Silvestr: silvestrovská výzdoba a dekorace

Plánujete oslavit Silvestr a nemáte připravenou silvestrovskou výzdobu? K oslavám konce roku patří nejen pohoštění a zábava, ale také zářivé a blyštivé dekorace. Zde je několik nápadů na silvestrovskou výzdobu. Do silvestrovské dekorace a výzdoby není nutné investovat spoustu peněz. Vše, co budeme k tvoření potřebovat máme po Vánocích doma.

Silvestr. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. Výzdoba na Silvestra. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba. Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření. Silvestrovské pohoštění.
Silvestrovská výzdoba

Pro tvoření na Silvestra můžeme zužitkovat zavařovací sklenice, zbytky balicích vánočních papírů a stužek. Náš domov budeme mít za chvíli ve sváteční silvestrovské náladě.

Vyrobíme si jednoduché a efektní dekorace, které zvládnou i úplní začátečníci. Zde jsou návody na originální svícny ze sklenic a jednoduché papírové rozety.

Video návody

Ozdobné svícny ze sklenic

Silvestrovské svícny ze sklenic, které zvládne vyrobit každý. Jednoduché návody na silvestrovské tvoření, které nezabere mnoho času.

Novoroční svícen

Svícen s novým letopočtem, který si rozsvítíme na oslavu nového roku.

Materiál

 • 4 stejně velké sklenice na zavařování
 • zlatá akrylová barva
 • šablona
 • houbička
 • 4 čajové svíčky
Šablona ke stažení
Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY návody. Silvestr. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. Výzdoba na Silvestra. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba.
Materiál použitý na výrobu svícnu

Připravíme si 4 zavařovací sklenice. Vystřihneme si čísla podle šablony. Číslo přidržíme na sklenici a pomocí kuchyňské houbičky tupujeme zlatou barvu.

K výrobě svícnu použijeme čtyři velké zavařovací sklenice. Vytiskneme si čísla s novým letopočtem a vystřihneme je. Připravíme si čistou houbičku a odstřihneme si z ní kousek o průměru cca 2 cm. Na tácek si dáme trochu akrylové barvy. Na každou ze sklenic natiskneme jednu číslici. Číslici si umístíme na sklenici do správné polohy. Odměříme si vzdálenost od spodního okraje a číslici srovnáme.

Pevně ji přitiskneme ke sklenici. Houbičku namočíme do barvy, lehce ji na tácku otřeme a opatrně ji přitlačujeme, tupujeme barvu kolem celé číslice. Potom papírovou číslici opatrně odstraníme a tupujeme celý povrch sklenice. Stejným způsobem ozdobíme i další tři sklenice. Vše necháme zaschnout a máme dekoraci hotovou.

Výzdoba na Silvestra. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba. Silvestr. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. DIY. Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření.
Novoroční svícen

Třpytivý dekorační svícen

Dekorativní svícny zdobené zlatými třpytkami. Jednoduché zářivé svícny, které se hodí na silvestrovskou oslavu. Můžeme vyrobit jakékoli množství v různých velikostech. Budeme je mít hotové za pár minut a nestojí nás téměř nic. Recyklujeme staré zavařovací sklenice, k nim potřebujeme jen trochu lepidla a třpytky.

Materiál

 • zavařovací sklenice
 • zlaté třpytky
 • lepidlo
 • houbička
 • lžička
Silvestr. DIY. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. Výzdoba na Silvestra. Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba.
Použitý materiál, lepidlo a třpytky

Silvestrovské dekorační svícny vyrobíme velmi rychle. Připravíme si čistou houbičku a odstřihneme si z ní kousek o průměru cca 2 cm. Na tácek si dáme trochu tekutého lepidla. Houbičku do lepidla lehce namočíme, natupujeme jím tu část sklenice, na které chceme mít třpytky.

Potřenou část třpytkami posypeme. Přebytečné třpytky lehce oklepeme, necháme zaschnout a máme hotovo. Při posypávání pracujeme nad táckem nebo papírem, abychom přebytečné třpytky, které se na povrchu nezachytí a spadnou, mohli znovu použít.

Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba.Silvestr. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. Výzdoba na Silvestra. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření.
Svícny na Silvestr

Papírová rozeta

Na stěnu nebo na dveře můžeme vyrobit jednoduché papírové rozety v různých velikostech. Ozdobné rozety vyrobíme jednoduše ze zbytků vánočních papírů a stužek.

Materiál

 • zlatý papír
 • nůžky
 • tavná pistole
 • pravítko
 • zlatá stužka

K výrobě rozety potřebujeme papír ve tvaru obdélníku v poměru stran 2 : 1. Pokud chceme rozetu např. o průměru 35 cm, potřebujeme papír o rozměrech 35 x 70 cm. Papír překládáme stejným způsobem, jako při výrobě vánočních ozdob z papíru.

Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba.Silvestr. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. Výzdoba na Silvestra. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření.
Silvestrovská výzdoba na stěnu

Vezmeme papírový obdélník, k sobě si dáme jeho kratší stranu a přeložíme jej napůl. Překládáme jej stále napůl, dokud nám nevznikne úzký proužek. Poskládaný papír roztáhneme a v naznačených hranách celý list pečlivě přeskládáme na “harmoniku”. Harmoniku přeložíme napůl. Zde bude střed rozety. Do středu pevně uvážeme stužku.

Nejprve slepíme tu část se stužkou, která bude sloužit na zavěšení. Chvíli necháme lepidlo zatuhnout. Nakonec rozetu rozevřeme a slepíme druhou protilehlou část a máme hotovo. Papírové rozety můžeme zavěsit na stěnu, na dveře i na okno.

DIY. Levné dekorace na Silvestr. Silvestr dekorace. Silvestr art. Nápady na Silvestrovské dekorace. DIY tvoření. Návody a nápady na tvoření. Silvestr. Silvestr tvoření. Silvestrovské tvoření. Výzdoba na Silvestra. Dekorace na Silvestra. Nápady na Silvestra. Výroba dekorace na Silvestr. Silvestr výzdoba.
Silvestrovské prskavky

Přejeme vám kreativní a šťastný NOVÝ ROK!

Inspirace, návody a nápady na tvoření po celý rok.

Výborné a vyzkoušené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru