Vánoční hvězda z papíru

Vánoční hvězda z papíru, kterou můžete zavěsit na stromeček nebo ji využít při tvoření mnoha krásných dekorací. V následujícím videu najdete inspiraci a návod, jak si můžete podobné vánoční hvězdy sami vyrobit.

Papírové vánoční ozdoby. Vánoční hvězda z papíru. Hvězdy z papíru. Papírové hvězdy šablona. Vánoční tvoření hvězdy. Vánoční hvězda. Vánoční hvězda z kartonu. Hvězda z kartonu. Hvězdy z kartonu. Výroba vánočních ozdob z papíru. Papírové ozdoby. Ozdoby z papíru. Papírové ozdoby na stromeček. Vánoční ozdoby z papíru návod. Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru. Papírové vánoční ozdoby návody. Výroba papírové vánoční ozdoby. Vánoční ozdoby z papíru hvězdy. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční výrobky z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Vánoční ozdoby z papíru. Vánoční hvězda papírová. Vánoční hvězdy z papíru. Výroba papírové hvězdy. Hvězda z papíru návod. Papírová vánoční hvězda návod. Výroba vánoční papírová hvězda. Vánoční papírové hvězdy návod. Vánoční tvoření z papíru. Papírová vánoční hvězda. Papírová hvězda. Papírové hvězdy. Výroba papírové vánoční hvězdy. Vánoční hvězda z papíru návod. Hvězda z papíru. Vánoční hvězdy z papíru. Vánoční papírové hvězdičky návod. Papírové hvězdičky. Vánoční hvězdičky z papíru. Hvězdičky z papíru. Hvězdička z papíru. Výroba papírových hvězdiček.
Papírové vánoční hvězdy

Papírové vánoční hvězdy můžete vytvořit ve více velikostech. Záleží jen na vaší fantazii, jak je dokážete využít.

Návod

Hvězdy jsou vyrobené z pevného kartonu. Konkrétně jsme využili zadní část velkého náčrtníku.

Materiál

  • karton
  • řezák / nůžky
  • šablony
  • pravítko
  • bílá barva
  • zlatá barva
  • houbička
  • nitka na zavěšení
  • tavná pistole / lepidlo

Šablona ke stažení

Příprava

Připravíme si šablony a obkreslíme je na karton. Pomocí pravítka propojíme vrcholy hvězdy s protilehlými výřezy a určíme tak její střed, který potřebujeme pro řezy a skládání. Hvězdy vyřízneme nebo vystřihneme a budeme pokračovat s průřezy.

Řezání

Papírovou hvězdu prořezáváme z obou stran (lícové i rubové). Horní vrstvu kartonu prořízneme pomocí pravítka a řezáku. Prořízneme cca třetinu vrstvy použitého kartonu. Nikdy neprořezáváme skrz! Z lícové strany prořezáváme dlouhé řezy od vrcholů hvězdy (špiček) ke středu. Z rubové části krátké řezy od výřezu ke středu. Na závěr otočíme řezák a jeho tupou stranou pomocí pravítka z druhé strany „rubové“ tato místa „protlačíme“, aby se papír dobře skládal a v ohybech se nelámal. V místech průřezů hvězdu skládáme a tvarujeme.

Barvení

Hotovou hvězdu nabarvíme malým množstvím barvy. První vrstvu naneseme bílou a dokončíme zlatou barvou. Místy necháme prosvítat i původní šedou barvu kartonu. Papírová hvězda tak získá zajímavý starobylý vzhled. Barevnost hvězdy si může každý zvolit podle svého vkusu. Ozdoby určené na stromeček nabarvíme z obou stran a z rubové strany přilepíme očka na zavěšení. Vyrobíme je z tenké nitky.

Dokončení a aranžování

Záleží jen na naší fantazii, jak dokážeme hvězdy využít. Vánoční hvězdy z papíru můžeme zavěsit na stromeček, na stěnu, na dveře, použít je jako přízdobu věnce nebo je jen položit jako dekoraci na sváteční stůl.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám vánoční hvězda z papíru? Prohlédněte si i další tvoření a dekorace z papíru. Najdete zde zajímavé návody a inspirace na vánoční dekorace, domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Prohlédněte si další DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Inspirujte se našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Můžete si také prohlédnout vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru