Zimní dekorace: DIY návod

Zimní dekorace. Malované stylové zimní svícny vytvořené ze starých skleniček. Jednoduchá dekorace, kterou zvládnou vyrobit i úplní začátečníci. Hotovou ji budete mít za pár minut. Malované skleněné svícny se hodí jako dekorace na stůl, skříňku nebo poličku. Jsou drobné a nezaberou mnoho místa.

Připravíme si potřebný materiál a zimní dekorace bude za chvilku hotová. Máme doma různé jednotlivé skleničky, které jsme se rozhodli využít k výrobě dekorace. Namalovali jsme na ně jednoduché motivy a vypadají velmi pěkně.

Materiál a pomůcky

  • skleničky
  • bílý křídový fix
  • umělý sníh
  • čajové svíčky + skleněný obal

Video návod

Návod

Začneme tím, že skleničky důkladně omyjeme, odmastíme a osušíme.

Tvoříme zimní dekorace proto jsme zvolili jednoduchý zimní motiv se sněhovými vločkami.

Po celém obvodu skleniček nakreslíme křídovým fixem různě velké sněhové vločky a nakonec je doplníme drobnými tečkami. Na dno skleniček nasypeme umělý sníh a vložíme čajové svíčky ve skleněném obalu. Je to jednoduchá zimní dekorace, kterou zvládneme vytvořit za pár minut.

Pokud by se nám některá hvězdička nepovedla podle našich představ, tak se nic neděje. Snadno ji setřeme a nakreslíme novou. Křídový fix má tu výhodu, že pokud se dekor nepovede, nebo nás omrzí, můžeme jej kdykoli setřít a nakreslit si nový. Můžeme tak tyto skleněné svícny neustále obměňovat podle sezóny i momentální nálady. Je to velmi jednoduché, variabilní a rychle hotové. Pokud bychom chtěli na svícen vytvořit malbu trvalou, použijeme permanentní vodě odolný fix.

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Hledáte inspirace a návody na zajímavé dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní originální výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru