Vánoční dekorace do okna

Vánoční dekorace do okna, kterou pořídíte za pár korun. 3D papírová vánoční hvězda je efektní na vzhled a jednoduchá na výrobu. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Vánoční ozdoby z papíru na okno. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční dekorace na okno. Vánoční dekorace z papíru. DIY návody. Ozdoby na okno. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit. Papírové vánoční ozdoby návody. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Vánoční hvězda z papíru. Papírová hvězda. Papírové hvězdy. Výroba. Vánoční hvězda z papíru návod. Vánoční hvězdy z papíru. Papírová vánoční hvězda návod. Papírové hvězdičky. Vánoční hvězdičky z papíru. Hvězdičky z papíru. Hvězdička z papíru. Výroba papírových hvězdiček. 3D hvězda. Vločka. Papírová vločka. Vločka z papíru. Sněhová vločka.
Papírové vánoční vločky

Vánoční dekorace z papíru

Vánoční dekorace z papíru jsou velmi oblíbené, levné a každý si je může snadno vyrobit. Papírové dekorace se skvěle hodí pro vánoční tvoření s dětmi. Nemusíme investovat do drahých materiálů. Můžeme zpracovat, co máme doma. Děti se skvěle zabaví a navíc si mohou vlastnoručně vyzdobit pokojíček či na vánoční stromeček. Papírové vločky jsou krásné a jednoduché dekorace, které můžeme vyrobit mnoha způsoby v různých velikostech a tvarech. Zavěšené na okně i na stěně vypadají nádherně.

Video návod

Návod

Papírové vánoční hvězdy jsou vyrobené z podložek pod dorty. Jejich tvoření zvládne za pár minut i úplný začátečník. Je to alternativa k vločkám z papírových sáčků. V tomto případě není potřeba žádné stříhání.

Materiál

  • papírové podložky pod dort 6ks
  • lepicí tyčinka
  • nůžky
  • vlasec / tenký provázek

Skládání

Budeme postupovat podle přiloženého video návodu. Kulatou papírovou podložku přeložíme napůl. Otevřeme ji a složíme obě protilehlé strany tak, aby se setkaly uprostřed. Složený pruh přeložíme napůl směrem nahoru. Otevřeme jej a přilepíme k sobě obloučky cca do poloviny vnitřního záhybu. Vytvoříme tak malou “kapsu”. To samé opakujeme u všech 6 kusů.

Lepení

6 stejných “kapsiček” přilepíme na sebe. Lepení hvězdy je velmi jednoduché. Lepidlo nanášíme do tvaru písmena T. Začneme rovným tahem na spodním okraji kapsičky (dno) a pokračujeme středem, rovně směrem k okraji i na plná místa v krajkové části. Přiložíme druhou kapsičku a pokračujeme v lepení stejným způsobem. Do následující vrstvy vlepíme vlasec na zavěšení. Lepidlo nanášíme rovnými tahy stále ve stejných místech vrstvu po vrstvě. Je důležité skládat kapsičky přesně a pečlivě. Ohlídat si, že všechny strany přesně lícují, aby měla hotová papírová hvězda hezký pravidelný vzor. Na závěr vločku rozevřeme, slepíme první kapsu s poslední a vánoční dekorace do okna je hotová.

Aranžování

Tyto papírové vánoční hvězdy můžeme vytvořit v různých velikostech. Použité podložky jsou dostupné ve více rozměrech a vzorech. Krajkové hvězdy z papíru jsou krásné na okně i na stěně. Velmi pěkně vypadají zavěšené v prostoru. Menší hvězdičky z malých podložek vypadají nádherně, jako vánoční ozdoby na stromečku či větvi.

Výroba papírové vločky

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám inspirace a návod na tvoření vánoční dekorace na okna? Hledáte inspiraci na zajímavé dekorace a věnce? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty. Blíží se čas tvoření adventních a vánočních dekorací. Najdete zde zajímavé návody a inspirace na adventní věncevánoční dekorace, domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru