Velikonoční dekorace na stůl: výroba stylových svíček

Velikonoční dekorace na stůl. Chcete mít doma hezkou a stylovou velikonoční dekoraci? Vyrobte si jednoduché svíčky na sváteční stůl. K výrobě svíček použijeme čisté vaječných skořápky a zbytky starých svíček. Výroba svíček odlitých do vaječných skořápek je jednoduchá a rychlá.

Velikonoční tvoření. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Výroba svíček. Svíčka. Svíčky. Domácí výroba svíček. Lité svíčky. Návod. Návody. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. DIY návody. Nápady. Inspirace. Kreativní tvoření.
Velikonoční dekorace na stůl

Připravíme si potřebný materiál a můžeme začít.

Materiál

  • vaječné skořápky
  • zbytky vosku
  • knot
  • kolíky na prádlo
  • nůžky
  • plechovka
  • hrnec
  • voda
  • papírové plato od vajec

Návod

Příprava skořápek

Rozklepneme vajíčka tak, aby měla pěkný tvar. Důkladně je vymyjeme a necháme vyschnout.

Při výrobě svíček využijeme jako pracovní podložku papírové plato od vajec. Vložíme do něj čisté skořápky a můžeme začít rozpouštět vosk.

Vosk a knoty na svíčky

Na výrobu velikonočních svíček můžeme zpracovat zbytky svíček, které máme doma. Pokud nemáme nový knot, můžeme recyklovat kousek z nedohořelé vyšší svíčky. Skořápky nejsou příliš vysoké, stačí nám pro ně knot dlouhý cca 5 cm.

Připravíme si vosk. Používáme-li zbytky svíček, je třeba vosk nejprve očistit, zbavit zbytků knotu, rozkrájet a vosk roztavit. Vosk zahříváme v plechovce ve vodní lázni dokud se úplně nerozpustí. Voda by měla sahat cca do poloviny plechovky. Voda nesmí vařit. Jakmile se vosk rozpustí, je připravený k lití svíček.

Lití svíček

Do skořápky vložíme knot a opatrně nalijeme trochu roztaveného vosku cca do třetiny skořápky. Po chvilce vosk dolijeme a knot srovnáme do středu a zajistíme jej kolíčkem na prádlo. Vosk necháme zchladnout. Po zchladnutí většinou vznikne uprostřed malá prohlubeň proto ještě jednou rozehřejeme trochu vosku a opatrně dolijeme. Svíčky necháme ztuhnout a zchladnout a zastřihneme knoty..

Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. DIY návody. Nápady. Inspirace. Kreativní tvoření.Výroba svíček. Svíčka. Svíčky. Domácí výroba svíček. Lité svíčky. Velikonoční tvoření. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody.
Výroba svíček

Aranžování svíček

Hotové svíčky vložíme do stojánků a velikonoční dekorace na stůl je hotová. Na stojánky jsme použili staré plechové vánoční formičky.

Nemáme-li čas nebo chuť na odlévání svíček a přesto se nám podobná velikonoční dekorace líbí a rádi bychom ji na svém stole měli, můžeme si poradit.

Do prázdné čisté skořápky vložíme malou čajovou svíčku, vše vložíme do formičky a máme hotovo. Není to sice vzhledově úplně stejné, ale za to super rychlé!

Rozsvícené hořící svíčky nenechávejte bez dozoru!

Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Velikonoční tvoření. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. DIY návody. Nápady. Inspirace. Kreativní tvoření.
Velikonoční výzdoba na stůl

Inspirace na velikonoční tvoření a velikonoční dekorace pro děti i dospělé, DIY návody a nápady.

Recepty na tradiční velikonoční pochoutky jako je velikonoční nádivka, bochánek nebo-li velikonoční mazanecvelikonoční beránek z třeného těsta i velikonoční beránek z tvarohového těstavelikonoční jidáše a mnoho dalších zajímavých receptů…

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru