Proutěný věnec zdobený růžemi

Letní věnec zdobený růžemi, krásná přírodní dekorace na dveře i na stěnu. Pokud máte na zahradě dostatek růží, můžete si jej snadno sami vyrobit. Proutěný věnec zdobený sušenými růžemi je krásná celoroční dekorace.

Letní věnec. Návod na letní věnec. Letní věneček. DIY. Růže. Sušené růže. Popínavé růže. Pnoucí růže. Jak sušit květ růže. Suché růže. Sušené květy. Sušené květiny. Proutěný věnec. DIY návod. DIY dekorace. Venkovský styl. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Inspirace. DIY návody. DIY česky. Věnec na dveře. Celoroční věnec. Dekorace do bytu. Výroba dekorace. Dekorace na dveře. Dekorace dveří. Dekorace video. Videonávod. Video návod.
Proutěný věnec se sušenými růžemi

Prohlédněte si naše video návody a video recepty na jednom místě.

Růže

Růží se pěstuje mnoho druhů v nespočtech odstínů. Rostlinám růží vyhovuje slunné, teplé proti větru chráněné stanoviště s hlubokou, kyprou a humózní půdou. Květy se hodí k řezu, do floristických vazeb i k sušení. Sušené květy si zachovají svoji krásu a používají se do suchých vazeb a dekorací. Na výrobu věnce můžeme použít jakýkoliv druh růže, který máme k dispozici. Velmi pěkně na věnci vypadají růže s drobnějšími květy.

Věnec z růží. Letní věnec. Návod na letní věnec. Letní věneček. DIY. Růže. Sušené růže. Popínavé růže. Pnoucí růže. Růže dekorace. Dekorace z růží. Co udělat z růží. Věneček z růží. Jak sušit květ růže. Suché růže. Sušené květy. Sušené květiny. Proutěný věnec. DIY návod. DIY dekorace. Venkovský styl. Věnec na dveře. Celoroční věnec. Dekorace do bytu. Výroba dekorace. Dekorace na dveře. Letní věnec s růžemi. Dekorace wedding. Vázání růží. Dekorace dveří. Veniec. Dekorace video. Videonávod. Video návod.
Pnoucí růže

Návod na věnec

Použitý materiál

  • proutěný korpus na věnec (ze šlahounů přísavníku)
  • floristický drát
  • kleště
  • poupata a květy růží
  • provázek
  • nůžky

Videonávod

Proutěný korpus na věnec

Vytvoříme si proutěný korpus. K výrobě použíjeme šlahouny popínavých rostlin, jako je réva, přísavník (psí víno) či rdesno. Šlahouny stočíme do kruhu a na 5 – 6 místech (dle potřeby) je zajistíme vázacím drátem.

Příprava růží

Nastřiháme si růže. Na zdobení věnce používáme především mírně rozkvetlé růže a poupata. Vypadají krásně i když seschnou. Na ozdobu věnce jich použijeme dostatečné množství. Počítáme s tím, že po seschnutí zmenší svůj objem. Nastřiháme je na potřebnou délku a odstraníme větvičky a trny, abychom se při práci nezranili.

Výroba věnce

Na proutěný korpus navážeme provázek a napříč jej propleteme několikrát tam a sem. Vytvoříme tak „pás“ provázků, do kterého postupně vpleteme připravené růže. Věnec zdobený růžemi vypadá krásně když jsou květy čerstvé i když seschnou.

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám proutěný věnec s růžemi? Hledáte inspiraci pro své tvoření? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření. Najdete zde inspiraci na věnce a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru