Vánoční dekorace z papíru: stromečky ze starých knih

Vánoční dekorace z papíru. Líbí se vám a chcete si nějakou vyrobit? Máte-li rádi vánoční tvoření a vánoční dekorace z papíru, je zde pro vás jednoduchý návod na papírové vánoční stromečky. Inspirace a návod na recyklaci a tvoření vánoční dekorace ze staré knihy. 

Vánoční tvoření s dětmi. Vánoční stromek z papíru. Vánoční výzdoba z papíru. Vánoční stromeček z papíru. Vánoční dekorace z papíru. Vyrábění z papíru. Papírové stromečky. Papírový stromeček. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Recyklace. Výrobky z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru.
Vánoční dekorace z papíru

Tato vánoční dekorace z papíru je úplně jednoduchá a její výroba nezabere mnoho času. Na tvoření dekorace byly použity staré vyřazené knihy zakoupené v městské knihovně.

Materiál na výrobu

  • staré vyřazené knihy
  • drátek o síle 1 mm
  • kleštičky na drát

Návod

Papírové stromečky vyrobíme z natrhaných papírových „koleček“ několika různých velikostí. Tvary, vzhledem k tomu, že je z papíru vytrháváme a nestříháme samozřejmě nejsou dokonalé. To nám, ale vůbec nevadí, dodává to našim stromečkům zajímavosti. Papírová kolečka trháme a mačkáme proto, abychom získali zajímavý rustikální vzhled a ne zcela pravidelný tvar.

Natrháme si kolečka

Od každé velikosti si připravíme cca dvacet kusů koleček. Podle síly papíru, pokud je tenký, raději víc.

Vánoční stromeček z papíru. DIY návod. Vánoční tvoření s dětmi. Vánoční stromek z papíru. Vánoční výzdoba z papíru. Vánoční dekorace z papíru. Vyrábění z papíru. Papírové stromečky. Papírový stromeček. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Recyklace. Výrobky z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru.
Natrháme si kolečka

Kolečka si připravíme v několika velikostech o průměrech cca 15 cm, 12 cm, 10 cm … až po 3 cm. Rozměry jsou jen orientační. Záleží na tom, jak velký stromeček si chceme vytvořit. Výšku a šířku si upravíme podle svého vkusu podle toho, zda se nám líbí spíš širší nebo užší stromeček.

Vyrobíme si stojánek

Nejprve si vyrobíme z drátu jednoduchý stojánek. Vyrobíme jej celý z jednoho kusu drátu.

Papírový stromeček. Inspirace na tvoření. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Recyklace. Výrobky z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. DIY návody. Vánoční stromek z papíru. Vánoční výzdoba z papíru. Vánoční stromeček z papíru. Vánoční dekorace z papíru. Vyrábění z papíru. Papírové stromečky.
Vyrobíme si stojánek

Na jednom konci drátu si uděláme tři větší „očka“, která uprostřed spojíme. Delším koncem drátu středy propojíme a stáhneme. Střed pomocí kleštiček ještě stiskneme, abychom jej zpevnili. Očka roztáhneme a vytvarujeme z nich stojánek pro náš stromeček. Je to jednoduchá trojnožka, která vytvoří pro stromeček dostatečně stabilní základ. Zbývající konec drátu použijeme jako „kmen“ stromečku a odstřihneme jej na požadovanou velikost.

Pokud si budeme chtít na vrcholu stromečku vyrobit drátěnou hvězdičku, musíme s tím předem počítat a odstřihnout si drát o trochu delší (cca 15 – 20 cm).

Tvoříme papírový stromeček

Stojánek máme hotový a začínáme postupně vrstvit připravená natrhaná kolečka. Vrstvíme je od největších po nejmenší. Kolečka nejprve lehce přeložíme na čtvrtinu, abychom odhadli jejich přibližný střed a potom je v ruce lehce zmačkáme. Postupně je napichujeme na stojánek a vytváříme tak tvar stromečku. Můžeme vzít vždy několik koleček najednou a po napíchnutí je oproti sobě pootočíme. Mačkáním papír získává objemu a zajímavém vzhledu.

Díru v papíru propíchneme bez problému koncem drátu, který tvoří kmen stromečku. Pokračujeme stále stejným způsobem. Na vrcholu stromečku vytvoříme hvězdičku z drátu nebo papíru, co se nám líbí víc.

Vánoční dekorace z papíru. Inspirace a návody na DIY tvoření. Vyrábění z papíru. Papírové stromečky. Papírový stromeček. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Recyklace. Výrobky z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Vánoční stromek z papíru. Vánoční výzdoba z papíru. Vánoční stromeček z papíru.
Vytvarujeme hvězdičku

Vánoční dekorace z papíru je hotová. Zbývá jen vybrat to správné místo na kterém se bude náležitě vyjímat. Na závěr můžeme stromeček dotvarovat lehkými stisky oběma rukama po celém jeho obvodu.

Vánoční dekorace z papíru. Návod. Vyrábění z papíru. Papírové stromečky. Papírový stromeček. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Recyklace. Výrobky z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby. Výroba vánočních ozdob z papíru. Vánoční stromeček z papíru. Vánoční tvoření s dětmi. Vánoční stromek z papíru. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru andílky. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. DIY kreativní techniky.
Vánoční výzdoba z papíru

Inspirace a návody na originální adventní věnce, vánoční dekorace a ozdoby. Nápady a návody na vánoční tvoření s dětmi, tvoření vánočních ozdob z voskuslaného těstastudeného porcelánuvýrobu svíček a mnoho dalších DIY návodů a nápadů. 

Výborné recepty na vánoční cukroví, linecké stromečky a vánoční perníčky.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru