Barvení vajíček pomocí obyčejného papíru

Barvení vajíček pomocí papíru je velmi jednoduché a zvládne je i úplný začátečník. Hotová obarvená vajíčka jsou krásně mramorovaná. Inspiraci a návod, jak tímto způsobem velikonoční vajíčka ozdobit najdete v následujícím video návodu.

Barvení vajíček. Barvená vajíčka. Jak správně barvit vejce? Jak uvařit vejce na barvení? Co s vyfouklym vajickem? Kdy se barví vajíčka? Techniky barvení vajíček. Barvení vajec. Velikonoční vejce. Přírodní barvení vajíček. Barvení vajíček přírodními barvami. Barvení vajíček ubrouskem. Barvy na vajíčka. Zdobení vajíček. Barvení vajíček rýží. Velikonoční kraslice. Zdobené kraslice. Zdobení kraslic. Přírodní barvení vajec. Barvení vajíček cibulí. Barvení vajíček kurkumou. Barvení velikonočních vajíček. Barvení vajec cibulí. Jak obarvit vejce. Netradiční barvení vajíček. Netradiční barvení vajec. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Návod. Návody. DIY. Kreativní tvoření. Velikonoční vajíčka. DIY návody. Velikonoční tradice. Velikonoční výzdoba.
Mramorované velikonoční vajíčko

Návod

Barvení vajíček pomocí přírodních barev a obyčejného papíru.

Materiál

  • čerstvá vajíčka
  • slupky cibule žluté a červené
  • kurkuma
  • papír
  • sůl
  • ocet
  • silonky
  • provázek
  • nůžky

Příprava vajíček

Vajíčka před barvením důkladně očistíme a odmastíme. Zbavíme je všech nečistot, omyjeme v teplé vodě a odmastíme octem. Číslo u kupovaných vajíček snadno odstraníme tampónem namočeným v octu.

Příprava barvy

Nejprve si připravíme (svaříme) barvu – slupky cibuli, kurkumu, súl, ocet a vodu. Vaříme minimálně 20 min. Čím déle vaříme, tím je barevný odstín tmavší.

Barvení vajíček

Slupky cibule rozmačkáme na menší kousky, přidáme natrhané kousky papíru a promícháme. Vajíčka nejprve namočíme v octu, obalíme v rozdrcené cibuli a papíru, vložíme do silonky, přidáme ještě trochu slupek a zavážeme. Můžeme ještě ovázat provázkem, vznikne tak výraznější vzor. Vajíčka dáme vařit do připravené přírodní barvy na 10-15 min.

Barvení vajec. Barvení vajíček. Barvená vajíčka. Jak správně barvit vejce? Jak uvařit vejce na barvení? Co s vyfouklym vajickem? Kdy se barví vajíčka? Techniky barvení vajíček. Velikonoční vejce. Přírodní barvení vajíček. Barvení vajíček přírodními barvami. Barvení vajíček ubrouskem. Barvy na vajíčka. Zdobení vajíček. Barvení vajíček rýží. Velikonoční kraslice. Zdobené kraslice. Zdobení kraslic. Přírodní barvení vajec. Barvení vajíček cibulí. Barvení vajíček kurkumou. Barvení velikonočních vajíček. Barvení vajec cibulí. Jak obarvit vejce. Netradiční barvení vajíček. Netradiční barvení vajec. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Návod. Návody. DIY. Kreativní tvoření. Velikonoční vajíčka. DIY návody. Velikonoční tradice. Velikonoční výzdoba.
Barvení vajíček

Vařená vajíčka vložíme do studené vody s octem. Propláchneme, odstřihneme uzel a vajíčka očistíme. Potřeme je olejem a máme hotovo.

Stejným způsobem můžeme barvit také vyfouklá vajíčka.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbilo se vám barvení vajíček a zajímají vás další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru