Vánoční svícen na stůl

Vánoční svícen na stůl. Slavnostní přírodní dekorace na sváteční stůl naaranžovaná ve skleněné misce. Přírodní vánoční dekoraci zvládnou vytvořit i úplní začátečníci, není to nijak složité. Stačí si jen připravit vhodný materiál.

Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl přírodní. Přírodní svícen. Vánoční svícen na stůl ve skle. Vánoční svícny. Vánoční svícny na stůl. Vánoční dekorace svícny na stůl. Svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl výroba. Vánoční svícen na stůl inspirace. DIY vánoční svícen na stůl. Vánoční výzdoba na stůl. Svícen vánoční. Jak vyrobit vánoční svícen. Vánoční svícen skleněný. Štědrovečerní svícen. Vánoční svícen výroba. Jak vyrobit svícen. Výroba svícnů ze sklenic. Svícen na stůl. Podlouhlý svícen. Kulatý svícen. Svícen vánoce tvoření. Vánoce tvoření.
Vánoční svícen na stůl

Vánoční svícen na stůl je aranžovaný do skleněné misky na nožičce. Vypadá velmi pěkně a zabere na stole méně místa.

Materiál a pomůcky

  • skleněná miska na nožičce
  • větvičky tújí a cypřišů (různé druhy)
  • větvičky modřínu nastříkané bílým sprejem
  • floristický ježek na ikebanu
  • zelená aranžovací hmota
  • zahradnické nůžky
  • kuličkový řetěz
  • nůžky
  • tavná pistole + náplň

Video návod

Příprava aranžovací hmoty

Začneme tím, že si připravíme zelenou aranžovací hmotu. Zelenou proto, že je určená pro aranžování čerstvých květin. Odřízneme si potřebnou velikost a tvar. Necháme ji nejprve před samotným aranžováním nasáknout vodou.

Na dno misky (do jejího středu) položíme floristického ježka a na něj napíchneme aranžovací hmotu. Dekorace bude díky tomu stabilní. Čerstvé větvičky mají svojí váhu. Subtilnější dekoraci můžeme vypichovat přímo do ježka, ale větší množství větviček a ještě svíčka by se tam těžko vešlo. Proto jsme přidali aranžovací hmotu. Dekoraci v misce vyvýší nad okraj a bez problému do ní můžeme naaranžovat větší množství větviček i svíčku. Aranžovací ježek je těžký a celou dekoraci pěkně podrží.

Vánoční svícen na stůl ve skle. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl přírodní. Přírodní svícen. Vánoční svícny. Vánoční svícny na stůl. Vánoční dekorace svícny na stůl. Svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl výroba. Vánoční svícen na stůl inspirace. DIY vánoční svícen na stůl. Vánoční výzdoba na stůl. Svícen vánoční. Jak vyrobit vánoční svícen. Vánoční svícen skleněný. Štědrovečerní svícen. Vánoční svícen výroba. Jak vyrobit svícen. Výroba svícnů ze sklenic. Svícen na stůl. Podlouhlý svícen. Kulatý svícen. Svícen vánoce tvoření. Vánoce tvoření.
Jak vyrobit svícen na vánoční stůl

Aranžování

Do aranžovací hmoty postupně vypichujeme jednotlivé větvičky a vytváříme podlouhlý tvar. Nejdelší větvičky proto umístíme naproti sobě, na boky mezi ně dáváme větvičky kratší, abychom získali požadovaný tvar. Větvičky vypichujeme v několika vrstvách. V každé vrstvě používáme jiný materiál, aby vánoční svícen vypadal zajímavě barevně i prostorově. Do středu dekorace zapíchneme mističku se svíčkou. Jako poslední aranžujeme větvičky s drobnými šiškami, které jsme si předem lehce nastříkali bílým sprejem. Celou dekoraci dozdobíme stříbrnými kuličkami nastřihanými z kuličkového vánočního řetězu. Na svícen je přilepíme tavnou pistolí.

Vánoční svícen na stůl inspirace. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl přírodní. Přírodní svícen. Vánoční svícen na stůl ve skle. Vánoční svícny. Vánoční svícny na stůl. Vánoční dekorace svícny na stůl. Svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl výroba. DIY vánoční svícen na stůl. Vánoční výzdoba na stůl. Svícen vánoční. Jak vyrobit vánoční svícen. Vánoční svícen skleněný. Štědrovečerní svícen. Vánoční svícen výroba. Jak vyrobit svícen. Výroba svícnů ze sklenic. Svícen na stůl. Podlouhlý svícen. Kulatý svícen. Svícen vánoce tvoření. Vánoce tvoření.
Přírodní svícen

Vánoční svícen a jeho tvar

Vánoční svícen podlouhlého tvaru se skvěle hodí do středu obdélníkového stolu. Pokud máme kulatý stůl hodí se do jeho středu vánoční svícen vypichovaný do kruhu.

Dekorace je aranžovaná do mokré aranžovací hmoty. Větvičky by takto neměly seschnout. Do misky doléváme vodu, aby aranžovací hmota nevyschla.

Hořící svíčky nenechávejte nikdy bez dozoru!

 Vánoční výzdoba na stůl. Vánoční svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl přírodní. Přírodní svícen. Vánoční svícen na stůl ve skle. Vánoční svícny. Vánoční svícny na stůl. Vánoční dekorace svícny na stůl. Svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit svícen na vánoční stůl. Jak vyrobit vánoční svícen na stůl. Vánoční svícen na stůl výroba. Vánoční svícen na stůl inspirace. DIY vánoční svícen na stůl. Svícen vánoční. Jak vyrobit vánoční svícen. Vánoční svícen skleněný. Štědrovečerní svícen. Vánoční svícen výroba. Jak vyrobit svícen. Výroba svícnů ze sklenic. Svícen na stůl. Podlouhlý svícen. Kulatý svícen. Svícen vánoce tvoření. Vánoce tvoření.
Přírodní svícen na vánoční stůl

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Tvoříte a hledáte inspiraci a zajímavé návody na vánoční výzdobu a vánoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní vánoční výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů. Najdete zde zajímavé návody a inspirace na originální adventní věncevánoční dekorace, domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Prohlédnout a vyzkoušet si můžete DIY návody, nápady a inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru