Velikonoční věnec nemusí být vždy kulatý

Hledáte inspiraci na velikonoční věnec? Ten letošní nemusí být zase kulatý! Zde je návod na jednoduchý velikonoční věnec ve tvaru vajíčka. Vyrobený je z přírodních materiálů. S naším video návodem jeho výrobu snadno zvládnete.

Výroba jarní dekorace. Velikonoční věnec na dveře. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Velikonoce. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Velikonoční věnec. Velikonoční tradice. Velikonoční kraslice. Velikonoční zvyky. Velikonoční vajíčka. Bříza. Z břízy. Březové proutí. Z březového proutí. Z břízy.
Velikonoční věnec z březového proutí

Nasbíráme si tenké a přibližně metr dlouhé březové větvičky. Pod starými břízami je najdeme spadlé na zemi. Konce větví jsou křehké, při větru se odlamují a padají na zem. Stačí jich několik sebrat a máme materiál na velikonoční věnec i přízdobu na jarní a velikonoční dekorace.

Materiál

  • delší březové větvičky
  • větvičky buxusu
  • floristický drát
  • vyfouknutá křepelčí vajíčka
  • peříčka
  • lýko
  • zahradní kleště
  • kleště na drát
  • tavná pistole + náplň

Jak velikonoční věnec vyrobit

Toto je věnec, na který nepoužíváme žádný klasický základní korpus. Celý jej vyrobíme a vytvarujeme sami z březových větviček.

Na konci drátku si uděláme očko, abychom se o něj neporanili a začneme tvořit korpus ve tvaru vajíčka. Nejprve si větvičky srovnáme. Silnější konce si dáme na levou horní stranu a pevně je stáhneme vázacím drátem. Věnec stočíme, drátem spojíme oba konce a vytvarujeme jej do tvaru vajíčka.

Věnec lehce obtočíme drátkem po celém jeho obvodu a dotvarujeme. Odstřihneme přečnívající konce.

Vytvoříme si jednoduché očko na zavěšení a připevníme jej k horní části věnce.

Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Velikonoční věnec. Velikonoční tradice. Velikonoční tvoření. Velikonoční kraslice. Velikonoční zvyky. Velikonoční vajíčka. Bříza. Z břízy. Březové proutí. Z březového proutí. Z břízy. Křepelčí vajíčka. Věnec z březového proutí. Jarní dekorace na dveře domu. Velikonoční věnec na dveře. Jarní věnce. Jarní věnec. Jarní výzdoba. Jarní věnec na dveře. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření.
Základ věnce z březového proutí.

Pomocí tavné pistole přilepíme do spodní části věnce pírka a vyfouknutá křepelčí vajíčka.

Výroba jarní dekorace .Velikonoční věnec. Velikonoční tradice. Velikonoční tvoření. Velikonoční kraslice. Velikonoční zvyky. Velikonoce. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční vajíčka. Bříza. Z břízy. Březové proutí. Z březového proutí. Z břízy. Křepelčí vajíčka. Věnec z březového proutí. Jarní dekorace na dveře domu. Velikonoční věnec na dveře. Jarní věnce. Jarní věnec. Jarní výzdoba. Jarní věnec na dveře. Jarní dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření.
Pírka a vajíčka ve spodní části

Drátkem spojíme několik větviček zeleného buxusu a připevníme je k horní části věnce. Přečnívající konce buxusu zastřihneme.

Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční věnec. Velikonoční tvoření. Velikonoční vajíčka. Bříza. Z břízy. Březové proutí. Z březového proutí. Z břízy. Křepelčí vajíčka. Věnec z březového proutí. Jarní dekorace na dveře domu. Velikonoční věnec na dveře. Jarní věnce. Jarní věnec. Jarní výzdoba. Jarní věnec na dveře. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření.
Zdobíme velikonoční věnec

Uvážeme jednoduchou mašli z lýka a přilepíme ji tavnou pistolí.

Velikonoční věnec můžeme zavěsit na vchodové dveře či na stěnu.

Věnec z březového proutí. Jarní dekorace na dveře domu. Velikonoční věnec na dveře. Jarní věnce. Jarní věnec. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční věnec. Velikonoční tvoření. Velikonoční vajíčka. Bříza. Z břízy. Březové proutí. Z březového proutí. Z břízy. Křepelčí vajíčka. Jarní výzdoba. Jarní věnec na dveře. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření.
Jednoduchá mašle z lýka

Líbí se vám velikonoční věnec? Máme pro vás další inspiraci a návody na jarní dekorace, velikonoční dekorace i nápady na tvoření s dětmi.

Pokud rádi vaříte a pečete, sepsali jsme pro vás naše oblíbené a vyzkoušené recepty.

Prohlédněte si naše DIY návody a nápady na tvoření po celý rok i návody na pletení a háčkování pro začátečníky.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru