Strom života: Jednoduché macramé na zeď

Macramé na zeď. Líbí se vám macramé nebo-li drhání a chtěli byste si jedno sami vytvořit? Inspiraci a jednoduchý návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Macramé

Macramé neboli drhání je technika, při které ze šňůr ručně vážeme uzly a vytváříme tak dekorace bez použití dalších pomůcek. Touto technikou můžeme vytvořit krásné a opět velmi módní bytové dekorace i oděvní doplňky, šperky, kabelky… Drhání je velice variabilní a fantazii se při tvoření meze nekladou. Macramé dekorace se skvěle hodí do interiérů zařízených v módním boho stylu.

Návod

Líbí se vám macramé dekorace, ale neumíte vázat uzlíky? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod na macramé závěs na zeď pro začátečníky. Strom života je vázaný na bambusovém kruhu. Na rozdíl od tradičního drhání neboli macramé si tento strom života vytvoříme velmi jednoduše a rychle.

Materiál

  • macramé šňůry 1,5 mm
  • nůžky
  • dřevěné korálky
  • bambusový kruh 25 cm
  • lepicí páska
  • skřipec
  • (háček)

Uvedené rozměry jsou pouze orientační pro přibližnou představu o množství materiálu. Každý si může zvolit velikost dle svých představ.

Lodní uzel

Na kruh navážeme devět šňůr. Použijeme k tomu základní lodní uzel. Šňůru o délce cca 220 cm přehneme napůl. Vzniklé oko vedeme za kruhem ve směru zdola nahoru. Oko otočíme dopředu kolem kruhu. Oba dva konce okem na přední straně provlékneme zezadu směrem k sobě a uzel na kruhu utáhneme. Stejným způsobem navazujeme všech devět úvazů, jednu šňůru po druhé. Vytvoříme mezi nimi rozestupy a navlékneme dřevěné korálky.

Vázání

Kruh zajistíme na podložce pomocí lepicí pásky a začneme tvarovat samotný strom. Přesný postup vidíte v přiloženém videonávodu. Pracujeme od jedné strany. Vezmeme do ruky celý krajní (první) úvaz, k němu přidáme krajní šňůru z následujícího (druhého) úvazu, zakroutíme je a zajistíme skřipcem. Tímto způsobem nestejnoměrně splétáme jednotlivé úvazy a vytváříme tak pomyslné větve stromu. Spojené šňůry vždy zakroutíme a zajistíme skřipcem. Takto pokračujeme dokud nemáme stočené všechny úvazy. Stáčíme je stále ve stejném směru. Korálky posunujeme nepravidelně. Nakonec všechny úvazy spojíme a stočíme ve stejném směru do jednoho a tím vytvoříme kmen. Zajistíme jej jedním jednoduchým uzlem. Uzel uvážeme jedním úvazem, který zajistíme ve spodní části kruhu. Je to první kořen stromu. Kmen obtočíme dokola zbývajícími šňůrami. Ve spodní části postupně uvážeme všechny zbývající úvazy jeden po druhém. Konce necháme volně viset. Můžeme je ponechat nepravidelné nebo zastřihnout dle svého vkusu.

Macramé. Macramé návod. Strom života. Macramé na zeď. Drhání. DIY macramé návod. Závěsná dekorace. Macramé DIY. Macramé na zeď návod. Macramé závěs. Návod na macramé. Macramé dekorace. Drhání návod. Boho dekorace. Boho. Boho styl. Krémové macramé dekorace. Ručně vyrobené. Boho girl. Wall hanging. Macramé drhání návody. Drhaný závěs. Lodní uzel. Lapač snů. DIY návod. Výroba dekorace. Boho inspirace. Drhání na zeď. Drhání návody. DIY dekorace. Kreativní tvoření. Kreativní techniky. Hand made. Ruční práce. Šňůry. Provazy. Vyrobeno srdcem.
Strom života

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám tento návod na jednoduché macramé a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru