Výborný rychlý dezert z listového těsta

Výborný dezert z listového těsta. Jednoduchý recept, který zvládne přichystat i začátečník. Skvělý tip na rychlé pečení. V následujícím video receptu najdete postup, jak si jej připravit.

Listové těsto

Listové těsto nás vždy zachrání v případě nečekané návštěvy, můžeme jej využít na přípravu sladkého i slaného pohoštění. Těsto je po celém světě velmi oblíbené pro své mnohostranné využití. Nachází uplatnění v mnoha moderních i tradičních receptech. Toto tenké, křehké těsto, získává svůj charakteristický vzhled díky opakovanému skládání a válení, což vytváří typické slabé vrstvy. V kuchyni je velice všestranné. Je velmi křehké a chuťově neutrální, můžeme jej využít na sladké i slané recepty.

Recept

Rychlý recept na jednoduchý chutný dezert z listového těsta, který můžeme využít na valentýnské pohoštění.

Suroviny

  • listové těsto
  • višňová marmeláda
  • mléko na potření

Příprava

Listové těsto je třeba vyndat z lednice cca 10 minut před jeho zpracováním. Plát těsta rozložíme a rozkrájíme na 6 dílů. Jako náplň použijeme kvalitní višňovou marmeládu, která svou barvou a pikantní chutí listové těsto skvěle doplní. Srdce tvarujeme dle přiloženého video návodu. Každý dílek potřeme lehce marmeládou a zarolujeme. Váleček přehneme napůl a otočíme. Ostrým nožem jej rozřízneme cca do dvou třetin, rozevřeme a vytvarujeme srdíčko. Dílky těsta nepotíráme až do krajů, abychom jej mohli dobře zarolovat, vytvarovat a marmeláda při pečení zbytečně nevytékala. Hotová srdíčka rozložíme na plech vyložený pečícím papírem.

Pečení

Dezert z listového těsta pečeme dozlatova cca 15 – 20 min v troubě vyhřáté na 200 °C. Srdíčka necháme zchladnout, pocukrujeme a můžeme podávat. Tento výborný křehký dezert chutná dětem i dospělým.

Rychlé recepty z listového těsta. Recepty z listového těsta. Recept z listového těsta. Listové těsto s marmeládou. Listové těsto recepty sladké. Recepty z listového těsta na sladko. Nasladko. Listové těsto recept. Listové těsto. Listové těsto recepty. Listové těsto pečení. Recept. Listové těsto recept dezert. Šátečky z listového těsta. Tyčinky z listového těsta. Řezy z listového těsta. Rychlý recept. Jednoduchý recept. Srdíčka z listového těsta. Rychlý dezert. Valentýn. Pohoštění na valentýn. Srdce. Co vše se dá udělat z listového těsta. Jak se peče listové těsto.
Dezert z listového těsta

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Chutnal vám tento rychlý dezert z listového těsta a zajímají vás další recepty či návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru