělení jednotlivých svitků skořice. Musíme počítat s tím, že pracujeme s přírodním materiálem. Celá skořice je kůra skořicovníku, která se při procesu sušení stočí do ruliček. Proto je každý kousek skořice jiný. 

Připravíme si pracovní podložku. Vezmeme si skleničku, ze které budeme svícen vyrábět a provázek. Potřebujeme zjistit kolik kousků skořice budeme na výrobu svícnu přibližně potřebovat. Usnadní nám to později práci.

Provázkem obtočíme skleničku a tím si změříme její obvod. Tento rozměr si přeneseme na podložku. 

Lepení skořice

Poskládáme si vedle sebe jednotlivé kousky skořice tak, jak je budeme na sklenici lepit. Každý kousek skořice je jiný. Ruličky mají většinou nestejnou délku, jsou silné, slabé, mnohdy jsou některé kousky mírně zakřivené. Poskládáme si je tak, jak se nám líbí a můžeme začít lepit. Pokud máme skleničku rovnou, jde to snadno.

Dáme si dobrý pozor na první kousek skořice, který budeme lepit. Je důležité jej přilepit pečlivě, aby byl rovně a nemuseli jsme později vyrovnávat nechtěné šikminy

Výroba vánočního svícnu. Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku.
Výroba svícnu

Je-li sklenička kónická, je třeba si dávat větší pozor a s jejím tvarem předem počítat. Kdybychom jednotlivé kousky tlačili stále na doraz k sobě, tak bychom po chvíli nejspíš zjistili, že jsou nalepené šikmo, jako když fouká vítr. Proto je třeba si u kónické skleničky nechávat u spodního okraje o malinko větší mezeru, nebo občas otočit skořici širším koncem dolů. Tak se nám případná nerovnost snadno srovná.

Proto je snazší práce při lepení, když si jednotlivé kousky skořice předem rozložíme.

Před lepením posledních cca tří kousků si raději nanečisto zkusíme, zda nám do vzniklé mezery dobře vyjdou. Necháme si pro jistotu připravený slabší kousek navíc, abychom mohli vyplnit případnou mezeru, kdyby nám na závěr náhodou vznikla.

Vánoční svícen na stůl návod. Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací.
Svícen na čajovou svíčku

Hotový vánoční svícen necháme tak, jak je nebo jej můžeme ještě přizdobit dle svého vkusu. Můžeme jej omotat drátkem, provázkem, stužkou nebo krajkou a přidat kousek zelené větvičky nebo jmelí apod…

Vánoční svícny zdobené badyánem

Domácí výroba vánočních svícnů. Návod. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku. Výroba vánočních dekorací. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen.
Svícny zdobené badyánem

Materiál a pomůcky

 • badyán
 • sklenička na svíčku 
 • svíčka 
 • tavná pistole + bezbarvá náplň 
 • pracovní podložka

Vánoční svícen zdobený badyánem po celém obvodu

Postupujeme stejným způsobem, jako při výrobě svícnu zdobeného skořicí. Je třeba si předem rozvrhnout, kolik hvězdiček badyánu budeme potřebovat . Při lepení je natáčíme tak, aby mezi nimi byly pokud možno rovnoměrné mezery.

Vánoční svícny. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Svícen na čajovou svíčku. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku.
Svícen vánoční

Vánoční svícen zdobený hvězdičkami badyánu

Vybereme si dvě stejně velké hezky tvarované hvězdičky badyánu. Máme-li na výrobu svícnu připravenou vyšší sklenici vyjde jich nejspíš nad sebe víc než dvě.

Tavnou pistolí hvězdičky přilepíme na výšku (nad sebe) na bok svícnu.

Svícen na čajovou svíčku. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze skleničky. Vánoční svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku.  Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací. Svícen vánoční. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl návod. Vánoční dekorace na stůl. Vánoční svícen skleněný. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Svíčky. Svícen ze skleničky. Svícen na čajovou svíčku. Výroba vánočního svícnu. Vánoční adventní svícen. Jak vyrobit vánoční svícen. Domácí výroba vánočních svícnů. Výroba vánočních svícnů. Výroba vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací.
Vánoční svícny

Inspirace a návody na originální adventní věnce, vánoční dekorace.

Vyzkoušené domácí recepty na vánoční cukroví, vánočku, vánoční perníčky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru