Venkovský styl: originální dekorace DIY

Líbí se vám venkovský styl a chcete mít doma hezkou a originální dekoraci? Vyrobte si ji. Tyto dřevěné obrázky se skvěle hodí do kuchyně ve venkovském, rustikálním nebo provence stylu. Parádu udělají doma i na chalupě. Venkovský styl interiéru je nadčasový a tyto obrázky jej skvěle doplní.

Venkovský styl. Venkovské kuchyně. Venkovský styl bydlení. Kuchyně ve venkovském stylu. Rustikální kuchyně. Rustikální. Rustikální styl. Kuchyně provence. Provence. Provance. Provence styl. Provence dekorace. Kuchyně ve stylu provence. Dekorace provence. Obrazy provence. Chalupa. Obrázky na dřevě. Obrázky na dřevo. Tisk na dřevo. Malované obrázky na dřevě. Přenos obrázku na dřevo. Dřevěné obrázky na zeď. Kuchyně obrázky. Obrázky do kuchyně. Obrázky na zeď do kuchyně. Dekorativní obrázky do kuchyně. Rustikální kuchyně obrázky. Kuchyně provence obrázky. Venkovské kuchyně obrázky. Kuchyně retro obrázky. Velikonoční dekorace. Kuchyně obrázky. Kohout. Slepice.Velikonoční dekorace. Venkovská kuchyně. Doplňky. Šablona ke stažení. Dekorace. Dekorace do bytu. Jarní dekorace. Dekorace na zeď. Kohout obrázek. Obrázek kohouta. Obrázek slepice. Slepice obrázky. Dekorace venkovský styl. Chalupářský styl. Inspirace venkovský styl. Venkov. Styl. Venkovský styl dekorace. Vintage a provence styl. Venkovský styl doplňky. Vintage dekorace. Obrazy venkovský styl. Obrazy ve stylu Provence. Obrazy vintage styl. Malované obrazy Provence. Vintage styl obrázky. Vintage obrázky. Minimalistické obrázky. Obrázky na zeď.
Dřevěné dekorativní obrázky

Připravíme si materiál a můžeme začít tvořit. S trochou trpělivosti si vystřihneme šablony. Samotný tisk je velmi jednoduchý a hotový za pár minut.

Materiál

 • dřevěná prkénka formátu A4
 • pdf šablony
 • bílá barva
 • miska
 • houbička
 • provázek
 • ostré nůžky
 • lepenka
 • pilka
 • vrtačka
 • vrták 3 a 7 mm

Šablony ke stažení

Video návod

Návod

Příprava desek

Z širšího prkna nebo jiného materiálu si vyrobíme základní desky o rozměru A4 (210 x 297 mm). V horní části vyvrtáme otvory o průměru 7 mm ve vzdálenosti 25 mm od horního i bočního okraje. Plochy i hrany obrousíme.

Provence styl. Venkovský styl. DIY inspirace. Obrázky na dřevě. Obrázky na dřevo. Tisk na dřevo. Malované obrázky na dřevě. Přenos obrázku na dřevo. Dřevěné obrázky na zeď. Kuchyně obrázky. Obrázky do kuchyně. Obrázky na zeď do kuchyně. Dekorativní obrázky do kuchyně. Rustikální kuchyně obrázky. Kuchyně provence obrázky. Venkovské kuchyně obrázky. Kuchyně retro obrázky. Venkovské kuchyně. Venkovský styl bydlení. Kuchyně ve venkovském stylu. Rustikální kuchyně. Rustikální. Rustikální styl. Kuchyně provence. Provence. Provance. Provence dekorace. Kuchyně ve stylu provence. Dekorace provence. Obrazy provence. Chalupa. Velikonoční dekorace. Kuchyně obrázky. Kohout. Slepice.Velikonoční dekorace. Venkovská kuchyně. Doplňky. Šablona ke stažení. Dekorace. Dekorace do bytu. Jarní dekorace. Dekorace na zeď. Kohout obrázek. Obrázek kohouta. Obrázek slepice. Slepice obrázky. Dekorace venkovský styl. Chalupářský styl. Inspirace venkovský styl. Venkov. Styl. Venkovský styl dekorace. Vintage a provence styl. Venkovský styl doplňky. Vintage dekorace. Obrazy venkovský styl. Obrazy ve stylu Provence. Obrazy vintage styl. Malované obrazy Provence. Vintage styl obrázky. Vintage obrázky. Minimalistické obrázky. Obrázky na zeď.
Připravíme si dřevěné desky

Při výrobě obrázků jsme recyklovali staré prkno, které chtěl kamarád vyhodit při opravě krovu. Po přebroušení má úžasnou patinu, která dodává obrázku krásný rustikální vzhled. K výrobě obrázku můžeme použít třeba staré kuchyňské prkénko, kousek překližky, sololitu … Nemáte-li nic podobného po ruce a přesto byste si podobné obrázky chtěli pořídit, můžete si je natisknout třeba na karton.

Šablona

Stáhneme si přiloženou šablonu a pečlivě si ji vystřihneme. Můžeme ji použít k tisku dvěma způsoby. Jeden je vidět na našich obrázcích. Vystřihneme vnitřek šablony a ten následně tupujeme barvou. Výsledkem je bílá slepička nebo kohoutek na tmavém pozadí. Druhá možnost je použít šablonu obráceně. Vystřihnout motiv a tupovat barvou okolo. Výsledkem je tmavá slepička nebo kohoutek na bílém pozadí. Záleží, jaký typ obrázku se vám více líbí a hodí do vašeho interieru. My jsme zvolili první možnost, protože jsme chtěli nechat na obrázcích vyniknout barvu starého dřeva.

Venkov. Styl. Venkovský styl dekorace. Vintage a provence styl. Venkovský styl doplňky. Vintage dekorace. Obrazy venkovský styl. Obrazy ve stylu Provence. Obrazy vintage styl. Malované obrazy Provence. Vintage styl obrázky. Vintage obrázky. Minimalistické obrázky. Obrázky na zeď. Venkovský styl. Venkovské kuchyně. Venkovský styl bydlení. Kuchyně ve venkovském stylu. Velikonoční dekorace. Kuchyně obrázky. Kohout. Slepice. Velikonoční dekorace. Venkovská kuchyně. Doplňky. Šablona ke stažení. Dekorace. Dekorace do bytu. Jarní dekorace. Dekorace na zeď. Kohout obrázek. Obrázek kohouta. Obrázek slepice. Slepice obrázky. Dekorace venkovský styl. Chalupářský styl. Inspirace venkovský styl. Rustikální kuchyně. Rustikální. Rustikální styl. Kuchyně provence. Provence. Provance. Provence styl. Provence dekorace. Kuchyně ve stylu provence. Dekorace provence. Obrazy provence. Chalupa. Obrázky na dřevě. Obrázky na dřevo. Tisk na dřevo. Malované obrázky na dřevě. Přenos obrázku na dřevo. Dřevěné obrázky na zeď. Kuchyně obrázky. Obrázky do kuchyně. Obrázky na zeď do kuchyně. Dekorativní obrázky do kuchyně. Rustikální kuchyně obrázky. Kuchyně provence obrázky. Venkovské kuchyně obrázky. Kuchyně retro obrázky.
Vystřihneme si šablonu

Tisk

Šablonu přilepíme lepenkou k prkénku, aby se nám při tupování neposunula. Vezmeme si novou kuchyňskou houbičku a odstřihneme z ní kolečko cca 4 cm. Tiskneme hustou neředěnou barvou. Houbičku do barvy lehce namočíme a ihned z ní většinu setřeme. Necháme na ní jen velmi málo barvy. Tiskneme jen tenkou vrstvu, aby nám barva nezatekla pod šablonu. Barvu tupujeme, tzn. opakovaně nanášíme přitlačováním houbičky s trochou barvy na povrch dřeva.

Inspirace venkovský styl. Venkov. Styl. Venkovský styl dekorace. Vintage a provence styl. Venkovský styl doplňky. Vintage dekorace. Obrazy venkovský styl. Obrazy ve stylu Provence. Obrazy vintage styl. Malované obrazy Provence. Vintage styl obrázky. Vintage obrázky. Minimalistické obrázky. Obrázky na zeď. Venkovský styl. Venkovské kuchyně. Venkovský styl bydlení. Kuchyně ve venkovském stylu. Rustikální kuchyně. Rustikální. Rustikální styl. Kuchyně provence. Provence. Provance. Provence styl. Provence dekorace. Kuchyně ve stylu provence. Dekorace provence. Obrazy provence. Chalupa. Velikonoční dekorace. Kuchyně obrázky. Kohout. Slepice. Velikonoční dekorace. Venkovská kuchyně. Doplňky. Šablona ke stažení. Dekorace. Dekorace do bytu. Jarní dekorace. Dekorace na zeď. Kohout obrázek. Obrázek kohouta. Obrázek slepice. Slepice obrázky. Dekorace venkovský styl. Chalupářský styl. Obrázky na dřevě. Obrázky na dřevo. Tisk na dřevo. Malované obrázky na dřevě. Přenos obrázku na dřevo. Dřevěné obrázky na zeď. Kuchyně obrázky. Obrázky do kuchyně. Obrázky na zeď do kuchyně. Dekorativní obrázky do kuchyně. Rustikální kuchyně obrázky. Kuchyně provence obrázky. Venkovské kuchyně obrázky. Kuchyně retro obrázky.
Tupujeme obrázek

Nejprve pečlivě natupujeme obrysy a potom střed slepičky nebo kohoutka. Snažíme se postupovat rychle, barvu na jednom místě příliš „nerozpatláváme“. Při práci si lehce druhou rukou přidržujeme okraj šablony, aby se nám pod ní nedostala barva. Není třeba barvou pokrýt úplně celý motiv. Hezky vypadá, když místy dřevo lehce prosvítá. Hotový obrázek necháme zaschnout.

Vyrobíme oko na zavěšení

Na zavěšení obrázku použijeme režný provázek, který zdůrazní venkovský styl dekorace.

Odstřihneme si cca 1,5 m provázku. Přeložíme jej napůl. Provlečeme jej směrem zezadu dopředu oběma dírkami. Vpředu jej zavážeme a uděláme mašličku. Konce můžeme nechat volně viset nebo je odstřihneme, jak se nám líbí a máme hotovo.

Venkovský styl bydlení a dekorace z přírodních materiálů vytváří útulný domov s příjemnou atmosférou.

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Baví vás tvoření a hledáte nové návody? Prohlédněte si naše DIY návody, nápady a inspirace na tvoření po celý rok.

Naleznete zde DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru