Závěsná velikonoční dekorace: DIY

Závěsná velikonoční dekorace, která se skvěle hodí domů i na chalupu. Tip, jak využít vyfouknutá vajíčka k výrobě netradiční dekorace. Vytvořte si velikonoční dekoraci na zeď ve venkovském stylu.

Velikonoce. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Velikonoční věnec. Velikonoční kraslice. Velikonoční zvyky. Velikonoční vajíčka. Velikonoční tradice. Velikonoční macrame. Macrame. Hanging wall. Drhání. Velikonoční kraslice. Velikonoční vajíčka. Zdobení velikonočních vajíček. Vejce. Vajíčka. Návod. Jarní dekorace na zeď. Závěsná dekorace na zeď. Dekorace na stěnu. Jaro dekorace na zeď. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Macrame závěs.
Velikonoční dekorace na zeď

Závěsná velikonoční dekorace, která je vyrobena z běžně dostupných materiálů. Velikonoční macramé, které zvládnou vyrobit i úplní začátečníci. Je to jednoduchá a levná velikonoční dekorace ze dřeva, provázků a vyfouknutých nebarvených vajíček.

Materiál

  • vyfouknutá vajíčka (13 ks)
  • provázek
  • větvička cca 35 cm
  • drátek
  • kleště
  • nůžky

Video návod

Návod

Vyfoukneme vajíčka, důkladně je vymyjeme a necháme vyschnout.

Připravíme si větvičku, na kterou budeme navazovat jednotlivé ozdobné šňůry. Velmi pěkné jsou větve z plaveného dřeva. Pokud je nemáme, použijeme třeba jarní vrbu nebo jinou zajímavou větvičku.

Z kousku drátku (cca 8 – 10 cm) si vyrobíme jednoduchou jehlu, která nám usnadní navlékání.

Velikonoční dekorace. Velikonoce. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční tvoření. Velikonoční kraslice. Velikonoční vajíčka. Zdobení velikonočních vajíček. Vejce. Vajíčka. Návod. Velikonoční obrázky. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Velikonoční věnec.  Velikonoční kraslice. Velikonoční zvyky. Velikonoční vajíčka. Velikonoční tradice. Velikonoční macrame. Macrame. Hanging wall. Drhání. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Jarní dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. DIY návody. Nápady. Inspirace. Kreativní tvoření.
Navlékáme vajíčka

Nastříháme si provázky na zavěšení (cca 150 cm dlouhé), na které budeme vyfouknutá vajíčka navlékat. Naměříme si potřebnou délku provázku a přeložíme jej napůl.

V místě přeložení navlékneme „jehlu“. Postupně navlékáme jednotlivá vajíčka. Navlékneme každou šňůru jinak dlouhou. Střídáme velikost i rozmístění jednotlivých vajíček.

Šňůry vážeme tak, že si uděláme uzlík, navlékne vajíčko a opět uděláme uzlík necháme kousek volného provázku, uděláme uzlík, navlékneme vajíčko, uděláme uzlík….. Tímto způsobem pokračujeme u všech šňůr. Navlékáme na každou 2 až 3 vajíčka.

Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Velikonoční věnec.  Velikonoční vajíčka. Zdobení velikonočních vajíček. Vejce. Vajíčka. Návod. Velikonoční kraslice. Velikonoce. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční zvyky. Velikonoční vajíčka. Velikonoční tradice. Velikonoční macrame. Macrame. Hanging wall. Drhání. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Jarní dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. DIY návody. Nápady. Inspirace. Kreativní tvoření.
Navlékneme jednotlivé šňůry

Uzlíky uvazujeme volně, aby byly větší. Vajíčka se o ně opřou, nepropadnou a navíc vypadají dekorativně.

V místě přeložení ponecháme očka na zavěšení. Očka přizpůsobíme velikosti větve, abychom na ni mohli jednotlivé šňůry na závěr navléknout.

Navlékneme si celkem pět kousků ozdobných šňůr.

Odstřihneme provázek dlouhý cca 50 cm a vytvoříme z něj oko na zavěšení dekorace. Na obou jeho koncích uvážeme očka. Navlékneme je na větev každé z jedné strany a závěsná velikonoční dekorace je hotová..

Velikonoční dekorace. Jarní a velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Jarní dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. DIY návody. Nápady. Inspirace. Kreativní tvoření. Velikonoční kraslice. Velikonoční vajíčka. Zdobení velikonočních vajíček. Vejce. Vajíčka. Návod. Velikonoce. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční obrázky. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Velikonoční věnec. Velikonoční zvyky. Velikonoční vajíčka. Velikonoční tradice. Velikonoční macrame. Macrame. Hanging wall. Drhání. Jarní dekorace na zeď. Závěsná dekorace na zeď. Dekorace na stěnu. Jaro dekorace na zeď. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Macrame závěs. Macrame na zeď.
Velikonoční hanging wall

Inspirace, DIY návody a nápady na velikonoční tvoření a velikonoční dekorace.

Výborné recepty na tradiční pokrmy jako je velikonoční nádivka, bochánek nebo-li velikonoční mazanecvelikonoční beránek z třeného těsta i velikonoční beránek z tvarohového těstavelikonoční jidáše a mnoho dalších zajímavých receptů…

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru