Rychlá hrnková bublanina s mákem a švestkami

Rychlá hrnková bublanina s mákem a švestkami, výborný nadýchaný moučník. Skvělý hrníčkový recept, který můžete připravit i s jiným ovocem. V následujícím video receptu najdete postup, jak si ji připravit.

Bublanina bez vážení. Bublanina s mákem a švestkami. Rychlá hrnková bublanina s mákem a švestkami. Ovocná bublanina. Bublanina s ovocem. Maková bublanina. Makový koláč. Makovec. Rychlá bublanina. Hrnkový švestkový koláč s mákem. Luxusní švestkový koláč. Rychlý švestkový koláč s mákem. Litý koláč se švestkami. Makový švestkový koláč. Rychlý švestkový. Švestky s mákem. Koláč ze švestek. Koláč se švestkami a mákem. Hrníčkový recept. Hrnkový recept. Recept bez vážení. Koláč bez vážení. Ovocný koláč. Koláč s ovocem. Buchta bez vážení s ovocem.
Hrnková bublanina

Bublanina

Bublanina je typická litá buchta doplněná různými druhy čerstvého ovoce dle sezony. Těsto nalijeme na plech nebo do formy a ovoce klademe na povrch. To se během pečení částečně propadne do těsta.  Použít můžeme nejen čerstvé, ale také kompotované či mražené ovoce. Recepty na bublaninu jsou z různých druhů těst i ovoce. Nejoblíbenější je bublanina třešňová, s jahodami, rybízem, meruňkami, broskvemi či švestkami. Hrnková bublanina bez vážení je rychlá a jednoduchá na přípravu. Suroviny si odměříme pomocí hrnečku. Odpadá nám klasické vážení a těsto na bublaninu máme hotové za pár minut.

Recept na rychlou bublaninu

Litý koláč nebo také bublanina s ovocem. Rychlý hrníčkový recept na bublaninu s mákem a švestkami. Hledáte také recept na klasický kynutý koláč s drobenkou? Podívejte se, najdete zde recept na skvělé kynuté těsto.

Video recept

Suroviny

Těsto

  • 1,5 hrnku polohrubé mouky
  • 1 hrnek mletého máku
  • 0,5 hrnku cukru krupice
  • 1 hrnek mléka
  • 0,5 hrnku oleje
  • 1 prášek do pečiva
  • 2 vejce

Navrch

  • švestky
  • 1 lžička mleté skořice
  • 1 vanilkový cukr

Příprava

Omyjeme, odstopkujeme a vypeckujeme švestky. Připravíme si formu.

Forma

Pečeme ve formě o velikost 20 x 30 cm. Vyložíme ji pečícím papírem nebo klasicky vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.

Těsto

Promícháme sypké suroviny, mouku s mák a prášek do pečiva. Vyšleháme do pěny vejce s cukrem a olejem. Postupně promíchané sypké suroviny spolu s mlékem přimícháme do vyšlehané pěny. Hotové těsto nalijeme do připravené formy a rozetřeme. Na povrch koláče naskládáme připravené švestky.

Pečení

Švestkový koláč pečeme dozlatova v troubě vyhřáté na 180°C cca 30 min. Vyzkoušíme špejlí. Koláč necháme vychladnout, pocukrujeme, nakrájíme na kousky a můžeme servírovat.

Bublanina s mákem a švestkami. Rychlá hrnková bublanina s mákem a švestkami. Ovocná bublanina. Bublanina s ovocem. Maková bublanina. Makový koláč. Makovec. Rychlá bublanina. Ovocný koláč. Koláč s ovocem. Buchta bez vážení s ovocem. Bublanina bez vážení. Rychlý švestkový koláč. Švestkový koláč. Švestkový koláč recept. Litý koláč. Recept na švestkový koláč. Švestkový koláč s mákem. Nejlepší švestkový koláč. Hrnkový švestkový koláč s mákem. Luxusní švestkový koláč. Rychlý švestkový koláč s mákem. Litý koláč se švestkami.
Rychlý švestkový koláč

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnala vám rychlá hrnková bublanina s mákem a švestkami? Můžete ochutnat i další výborné recepty ze švestek. Zajímají vás návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru