Švestkový koláč bez vážení

Švestkový koláč, výborný nadýchaný a šťavnatý moučník. Rychlý hrníčkový recept, který můžete připravit i s jiným ovocem. V následujícím video receptu najdete postup, jak si jej připravit.

Rychlý švestkový koláč. Švestkový koláč. Švestkový koláč recept. Litý koláč. Recept na švestkový koláč. Švestkový koláč se zakysanou smetanou. Nejlepší švestkový koláč. Hrnkový švestkový koláč s drobenkou. Kynutý švestkový koláč s drobenkou. Luxusní švestkový koláč. Rychlý švestkový koláč s drobenkou. Kynutý švestkový koláč s drobenkou na plech. Hrnkový švestkový koláč se zakysanou smetanou. Litý koláč se švestkami. Kynutý švestkový. Rychlý švestkový. Švestky. Koláč ze švestek. Koláč se švestkami. Hrníčkový recept. Hrnkový recept. Recept bez vážení. Koláč bez vážení. Koláč ze zakysané smetany. Ovocný koláč. Koláč s ovocem. Buchta bez vážení s ovocem.
Švestkový koláč

Švestky

Švestky jsou plody slivoně, které najdeme v mnoha zahradách a ovocných sadech. Plody jsou peckovice modro fialové barvy a příjemné nasládlé chuti. Jsou velmi zdravé a plné vitamínů. Zralé švestky můžeme zpracovat mnoha způsoby. Velmi chutné jsou čerstvé i sušené, můžeme je také konzervovat či zamrazit. Výborný je švestkový kompot či tradiční povidla. Čerstvé zralé švestky, kompot i povidla můžeme využít na různé recepty. Výborné jsou tradiční švestkové knedlíky, koláče, buchty, vdolky a další dobroty.

Recept na švestkový koláč

Rychlý hrníčkový recept na švestkový koláč. Máte chuť na klasický kynutý koláč s drobenkou? Podívejte se, najdete zde recept na skvělé kynuté těsto.

Video recept

Suroviny

Odměřujeme kelímkem od zakysané smetany. 

  • 1 zakysaná smetana 200 g
  • 3/4 kelímku cukru
  • 1 – 2 vejce
  • 1,5 kelímku polohrubé mouky
  • 3/4 prášku do pečiva
  • vyloupané švestky (ovoce dle sezony)
  • vanilkový cukr

Příprava

Omyjeme, odstopkujeme a vypeckujeme švestky. Připravíme si formu.

Forma

Pečeme ve skleněné formě průměr 30 cm. Vyložíme ji pečícím papírem nebo klasicky vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.

Těsto

Vejce a cukr vyšleháme do pěny. Přidáme zakysanou smetanu, mouku s práškem do pečiva a vanilkový cukr. Těsto nalijeme do připravené formy. Poskládáme na něj připravené švestky a lehce je pocukrujeme.

Pečení

Švestkový koláč pečeme dozlatova v troubě vyhřáté na 170 °C cca 30 – 35 min (vyzkoušíme špejlí). Necháme zchladnout, pocukrujeme a můžeme podávat.

Švestkový koláč. Rychlý švestkový koláč. Švestkový koláč recept. Litý koláč. Recept na švestkový koláč. Švestkový koláč se zakysanou smetanou. Nejlepší švestkový koláč. Hrnkový švestkový koláč s drobenkou. Kynutý švestkový koláč s drobenkou. Luxusní švestkový koláč. Rychlý švestkový koláč s drobenkou. Kynutý švestkový koláč s drobenkou na plech. Hrnkový švestkový koláč se zakysanou smetanou. Litý koláč se švestkami. Kynutý švestkový. Rychlý švestkový. Švestky. Koláč ze švestek. Koláč se švestkami. Hrníčkový recept. Hrnkový recept. Recept bez vážení. Koláč bez vážení. Koláč ze zakysané smetany. Ovocný koláč. Koláč s ovocem. Buchta bez vážení s ovocem.
Rychlý švestkový koláč

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnal vám švestkový koláč? Můžete ochutnat i další výborné recepty ze švestek. Zajímají vás návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru