Inspirace na letní truhlíky: Slaďte si je barevně tón v tónu

Inspirace na letní truhlíky, které ozdobí okna záplavou květů. Krásná přírodní dekorace na okno, balkon i terasu. Tip „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Letní truhlíky

Přichází léto, květinová výzdoba a tvoření dekorací. V tuto dobu obvykle vybíráme vhodné květiny, osazujeme truhlíky, květináče i další zajímavé nádoby. Letní truhlíky jsou skvělým způsobem, jak přidat krásné přírodní barvy do vašeho venkovního prostoru a vytvořit útulné domácí prostředí. Rozkvetlý truhlík či květináč rozzáří každé místo, na které jej umístíte. Truhlíky se skvěle hodí na okno, terasu, balkon i ke vchodovým dveřím.

Návod

Inspirace na rozkvetlé letní truhlíky. Tip, jaké květiny vybrat a čím je doplnit. Tento barevně sladěný truhlík je osazený krásnými fialovými zvonky a Osteospermem, které doplňuje dekorativní Muehlenbeckia a ozdobný zápich.

Budeme potřebovat

  • dekorativní truhlík
  • 1 x Campanula Ambella Purple
  • 1 x Osteospermum ecklonis
  • 1 x Muehlenbeckia
  • dekorativní zápich
  • zahradnický substrát
  • granulovaný slepičí trus
  • drobné kamínky

Příprava

Na dně misky vytvoříme drenážní vrstvu a přidáme vrstvu zeminy. Osvědčilo se nám současně přidat také granulovaný slepičí trus, který podpoří kvetení rostlin.

Výsadba

Začneme s výsadbou rostlin. Po vyjmutí rostliny z květináče vždy lehce narušíme kořenový bal, lépe pak zakoření. Truhlík je osazený třemi typy rostlin. Použili jsme krásný fialový zvonek, převislou Muehlenbeckii a Osteospermum ecklonis.

Zdobení

Rozkvetlé truhlíky můžeme doplnit pestrými ručně vyrobenými zápichy, které květiny krásně doplní. V tomto případě to je fialový motýlek. Podle našeho videonávodu si jej můžete snadno a rychle vytvořit.

Umístění

Rozkvetlé letní truhlíky krásně zdobí venkovní prostory. Skvěle se vyjímají na okenním parapetu, balkonu i terase. Úžasně se hodí také ke vchodovým dveřím, na dvorek i na zahradu. Je třeba vždy najít pro dané místo vhodné rostliny.

Péče o letní truhlíky

Rostlinám je třeba dopřát pravidelnou přiměřenou zálivku. Letní truhlíky by neměly nikdy úplně vyschnout ani být příliš přemokřené.

Letní truhlíky. Venkovní dekorace. Květiny. Videonávod. DIY. Kreativní tvoření. Floristika. Letní truhlíky inspirace. Letní osazené truhlíky do oken inspirace. Letní květiny do truhlíků. Osazené letní truhlíky inspirace. Letní kytky do truhlíků. Osázení letních truhlíků inspirace. Osazené letní truhlíky. Letní kytky do truhlíků mimo muškátů. Jak osázet letní truhlíky. Zahradní dekorace. Dekorace na zahradu. Dekorace do zahrady. Dekorace na okno. Květinová dekorace. Pinterest nápady. Na léto. Letní.
Inspirace na letní truhlíky

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám inspirace na letní truhlíky se zápichem a zajímají vás tipy a návody na další dekorace a tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní originální výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru