Budapešťská pomazánka: Výborný domácí recept

Budapešťská pomazánka, kterou připravíte za pár minut. Tento výborný jednoduchý recept snadno zvládne i začátečník. V následujícím video receptu najdete postup, jak ji připravit.

Retro pomazánka

Budapešťská pomazánka je opravdové retro. Patřila k tradiční nabídce obchodů s lahůdkami již v minulém století. Na její přípravu nám stačí jen pár základních surovin a chvilka času. Recept na ni je velmi jednoduchý. Tradiční budapešťskou pomazánku s tvarohem milují děti i dospělí. Tvarohové pomazánky jsou velmi oblíbené, zdravé a jednoduché na přípravu.

Recept

Budapešťská pomazánka bude připravena za pár minut. Snadno ji zvládne i začátečník.

Suroviny

  • 250 g tučného měkkého tvarohu
  • 40 g másla
  • malá cibule
  • sůl
  • pepř
  • mletá maďarská paprika
  • nakládaná kapie

Kapie

Kapie je výborná sladká paprika, která je bohatým zdrojem vitamínu C a celé řady dalších antioxidantů. Do pomazánky používáme červené kapie. Můžeme použít mletou sušenou, naloženou v oleji i čerstvou. Záleží na naší preferenci i na tom, co máme zrovna doma po ruce.

Příprava

Cibulku nakrájíme nadrobno. V misce ji smícháme se solí, pepřem a lehce rozmačkáme. Přidáme změklé máslo, mletou červenou papriku, tvaroh a kapii pokrájenou na nudličky. Vše důkladně promícháme. Hotovou pomazánku necháme alespoň 20 minut proležet.

Servírování

Budapešťská pomazánka je skvělá snídaně, svačina či večeře. Výborná je s čerstvým chlebem, pečivem, tousty i topinkami. Hodí se i na chlebíčky, či čerstvou křupavou bagetu jako chutné pohoštění pro návštěvu.

Pomazánka. Budapešťská pomazánka. Budapešťská pomazánka recept. Budapešťská pomazánka z tvarohu. Budapešťská pomazánka pravá. Letní budapešťská pomazánka. Budapešťská pomazánka top. Pomazánka budapešť. Domácí pomazánka. Recept. Domácí recept. Budapešťská pomazánka tradiční. Domácí budapešťská pomazánka. Pomazánka s paprikou. Papriková pomazánka. Pomazánka s kapií.
Budapešťská pomazánka


Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Chutnala vám budapešťská pomazánka a zajímají vás další recepty a návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru