Záložka do knihy: DIY návod

Dnes je světový den knihy, my jsme se jím inspirovali a připravili návod na jednoduchou záložku. Záložka do knihy je praktická a může být i hezká a originální, pokud si ji sami vyrobíme. Záložka do knihy může být také milým drobným dárkem pro toho, kdo rád čte a dokáže tento ručně vyrobený dárek ocenit.

Záložky. Záložka do knihy. Záložky do knihy. Záložka. Výroba záložky do knihy. Záložky do knížky. Návod. Návody. Kreativní tvoření. DIY návod. Tvoření z papíru. Kreativní techniky. Papír. Kniha. Knihy. Výrobky z papíru. Vyrábění z papíru.
Romantická záložka do knihy

Myslíme si, že i v dnešní technologické době není nad tištěnou knihu. Je něco zcela jiného číst z elektronické čtečky nebo držet v ruce opravdovou tištěnou knihu, Každá kniha je jiná, má jiný tvar, jiný papír, tisk i vůni. Máme-li knihu rozečtenou, používáme záložku k označení poslední přečtené stránky. Hned vidíme, jak velká část knihy nám ještě zbývá k přečtení. Děti si mohou při čtení záložkou ukazovat jednotlivé řádky, aby se neztrácely v textu. Chvíle s knihou slouží k relaxaci, uvaříme si chutný čaj nebo kávu a můžeme se začíst do svého oblíbeného příběhu.

Materiál

  • ozdobný papír vyšší gramáže
  • řezák / nůžky
  • šablona
  • pravítko
  • děrovací kleště
  • krajka / stužka

Šablona ke stažení

Video návod

Návod

Papírovou záložku do knihy vyrobíme velmi jednoduše. Připravíme si šablonu. Vybereme si ozdobnou čtvrtku. Otočíme ji lícem dolů a z rubové strany podle šablony obkreslíme požadovaný tvar záložky. Záložku vyřízneme nebo vystřihneme. V horní části vytvoříme děrovacími kleštěmi nebo děrovačkou otvor pro přivázání krajky. Odstřihneme krajku potřebné velikosti. Přeložíme ji napůl. Vzniklé očko protáhneme dírkou z lícové strany směrem dolů. Ve spodní části se vytvoří očko a tím oba konce provlékneme a uzlík lehce utáhneme.

Záložka má dvě možnosti použití. Výřez v horní části, který se dá přímo navléknou na stránku nebo ji klasicky vložíme mezi listy.

Záložka. Záložky. Záložka do knihy. Záložky do knihy. Výroba záložky do knihy. Záložky do knížky. Návod. Návody. Kreativní tvoření. DIY návod. Tvoření z papíru. Kreativní techniky. Papír. Kniha. Knihy. Výrobky z papíru. Vyrábění z papíru
Záložka do knížky

V našich návodech dáváme druhou šanci vyřazeným knihám z městské knihovny. Recyklujeme a využíváme je k výrobě různých zajímavých dekorací.

Inspirace a návody na kreativní tvoření po celý rok. Základy háčkování a pletení.

Ochutnat můžete výborné a vyzkoušené recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru