Přírodní dekorace do bytu, která již voní podzimem

Dekorace do bytu v přírodním boho stylu. Skvěle se hodí na výzdobu interiéru, terasy či balkonu. Skleněný svícen je zdobený kvetoucím vřesem a klasy trav. Inspiraci a návod, jak si jej vyrobit, najdete v následujícím video návodu.

Výroba bytu. Dekorace do bytu. Dekorace do bytu v boho stylu. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Skleněný svícen na čajovou svíčku. Skleněný svícen na čajové svíčky. Svícen na čajové svíčky. Dekorace lucerna. DIY lucerna. Lucerny diy dekorace. Lucerny. Návod. Video návod. Dekorativní svícen. Přírodní svícen. Svícen na čajovou svíčku. Svícny na stůl. Svícen ze sklenice. Svícen na stůl. Upcyklace. Inspirace na dekorace do bytu. Dekorace v boho stylu. Boho styl. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. Svícen. Svícny. Skleněný svícen. DIY. Přírodní dekorace. Boho interiér. Suchá tráva dekorace. Dekorační tráva. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style.
Podzimní dekorace do bytu

Upcyklace

Výroba dekorativních svícnů je skvělý způsob, jak využít staré zavařovací sklenice. Na tvoření můžeme vybrat sklenice různých velikostí a tvarů. Záleží jen na nás, jaký typ zvolíme.

Co je Boho styl?

Bohémský neboli boho styl nemá žádnou přesnou definici. Tento styl je inspirovaný přírodou a volností. Co se týká doplňků a dekorací, vyznačují se přírodními materiály, barvami, a vzory. Svícen zdobený vřesem a klasy trav skvěle doplní a podtrhne moderní boho styl bydlení.

Návod

Jednoduchý návod na tvoření dekorativního svícnu v boho stylu zvládne i úplný začátečník.

Materiál

  • stará sklenice na zavařování
  • klasy trav
  • vřes
  • klobouková gumička
  • provázek
  • nůžky
  • svíčka

Videonávod

Vřesy

Vřesy jsou krásné rostliny kvetoucí na přelomu léta a podzimu. Pro své krásné barvy se skvěle hodí na tvoření podzimních dekorací. V obchodech si můžeme vybrat z mnoha barevných kultivarů. Ty se liší barvou květů i barvou celé rostliny. Najdeme rostliny vřesů žlutozelené, zelené i zbarvené do hnědých a šedých odstínů. Jejich květy mají nádherné barvy v mnoha odstínech růžové, fialové až po bílé a žluté. Z keříčku vřesu si odstřihneme několik větviček potřebných pro výrobu svícnu v délce odpovídající velikosti sklenice.

Trávy

Dekorace z trav jsou oblíbené a velmi módní. Dekorativní trávy na výrobu svícnu nastřiháme na zahradě nebo na louce na procházce v přírodě. Délku klasů upravíme podle výšky použité nádoby. Klasy trav nastříháme tak, aby nepřesahovaly okraj námi vybrané sklenice. Připravíme si jich tolik, aby společně s vřesy pokryly celý obvod sklenice.

Aranžování

Na sklenici navlékneme dvě gumičky. Po celém jejím obvodu za ně postupně zastrkujeme střídavě vřesy a klasy trav. Nakonec je několikrát dokola pevně obtočíme provázkem a uvážeme mašličku. Odstřihneme gumičky, vložíme svíčku a máme hotovo.

Dekorace do bytu

Svícen z vřesu a trav je velmi dekorativní během dne i večer po rozsvícení. V místnosti vytvoří příjemnou domácí atmosféru. Plamínek svíčky plápolá a rostliny vrhají stíny po celé místnosti. Skleněný svícen je krásná dekorace do bytu pro příjemné večerní posezení. Svícen skvěle doplní tento dekorativní věnec, který můžeme umístit na dveře, či na zeď.

Hořící svíčku nenechávejte nikdy bez dozoru!

Dekorativní svícen

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám dekorace do bytu v boho stylu a zajímají vás další návody na tvoření? Jste kreativní, přetváříte rádi staré věci? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru