Velikonoční dekorace na zeď, která vás nebude stát téměř nic

Velikonoční dekorace na zeď, kterou zvládnete snadno sami vyrobit. Hledáte inspiraci na velikonoční tvoření s dětmi? Inspiraci a návod „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Návod

Velikonoční dekorace na zeď, kterou zvládnete snadno sami vyrobit. Hledáte inspiraci na velikonoční tvoření? Vyrobte si s dětmi netradiční textilní dekoraci. Je to velmi jednoduchá technika kterou zvládnou s pomocí i malé děti. Součástí návodu je i přiložená šablona, která je zde zdarma ke stažení.

Materiál

  • juta
  • 2 dřívka
  • křídová barva
  • šablona
  • provázek
  • mašlička
  • tavná pistole + náplň
  • nůžky

Šablona ke stažení

Juta

Stačí kousek juty a vytvoříme si krásný velikonočního obrázek. Tento materiál se skvěle hodí na jarní a velikonoční dekorace. Použít můžeme starý jutový pytel a dekorace nás nebude stát téměř nic. Velikonočního zajíčka si snadno zvládnou natisknout i děti.

Příprava

Připravíme jutu a klacíky. Odstřihneme si obdélník o velikosti cca 18 x 26 cm. Klacíky o délce cca 25 cm. Vytiskneme a vystřihneme šablonu.

Obrázek

Jutu položíme na pracovní podložku. Vyrovnáme ji a položíme na ni šablonu. Můžeme ji zajistit kancelářskými sponkami. Hustou barvou tupujeme zajíčka na jutu pomocí houbičky. Opatrně sejmeme šablonu a necháme obrázek zaschnout. Dáváme pozor na to, aby se šablona v průběhu tisku neposunula.

Dokončení

Tavnou pistolí přilepíme na ouško malou mašličku. Pro holčičku dáme mašličku růžovou, pro chlapečka modrou. Tu přilepíme zajíčkovi na krk. Na horní a spodní okraj připevníme dřívka, opět pomocí tavné pistole.

Oko na zavěšení

Vyrobíme oko na zavěšení. Vezmeme tenký provázek, na obou koncích uvážeme očko úměrné průměru dřívka. Očka navlékneme na horní dřívko každé z jedné strany a máme velikonoční obrázek hotový. 

Umístění velikonoční dekorace

Velikonoční dekorace na zeď s králíčkem se skvěle hodí do dětského pokoje. Můžeme jej zavěsit na stěnu i na dveře. Dětem se bude obrázek obzvlášť líbit, pokud se budou sami podílet na jeho tvoření.

Velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace. na zeď. Velikonoční výzdoba. Velikonoční zajíček. Nápady. Velikonoční zajíc. Zajíček. Velikonoční tvoření. DIY velikonoční. Vyrábění. Velikonoční tvoření s dětmi. Velikonoční tvoření s dětmi návod. Návody. Šablona zajíček. Šablona pdf. Šablona ke stažení. Šablona zdarma. Výrobky. Tvoření s dětmi. Pro děti. Velikonoční tvoření návody. Velikonoční tvoření inspirace. Jarní tvoření. Velikonoční dekorace vyrábění. Tvoříme na Velikonoce. Návody pro tvoření. Dekorace do dětského pokoje. Textilní dekorace. Juta. Tisk. Obrázek.
Inspirace na tvoření s dětmi

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbila se vám velikonoční dekorace na zeď a zajímají vás další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru