Rybízový koláč na plech

Rychlý rybízový koláč na plech s tvarohem a zakysanou smetanou je jemný a vláčný. Rybíz jej skvěle doplní svojí příjemnou pikantní chutí.

Recept na rybízový koláč na plech. Recept na rychlý koláč. Rybíz. Rybízový koláč. Rybízový koláč na plech. Rychlý rybízový koláč. Nejlepší rybízový koláč. Vláčný rybízový koláč. Recept. Rybízový koláč s pudinkem. Rybízový koláč s tvarohem a pudinkem. Rybízová bublanina s pudinkem. Ovocný koláč s vanilkovým pudinkem. Luxusní rybízový koláč. Koláč s tvarohem a pudinkem. Rybízová bublanina s tvarohem. Rychlý koláč s tvarohem. Rybízová bublanina. Rybízový koláč s tvarohem. Rybízová bublanina recept. Rybízová bublanina z hladké mouky. Rybízová bublanina na plech. Rybízový tvarohový koláč. Tvarohový koláč. Koláč s tvarohem. Pečení. Ovocný koláč. Červený rybíz. Hrnkový koláč. Ovocná bublanina. Tvarohová bublanina. Buchta s rybízem. Rybízová buchta. Koláč od babičky. Dezert. Tvaroh. Zakysaná smetana
Rychlý rybízový koláč

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Rybíz

Rybíz je bobulovina, která se tradičně pěstuje v našich zahradách. Nejlépe se mu daří na slunci a v mírném polostínu. Dozrává obvykle v horkých letních dnech na začátku prázdnin. Pěstujeme keřové nebo stromečkové rostliny. Každoročně provádíme jejich pravidelný řez. Rostliny prosvětlíme a zbavíme je starých výhonů, aby se mohly rozvíjet nové. Rybíz má příjemnou pikantní chuť. Jeho plody využíváme na výrobu marmelád, jamů i šťáv. Skvěle se hodí na přípravu moučníků, dezertů, na rybízový koláč, nepečený dort a další dobroty…

Suroviny

 • 600 g červeného rybízu

Těsto

 • 350 g hl. mouky
 • 5 vajec
 • 250 g másla
 • 100 g tvarohu
 • 180 g cukru krupice
 • 1 vanilkový cukr
 • 1 prášek do pečiva
 • 1 špetka soli

Navrch

 • 50 ml mléka
 • 1 vanilkový pudink
 • 80 g cukru krupice
 • 400 g zakysané smetany
 • 200 g tvarohu

Video recept

Recept na rybízový koláč

Natrháme a očistíme rybíz. Zbavíme jej stopek a propláchneme. Necháme jej vykapat, abychom se zbavili přebytečné tekutiny.

Příprava formy

Připravíme plech na pečení. Vymastíme jej a vysypeme hrubou moukou, nebo vyložíme pečícím papírem.

Těsto

Vyšleháme máslo s cukrem, vanilkovým cukrem a tvarohem. Postupně přidáváme vajíčka (pokaždé jej zašleháme do těsta). Hladkou mouku smícháme s práškem do pečiva a špetkou soli. Sypkou směs postupně vmícháme do těsta.

Směs z tvarohu a zakysané smetany

V nové míse nejprve smícháme mléko s pudinkovým práškem, aby se netvořily hrudky. Poté přidáme cukr, zakysanou smetanu a tvaroh. Vše vyšleháme do hladkého krému.

Koláč navrstvíme na plech

Těsto nalijeme a rovnoměrně rozetřeme na předem připravený plech. Druhou smetanovou vrstvu rozdělíme na těsto jako malé bochánky a rozetřeme. Na závěr na koláč nasypeme připravený rybíz.

Doba pečení

Rybízový koláč pečeme v troubě vyhřáté na 180°C cca 35 min (vyzkoušíme špejlí). Necháme jej zchladnout, dle chuti pocukrujeme a podáváme. Skvěle chutná s kopečkem šlehačky.

Rychlý rybízový koláč. Recept na rybízový koláč na plech. Recept na rychlý koláč. Rybíz. Rybízový koláč. Rybízový koláč na plech Nejlepší rybízový koláč. Rybízový koláč s pudinkem. Rybízový koláč s tvarohem a pudinkem. Rybízová bublanina s pudinkem. Ovocný koláč s vanilkovým pudinkem. Luxusní rybízový koláč. Koláč s tvarohem a pudinkem. Vláčný rybízový koláč. Recept. Rybízová bublanina s tvarohem. Rychlý koláč s tvarohem. Rybízová bublanina. Rybízový koláč s tvarohem. Rybízová bublanina recept. Rybízová bublanina z hladké mouky. Rybízová bublanina na plech. Rybízový tvarohový koláč. Tvarohový koláč. Koláč s tvarohem. Pečení. Ovocný koláč. Červený rybíz. Hrnkový koláč. Ovocná bublanina. Tvarohová bublanina. Buchta s rybízem. Rybízová buchta. Koláč od babičky. Dezert. Tvaroh. Zakysaná smetana
Rybízový koláč na plech

Prohlédněte si naše video recepty a video návody na jednom místě.

Máte na zahradě spoustu rybízu? Máme pro vás tip nejen na rybízový koláč, ale také na výborný nepečený rybízový dort, který rozhodně musíte ochutnat! Pokud máte raději klasický koláč s drobenkou, tak nejlepší recept na těsto a drobenku na ovocný koláč najdete ZDE.

Tvoříte rádi a hledáte inspiraci? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady. Najdete zde inspiraci na věnce, dekorace a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru