Vánoční dekorace z pomerančů

Přemýšlíte, jak využít sušené pomeranče k výrobě vánoční dekorace? Vytvořte si krásnou závěsnou dekoraci a vánoční ozdoby. Máte-li rádi přírodní rustikální styl, je tento typ vánoční dekorace skvělá volba.

Pomeranče rozkrájíme a usušíme. Sušíme v troubě na teplotu max 50°C. Postupujeme stejným způsobem, jako při tvoření vánočního věnečku.

Vánoční závěs z pomerančů

Originální vánoční dekorace k zavěšení do prostoru, na stěnu, na dveře, či do okna. Svými zářivými barvami rozsvítí každé místo, na které ji umístíme. Na okně nebo skleněných dveřích vypadá, jako přírodní vitráž.

Vánoční dekorace na okno. DIY návod. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Jak sušit pomeranč na topení. Pomeranče.
Vánoční dekorace z pomerančů

Materiál

 • 1 větvička cca 36 cm
 • 2-3 pomeranče
 • badyán
 • nůžky
 • jehla
 • provázek
 • tavná pistole + bezbarvá náplň
Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. DIY návod. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Jak sušit pomeranč na topení. Pomeranče. Jak sušit pomeranč na topení. Jak sušit pomeranče v sušičce.
Materiál potřebný pro tvoření

Návod na tvoření

Připravíme si větvičku, na kterou budeme navazovat jednotlivé ozdobné šňůry. Velmi pěkné je plaveného dřevo. Pokud je nemáme, použijeme třeba břízu nebo jinou zajímavou větvičku.

Nastříháme si provázky na zavěšení (cca 100 až 130 cm dlouhé), na které budeme navazovat jednotlivá kolečka sušených pomerančů. Provázky dáváme dvojitě. Naměříme si potřebnou délku provázku a přeložíme jej napůl. V místě přeložení uvážeme očko na zavěšení. Očko přizpůsobíme velikosti větve, abychom na ni mohli jednotlivé šňůry na závěr navléknout.

Na druhé straně navlékneme jehlu s velkým okem na oba volné konce provázku. Postupně navlékáme jednotlivá kolečka sušených pomerančů. Navlékáme každou šňůru jinak dlouhou. Střídáme velikost i rozmístění jednotlivých pomerančových koleček, na několika místech je doplníme hvězdičkami badyánu.

Navlékneme si celkem pět kousků ozdobných šňůr.

Vánoční dekorace z pomerančů. Vánoční dekorace na okno. DIY návod. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Sušený pomeranč dekorace. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace.
Závěsná vánoční dekorace

Šňůry vážeme tak, že si uděláme uzlík, navlékne pomeranč a opět uděláme uzlík necháme kousek volného provázku, uděláme uzlík, navlékneme pomeranč, uděláme uzlík….. Tímto způsobem pokračujeme stále dál. Na místě, na které chceme umístit badyán uděláme uzlík navíc. Na ten pak hvězdičku badyánu přilepíme pomocí tavné pistole.

Vánoční tvoření s dětmi. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace na okno. DIY návod. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře.
Vánoční tvoření

Uzlíky utahujeme jen lehce, aby byly větší a pomeranče na nich dobře držely.

Máme-li hotové všechny části závěsu, navlékneme je na větvičku.

Přivážeme oko na zavěšení a máme hotovo.

Pak už jen vybereme místo, na kterém tato vánoční dekorace hezky vynikne.

Vánoční ozdoby z pomerančů

Přírodní vánoční ozdoby na stromeček i na vánoční větev.

Vánoční ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby na stromek. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace na okno. DIY návod. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Ozdoby z pomerančové kůry.. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře.
Přírodní vánoční ozdoby z pomerančů

Materiál

 • sušené plátky pomerančů
 • provázek
 • badyán
 • tavná pistole

Návod na tvoření

Přírodní vánoční ozdoby z pomeranče zdobené badyánem vyrobíme pomocí tavné pistole.

Odstřihneme si provázek o délce cca 50 cm. Přeložíme jej napůl. Uvážeme očko na zavěšení ozdoby. Pod ním uvážeme dva uzlíky s mezerou pro kolečko pomeranče. Na podložku položíme kolečko pomeranče, na ně tavnou pistolí přilepíme připravený provázek a přelepíme druhým kolečkem pomeranče.Na spodní uzlík nalepíme hvězdičku badyánu, uvážeme střapeček. Konce provázků roztřepíme a zastřihneme.

Vánoční ozdoby z pomeranče. Vánoční ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby na stromek. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace na okno. DIY návod. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Ozdoby z pomerančové kůry.. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře.
Přírodní ozdoby na stromeček ze suchých pomerančů

Vánoční ozdoba vázaná ze tří koleček pomeranče.

Odstřihneme si provázek o délce cca 50 cm. Přeložíme jej napůl. Uvážeme očko na zavěšení ozdoby. Ozdobu vážeme tak, že pod očko na zavěšení navlékne kolečko pomeranče a opět uděláme uzlík necháme kousek volného provázku, uděláme uzlík, navlékneme pomeranč, uděláme uzlík… Tímto způsobem navážeme tři kolečka sušených pomerančů. Uvážeme střapeček. Konce provázků roztřepíme a zastřihneme.

Inspirace na vánoční ozdoby z pomerančů. DIY. Vánoční ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby na stromek. Ozdoba na dveře. Vánoční dekorace do okna. Vánoční dekorace na dveře. Inspirace. DIY. Návody. Nápady. Výroba vánoční dekorace.Tvoření. Vánoční tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Dekorace z přírodnin. Ozdoby z pomerančové kůry. Vánoční výzdoba z pomerančů. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace na okno. DIY návod. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Sušený pomeranč dekorace. Vánoční dekorace z pomerančů. Ozdoby z pomerančové kůry.. Vánoční výzdoba z pomerančů. Věnec z pomerančů. Vánoční dekorace do okna. Závěsná dekorace na okno. Závěsné dekorace do oken. Závěsné dekorace na dveře.
Vánoční ozdoba z pomerančů

Inspirace, nápady a návody na originální adventní věnce a vánoční dekorace.

Vyzkoušené recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru