Krmítko pro ptáky

Krmítka pro ptáky jsou užitečná a zábavná zároveň. Uděláte jimi radost ptáčkům i sobě. Ptáci se najedí a vy je můžete za odměnu pozorovat. Prohlédněte si následující video návod, jak si závěsné krmítko pro sýkorky z kokosového ořechu vyrobit.

Krmítka pro ptáky. Krmítka. Krmítko pro ptáky z kokosového ořechu. Závěsné krmítko. Krmítko pro sýkorky. Krmítko pro sýkorky z kokosového ořechu. Krmítka pro ptáky závěsná. Závěsná krmítka. Krmítka pro sýkorky. Krmítko z kokosového ořechu. Krmítko z kokosu. Krmítka z kokosu. Kokosový ořech krmítko. Co vyrobit z kokosového ořechu. Jak vyrobit krmítko. Ptačí krmítko. Jak vyrobit ptačí krmítko. Závěsné krmítko pro ptáčky. Krmení. Krmítko. Ptactvo. Sýkorky. Krmítko na lojové koule. Jak vyrobit krmítko pro sýkorky. Čím krmit sýkorky. Venkovní krmítko pro ptactvo. Krmítko pro malé ptáčky. Krmítko pro ptáčky na balkon. Krmítko pro ptáčky na okno. Ptačí krmítko z kokosu. Ptačí krmítko dřevěné. Závěsné krmítko pro ptáky. Závěsné ptačí krmítko. Jednoduché krmítko. Výroba krmítka. Výroba krmítek. Video návod. Co pro ptáčky. Jak krmit ptáčky. Výroba krmítka pro ptáky. Ptačí krmítka. Krmení ptáků na zahradě. Návod. Lojové koule pro ptáky. Lojové koule.
Krmítko pro ptáčky

V zimě je třeba ptákům pomoci s hledáním potravy. Na jaře se za to odmění tím, že nám očistí zahradu od škůdců.

Návod na krmítko pro ptáky

Krmítko pro ptáky je vyrobeno z kokosového ořechu. Je to skvělý materiál na jednoduchá závěsná krmítka. Tato krmítka pro ptáky můžeme zavěsit na stromy, do pergoly i na balkon.

Materiál

  • kokosový ořech
  • tužka
  • pilka
  • hřebík + kladívko (vrtačka)
  • sisalový provaz
  • nůžky

Příprava

Výrobu krmítka začneme očištěním ořechu. Potom propíchneme tři dírky na jeho povrchu. Použijeme k tomu hřebík a kladívko nebo vrtačku (pokud ji máme). Vylijeme tekutinu, která je uvnitř.

Řezání kokosového ořechu

Na povrchu ořechu si tužkou naznačíme otvor, který budeme vyřezávat. Ořech si podložíme (zajistíme), aby se nám při řezání nehýbal a ostrou pilkou otvor vyřízneme.

Krmítko pro ptáky. Krmítka pro ptáky. Krmítka. Krmítko pro ptáky z kokosového ořechu. Závěsné krmítko. Krmítko pro sýkorky. Krmítko pro sýkorky z kokosového ořechu. Krmítka pro ptáky závěsná. Závěsná krmítka. Krmítka pro sýkorky. Krmítko z kokosového ořechu. Krmítko z kokosu. Krmítka z kokosu. Kokosový ořech krmítko. Co vyrobit z kokosového ořechu. Jak vyrobit krmítko. Ptačí krmítko. Jak vyrobit ptačí krmítko. Závěsné krmítko pro ptáčky. Krmení. Krmítko. Ptactvo. Sýkorky. Krmítko na lojové koule. Jak vyrobit krmítko pro sýkorky. Čím krmit sýkorky. Venkovní krmítko pro ptactvo. Krmítko pro malé ptáčky. Krmítko pro ptáčky na balkon. Krmítko pro ptáčky na okno. Ptačí krmítko z kokosu. Ptačí krmítko dřevěné. Závěsné krmítko pro ptáky. Závěsné ptačí krmítko. Jednoduché krmítko. Výroba krmítka. Výroba krmítek. Video návod. Co pro ptáčky. Jak krmit ptáčky. Výroba krmítka pro ptáky. Ptačí krmítka. Krmení ptáků na zahradě. Návod. Lojové koule pro ptáky. Lojové koule.
Jak vyrobit ptačí krmítko z kokosového ořechu

Závěs na krmítko pro ptáky

Na závěs použijeme pevný sisalový provaz. Ustřihneme si tři stejně dlouhé kusy provazu (cca 70 cm) a vyvrtanými otvory je protáhneme. Ve vnitřní části konce svážeme do jednoho velkého uzlu. V horní části uvážeme uzel a oko na zavěšení. Pokud není krmítko umístěno na krytém místě, vyvrtáme ve spodní části dírku, aby se uvnitř nedržela voda.

Závěsná krmítka pro ptáky jsou především pro sýkorky proto je plníme slunečnicovými semeny. Sýkorky rády vyzobávají i čerstvou kokosovou dužinu.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám návod na krmítko pro ptáky? Hledáte inspiraci a zajímavé návody na tvoření? Prohlédněte si a inspirujte se našimi DIY návody a nápady. Na webu najdete inspiraci na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru