Korpus na věnec: vyrobte si vlastní

Korpus na věnec nebo také základ na věnec nemusíme kupovat, snadno si jej z proutí vyrobíme sami. Korpus na věnec tvoříme jako základ pro upevnění dalších přízdob. Vyrábíme buď věnce, u kterých je korpus přízdobami zcela pokrytý nebo věnce u kterých je korpus viditelný a je součástí dekorace. U takového typu věnce je třeba výrobě korpusu věnovat větší pozornost a dát si na něm záležet.

Věnec na dveře. Výroba věnců. Korpus na věnce. Základ na adventní věnec. Kreativní tvoření. Dekorace. Návod. Tvoření. Návody. DIY. DIY návody. Výroba dekorace. Inspirace a návody. Korpus na věnec. Základ na věnec. Kruh na věnec. Korpus věnec. Korpusy na věnce. Drátěný korpus na věnec. Slaměný korpus na věnec. Korpus na adventní věnec. Proutěný korpus na věnec. Polystyrenový korpus na věnec. Korpusy na věnec.
Korpusy na věnec vlastnoručně vyrobené

K výrobě korpusů nebo také základu na věnec používáme šlahouny popínavých rostlin, jako je réva, přísavník (psí víno) či rdesno. Na výrobu základu můžeme použít i pružné větvičky stromů nebo keřů. Velmi vhodné a pružné jsou všechny druhy vrb. Proutky zbavíme větviček, lístků a můžeme začít tvořit.

Proutěný korpus na věnec. Polystyrenový korpus na věnec. Korpusy na věnec. Korpus na věnce. Základ na adventní věnec. Kreativní tvoření. Dekorace. Návod. Tvoření. Návody. DIY. DIY návody. Výroba dekorace. Inspirace a návody. Korpus na věnec. Základ na věnec. Kruh na věnec. Korpus věnec. Korpusy na věnce. Drátěný korpus na věnec. Slaměný korpus na věnec. Korpus na adventní věnec.
Materiál na výrobu

Dřív než začneme pracovat a korpus stáčet, vyzkoušíme si pružnost vybraného materiálu. Všechny šlahouny nebo větvičky, které chceme k výrobě korpus použít zkusíme cvičně stočit, zda nám nebudou při ohýbání praskat. Pokud by nebyly dostatečně pružné, musíme si pro práci vybrat jiný materiál.

Každý šlahoun v ruce lehce stočíme na průměr kruhu, jaký chceme vyrobit a zase jej povolíme. Potom bude prut méně pružit a bude poddajnější.

Jednoduchý základ na věnec

Jednoduchý základ na věnec vytvoříme z jednoho delšího šlahounu, který jednoduše stočíme do kruhu a jeho konce dokonale omotáme a zajistíme. Pokud konečky trochu přesahují, tak je nůžkami odstřihneme a máme hotovo. Takovýto jednoduchý základ nám úplně stačí pro výrobu drobnějších věnečků. Pokud chcete, můžete konce prutů zajistit nebo celý základ omotat vázacím drátem, ale není to nutné. Je-li prut dobře propletený, drží pevně.

Tento základ je vyrobený z tenkého prutu pnoucí růže zbaveného trnů. Velmi dobře drží tvar.

Základ na věnec. Korpus na věnec. Kruh na věnec. Korpus věnec. Korpusy na věnce. Drátěný korpus na věnec. Slaměný korpus na věnec. Korpus na adventní věnec. Proutěný korpus na věnec. Polystyrenový korpus na věnec. Korpusy na věnec. Korpus na věnce. Základ na adventní věnec. Kreativní tvoření. Dekorace. Návod. Návody. DIY. DIY návody. Výroba dekorace. Inspirace a návody.
Jednoduchý základ na věnec

Proutěný korpus na věnec

Proutěný korpus na věnec nám dá víc práce a spotřebujeme na něj větší množství materiálu.

Práci začněte jedním dlouhým prutem a jeho konce omotáme kolem sebe stejně, jako u jednoduchého základu.

Potom postupně zvětšujeme objem korpusu tak, že přidáváme další a další pruty a postupně jimi omotáváme a připlétáme je k základnímu kruhu. 

Nový proutek vždy zastrčíme do mezírky mezi již stočenými pruty a pokračujeme v omotávání. Stejným způsobem zastrčíme po omotání i druhý konec.

Jakmile cítíme, že je věnec stabilní, můžeme jej bez problému tvarovat do přesného kruhu. Je jen na nás, jak velký a silný základ na věnec vytvoříme.

Korpus na věnec Proutěný korpus na věnec. Polystyrenový korpus na věnec. Korpusy na věnec. Korpus na věnce. Základ na adventní věnec. Kreativní tvoření. Dekorace. Návod. Tvoření. Návody. DIY. DIY návody. Výroba dekorace. Inspirace a návody. Základ na věnec. Kruh na věnec. Korpus věnec. Korpusy na věnce. Drátěný korpus na věnec. Slaměný korpus na věnec. Korpus na adventní věnec. Jak vyrobit adventní věnec. Jak vyrobit adventní věnec na dveře.
Proutěný korpus na věnec

Masivní proutěné korpusy vyžadují více času a trpělivosti, ale rozhodně stojí za to si s nimi dát práci. Jsou sami o sobě krásné a velmi dekorativní.

Na konci práce by měl být korpus na věnec dostatečně pevný, aby udržel všechny dekorace, které na něj chceme použít a při zavěšení neztratil kruhový tvar.

Proutěné korpusy na věnec můžeme používat k výrobě dekorací po celý rok.

Základy na věnce můžeme vyrobit nejen z proutí, ale také třeba ze slámy, drátu či papíru.

Proutěné základy na věnec DIY. Korpus na věnec. Základ na věnec. Kruh na věnec. Korpus věnec. Korpusy na věnce. Drátěný korpus na věnec. Slaměný korpus na věnec. Korpus na adventní věnec. Proutěný korpus na věnec. Polystyrenový korpus na věnec. Korpusy na věnec. Korpus na věnce. Základ na adventní věnec. Kreativní tvoření. Dekorace. Návod. Tvoření. Návody. DIY. DIY návody. Výroba dekorace. Inspirace a návody. Věneček. Věnečky.
Základy na výrobu věnců

Hledáte návody a nápady na výrobu originálních věnců?

Zde je inspirace na věnce a věnečky vyrobené z mnoha typů materiálů pro různé příležitosti.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru