Venkovní dekorace v keramické misce

Venkovní dekorace v keramické misce je skvělý způsob, jak oživit venkovní prostory. Přivedete do nich krásné barvy a vůni. Inspiraci na jejich výsadbu a aranžování najdete v následujícím video návodu.

Jarní dekorace. Venkovní dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na zahradu. Venkovní dekorace v misce. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace venkovní. Venkovní dekorace na zahradu. Inspirace na venkovní dekorace. Hyacint pěstování. Hyacint po odkvětu. Hyacint v květináči. Hyacinty. Hyacint. Hyacint pěstování v květináči. Hyacint v květináči po odkvětu. Pěstování hyacintu. Hyacinty pěstování. Jarní květiny. Jak se starat o hyacint v květináči?Jak pěstovat hyacint na zahradě? Kdy zasadit cibulky hyacintů? Jak dlouho vydrží hyacint? Jarní dekorace na balkon. Jarní dekorace inspirace venkovní. Dekorace ke vchodovým dveřím. Dekorace ke dveřím. Dekorace ke vchodu. Dekorace vchodu. Jarní květiny tvoření. Jarní kvetoucí květiny. DIY návody. Jarní výzdoba. Jarní dekorace v truhlíku. Jarní výsadba. Květinová aranžmá.
Keramická miska s hyacinty

Hyacinty

Hyacint je cibulovina pocházející z Asie. V nabídce obchodů najdeme hyacinty v mnoha barevných odstínech. Můžeme je pěstovat na zahradě v květináči i doma.

Video návod

Návod

Venkovní dekorace z hyacintů, která nás potěší svými krásnými barvami.

Materiál

  • hyacinty
  • keramická miska
  • drobné kamínky
  • substrát
  • zahradní mech

Příprava

Pro výsadbu venkovní dekorace musíme zvolit nádobu s odtokovým otvorem. Zabráníme tak přemokření rostlin. Na dno misky nasypeme kamínky, jako drenážní vrstvu. Dostatečná drenáž je důležitá, nadměrná trvalá vlhkost by mohla cibule hyacintů poškodit.

Výsadba

Na kamínky přidáme zahradní substrát a zasadíme hyacinty. Postupně přidáváme zeminu a vysazujeme jednotlivé rostliny. Povrch misky ozdobíme zahradním mechem. Cibulky sázíme tak, aby jejich horní část zůstala nad zemí. Velmi pěkně v nádobě vypadá, pokud vysadíme více hyacintů pohromadě. Barevně se navzájem krásně doplňují a osazené misky vypadají nádherně.

Odkvetlé hyacinty

Po odkvětu hyacinty přestaneme zalévat. Odkvetlé květenství odstřihneme, nadzemní části necháme seschnout a cibuli zatáhnout. Potom vyjmeme cibulky z misky, očistíme a uložíme na tmavé chladně místo. Na podzim je opět vysadíme.

Inspirace na venkovní dekorace. Jarní dekorace. Venkovní dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na zahradu. Venkovní dekorace v misce. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace venkovní. Venkovní dekorace na zahradu. Hyacint pěstování. Hyacint po odkvětu. Hyacint v květináči. Hyacinty. Hyacint. Hyacint pěstování v květináči. Hyacint v květináči po odkvětu. Pěstování hyacintu. Hyacinty pěstování. Jarní květiny. Jak se starat o hyacint v květináči?Jak pěstovat hyacint na zahradě? Kdy zasadit cibulky hyacintů? Jak dlouho vydrží hyacint? Jarní dekorace na balkon. Jarní dekorace inspirace venkovní. Dekorace ke vchodovým dveřím. Dekorace ke dveřím. Dekorace ke vchodu. Dekorace vchodu. Jarní květiny tvoření. Jarní kvetoucí květiny. DIY návody. Jarní výzdoba. Jarní dekorace v truhlíku. Jarní výsadba. Květinová aranžmá.
Venkovní dekorace s hyacinty

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbila se vám venkovní dekorace s hyacinty a zajímají vás další originální návody? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru